Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podczas Grand Prix Formuły 1, w dniach 27-30 czerwca 2024 r. na torze Red Bull Ring, zespół APS współpracujący z austriackimi służbami bezpieczeństwa, wykrył i zapobiegł kilku niebezpiecznym incydentom z udziałem dronów. Dzięki czemu udało się spełnić wszystkie zakładane cele:
1. nieprzerwanie imprezy, które mogło spowodować atak paniki i poważne konsekwencje organizacyjne,
2. nieprzerwanie transmisji czasu antenowego, dzięki czemu wszystkie zobowiązania wobec sponsorów zostały spełnione,
3. zapobiegnięcie i niedopuszczenie do ataku.
W dobie rosnącej popularności dronów, które znajdują zastosowanie zarówno w celach rekreacyjnych, jak i profesjonalnych, kwestia ochrony antydronowej staje się kluczowa w kontekście zabezpieczenia imprez masowych. Technologie wykrywania i neutralizowania dronów powinny stać się obowiązkowym elementem planowania i realizacji imprez masowych: wydarzeń sportowych, koncertów czy festiwali. Tym samym znacząco wzrosłoby bezpieczeństwo uczestników, infrastruktury czy wartościowego sprzętu.
Prestiżowe wydarzenie sportowe na austriacki tor przyciągnęło 225 tysięcy widzów i uczestników GP F1. Red Bull Ring, o długości 4,318 km i 10 z zakrętami, charakteryzuje się jako jeden z najszybszych w kalendarzu Formuły 1.
Innowacyjne systemy antydronowe SKYctrl, Advanced Protection Systems S.A., wykorzystujące technologię radarów FIELDctrl 3D MIMO, wykrywają, klasyfikują i neutralizują nieautoryzowane drony. Systemy, korzystające z sztucznej inteligencji, zapewniają skuteczną ochronę przestrzeni powietrznej nad torem, co jest szczególnie ważne w obliczu potencjalnych zagrożeń wynikających z użycia dronów.
„Ochrona antydronowa jest niezbędnym elementem bezpieczeństwa imprez masowych. Nasze systemy wykazały się bezkonkurencyjną szybkością reakcji oraz zdolnością do detekcji i neutralizacji zagrożeń, co było kluczowe podczas tak dużego wydarzenia sportowego, jakim jest Grand Prix Austrii Formuły 1. Można powiedzieć, że w detekcji i neutralizacji dronów jesteśmy najszybsi”, podkreśla komandor rezerwy Dariusz Wichniarek szef pionu rozwoju biznesu APS.
Udział APS w ochronie wydarzenia masowego podczas Grand Prix Austrii stanowił doskonałą demonstrację skuteczności i niezawodności posiadanej przez polską Spółkę technologii antydronowych.
Systemy SKYctrl zostały wypróbowane w różnych warunkach i szeroko stosowane na całym świecie, w tym przez Siły Zbrojne Ukrainy. Ich efektywność potwierdzają zastosowania w ochronie infrastruktury krytycznej, takiej jak lotniska czy instalacje wojskowe. Podczas Grand Prix Austrii, systemy APS skutecznie zabezpieczyły wydarzenie, neutralizując nieautoryzowane drony.
Drony, mimo swojej użyteczności, mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, zwłaszcza kiedy są wykorzystywane niezgodnie z przepisami lub z zamiarem wyrządzenia szkody. Incydenty z użyciem dronów na dużych zgromadzeniach ludzi mogą prowadzić do paniki, zakłóceń, a nawet bezpośredniego zagrożenia życia.
Integracja systemów antydronowych w infrastrukturę bezpieczeństwa imprez masowych jest nie tylko zalecana, ale powinna stać się standardem. Organizatorzy wydarzeń współpracując z ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa i technologii, tworzą bezpieczne i kontrolowane środowisko. Inwestycja w zaawansowane systemy antydronowe jest inwestycją w bezpieczeństwo i spokój uczestników, co przekłada się na sukces organizowanego wydarzenia.
Firma Advanced Protection Systems kontynuuje rozwój swoich systemów, mając na uwadze rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane technologie ochrony przestrzeni.
KONTAKT:
Komandor (rez.) Dariusz Wichniarek
Dyrektor Pionu Rozwoju Biznesu
tel. +48 784 329 302
Źródło informacji: APS
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.08.2024, 06:00 |
Źródło informacji | APS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Woda staje się kluczowym czynnikiem determinującym inwestycje PAP
- 14.05.2025, 16:23
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Niebieski Ład: woda może stać się źródłem przewagi konkurencyjnej polskiego rolnictwa PAP
„Niebieski Ład UE” to kompleksowa, wielosektorowa strategia wodna. „Ta rewolucyjna inicjatywa powinna być jak najszybciej wdrożona w życie, by zapobiec negatywnym skutkom niedoboru wody w krajach członkowskich UE” - przekonywał Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) podczas „Blue Deal Congress. Changing the future”, którego organizatorem była FPP.- 14.05.2025, 16:01
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Prof Dr Klemens Joos back as CEO of the EUTOP Group
- 14.05.2025, 15:15
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ