Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Watchkeeper dostarcza armii obraz z przestrzeni powietrznej w bardzo dobrej rozdzielczości. Dron samodzielnie zbiera i analizuje dane, a w razie potrzeby informuje o sytuacjach zagrożenia" - powiedział Marcin Czępiński.
Prezentowana wersja w trakcie MSPO jest uzbrojona w rakiety produkowane w Wielkiej Brytanii. Sam dron służył wojskom brytyjskim w Afganistanie.
"Obecnie trwają rozmowy na zaawansowanym poziomie z Polską Grupą Zbrojeniową na temat włączenia bezzałogowca do bazy polskich sił zbrojnych" - podkreślił Czępiński.
Thales planuje, aby większość komponentów do tego systemu była produkowana w Polsce.
Kolejną propozycją dla polskich sił zbrojnych jest wielozadaniowy samochód opancerzony Hawkei, obecnie produkowany w Australii.
"Wóz to odpowiedź na potrzeby programu Wielozadaniowych Pojazdów Wojsk Specjalnych Pegaz. W szczególności przeznaczony jest dla sił specjalnych, lądowych oraz żandarmerii" - podkreślił Marcin Czępiński.
Siedmiotonowy Hawkei w wersji bojowej waży ponad 10 ton. Zapewnia ochronę przeciwminową i balistyczną dla sześcioosobowej załogi.
Jak zaznaczył Marcin Czępiński to zapewnia załodze bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.
"Dwóch żołnierzy w ciągu 10 minut jest w stanie dozbroić albo rozbroić ten pojazd. Posiada również możliwość przetransportowania go na zawiesiu śmigłowca" - poinformował Czępiński. Uczestnicy targów poznali bliżej jedną z kilku wersji Hawkei z tzw. „miękkim tyłem”. Oprócz niej Thales oferuje m.in. model logistyczny lub z zabudową całkowitą.
"Ukłonem w stronę polskiego przemysłu jest moduł strzelecki produkowany przez Zakłady Mechaniczne Tarnów, część PGZ" - mówił Marcin Czępiński.
Prezentowana wersja pojazdu to przykład najnowszej technologii i architektury elektronicznej. Aktualnie toczą się rozmowy na temat jego produkcji dla Polski oraz o polonizacji znacznej części technologii.
Hawkei produkowany w Polsce może być również eksportowany na zagraniczne rynki, co wpisuje się w długofalową strategię rozwoju polskiej branży zbrojeniowej.
Podczas MSPO Thales włączył PGZ w łańcuch dostawców komponentów do rakiet indukcyjnych 68 mm. Przedstawiciele PGZ i MESKO oraz francuskiej firmy TDA (będącej w 100 proc. własnością firmy Thales) podpisali porozumienie o współpracy w zakresie produkcji w Polsce nowej generacji rakiet przeznaczonych dla śmigłowców bojowych.
Thales działa na polskim rynku od 1992 r., dostarczając zaawansowane rozwiązania z branży lotnictwa i kosmonautyki, transportu, obronności i bezpieczeństwa.
Firma wspiera modernizację Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, prezentując rozwiązania w dziedzinie obrony przeciwlotniczej, sprzętu morskiego, lekkich pojazdów opancerzonych i bezzałogowych systemów powietrznych.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.09.2016, 12:27 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Grupa Selena na Targach BAU w Monachium: aktywna promocja najwyżej jakości polskich produktów dla globalnego budownictwa to nasz cel na 2025 rok
Już dziś w Monachium startują Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU – prestiżowe wydarzenie branży budowlanej, podczas którego jej liderzy prezentują swoje najbardziej innowacyjne produkty. Wśród wystawców monachijskich targów nie zabraknie też mocnej, polskiej reprezentacji. Swoje rozwiązania dla profesjonalnych wykonawców budowlanych, po raz kolejny zaprezentuje Grupa Selena – producent i dystrybutor produktów chemii budowlanej, dla którego udział w wydarzeniu stanowi ważne narzędzie realizacji konsekwentnie prowadzonej ekspansji międzynarodowej.- 13.01.2025, 08:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Selena Group
-
Image
BingX podsumowuje rok 2024: Nie było łatwo, ale staliśmy się silniejsi
- 10.01.2025, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
AWS tworzy nowy region infrastrukturalny w Tajlandii
- 10.01.2025, 14:11
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire