Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Podpisanie listu intencyjnego stanowiło element realizacji programu PKP Intercity „Wizualizacja pracy taboru", którego celem jest opracowanie i wdrożenie narzędzia informatycznego w chmurze publicznej służącego do tworzenia harmonogramów technicznej obsługi floty oraz wizualizacji przyszłej dostępności taboru. Do 2030 roku spółka ma też wydać 19 mld zł na zakupy nowego i modernizację istniejącego taboru.
„Do zmiany jakości w taborze musi dojść poprawa jakości zarządzania. Chodzi nie tylko o komfort pasażera, ale także o poprawę pozycji na konkurencyjnym rynku" - powiedział obecny przy podpisaniu listu Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
O roli Operatora Chmury Krajowej w nowym projekcie PKP Intercity opowiedział wiceprezes spółki Dariusz Śliwowski. Wskazał na silną korelację między innowacyjnością gospodarki i wykorzystaniem technologii cyfrowych. Jego zdaniem wykorzystanie chmury obliczeniowej wśród polskich firm w okresie pandemii wzrosło ponaddwukrotnie.
„Sam tabor to dopiero początek drogi. Potem należy pomyśleć o tym, jak efektywnie go wykorzystać z korzyścią dla samej spółki oraz pasażerów. I tu jest właśnie pole do popisu dla technologii cyfrowych. PKP Intercity we współpracy z nami zdecydowało się zrobić coś, czego nie ma na polskim rynku" - powiedział Śliwowski.
Tematykę inwestycji realizowanych przez narodowego przewoźnika kolejowego, które pozostają niewidoczne dla pasażera, poruszył Adam Laskowski, członek zarządu PKP Intercity. Chodzi tu o kwestie związane chociażby z utrzymaniem taboru oraz jego eksploatacją.
„Dzięki projektowi wizualizacji taboru chcemy, aby jego wykorzystanie, optymalizacja i dostępność dla pasażerów, co przekłada się również na bezpieczeństwo, były na najwyższym poziomie. Uważamy, że tego typu rozwiązania będą wkrótce wykorzystywane przez większość przewoźników" - podsumował Laskowski.
Jak tłumaczył członek zarządu PKP Intercity, procesy przeglądowe będące cyklami naprawczymi dzięki obliczeniom Chmury Krajowej mają zostać odpowiednio zoptymalizowane. W efekcie zwiększy się wykorzystanie, dostępność dla pasażerów oraz bezpieczeństwo samego taboru.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.05.2021, 18:03 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ