Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Polskie firmy są coraz aktywniejsze w pozyskiwaniu europejskich grantów na realizację innowacyjnych pomysłów. Na ich koncie jest obecnie 346 projektów, dofinansowanych z UE na kwotę 89,8 mln euro. W liczbie prowadzonych projektów w ramach Horyzontu 2020 przedsiębiorstwa nie ustępują tradycyjnym beneficjentom programów ramowych - polskim uczelniom (355 projektów; 92 mln euro) ani instytutom (336 projektów; 83,3 mln euro). To bilans ostatnich 4 lat programu Horyzont 2020.
„Polski przemysł składa najwięcej wniosków projektowych, w tej grupie liderem są podmioty z sektora MŚP. To duże zainteresowanie wskazuje nie tylko na atrakcyjną ofertę Horyzontu 2020, ale także na zdolność polskich firm do tworzenia innowacyjnych rozwiązań na poziomie europejskim” - mówi Katarzyna Walczyk-Matuszyk, zastępca dyrektora Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.
Inwestowanie w badania i rozwój to zarówno większe szanse na zdobycie grantu z Horyzontu 2020, jak i większa konkurencyjność firmy i pozycja jako partnera biznesowego na krajowym i międzynarodowym rynku. Krzysztof Samp, wiceprezes spółki ITTI, która jest w 10. MŚP pod względem dofinansowania z Horyzontu 2020 podkreśla, że udział w projektach realizowanych w ramach programów badawczo-rozwojowych Komisji Europejskiej pozwala firmie ITTI m.in. na zapoznanie się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami na rynkach międzynarodowych, rozwój własnych produktów informatycznych, kontakt z użytkownikami końcowymi, zapoznanie się z wynikami badań, a także prowadzenie własnych badań w wybranych obszarach oraz rozwój umiejętności i kompetencji pracowników firmy.
„Należy podkreślić, że doświadczenia pozyskane podczas realizacji projektów w programach ramowych Komisji Europejskiej pozwoliły ITTI skuteczniej ubiegać się o kontrakty dla podmiotów komercyjnych i publicznych w Polsce oraz na rynku międzynarodowym m.in. dla Europejskiej Agencji Obrony oraz agencji ENISA, a w ostatnich latach także dla Europejskiej Agencji Kosmicznej” - dodaje prezes Samp.
Okazją do poznania najlepszych praktyk w zakresie wypracowywania strategii B+R dla przemysłu i efektywnego aplikowania jest konferencja organizowana przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, która odbędzie się 9 października br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie „Jak skutecznie tworzyć strategie badań i rozwoju w polskim przemyśle?”.
Program i rejestracja: www.strategiebplusr.pl
Więcej informacji o KPK i Horyzoncie 2020: www.kpk.gov.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.09.2018, 11:36 |
Źródło informacji | Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
PLL LOT rozszerzają swoją obecność na lotniskach regionalnych, łącząc Kraków z Paryżem-Orly
• Polskie Linie Lotnicze LOT połączą bezpośrednimi rejsami Kraków i Paryż-Orly (ORY).
• Inauguracyjny rejs został zaplanowany na 31 marca 2025 roku.
• Połączenie z Kraków Airport będzie realizowane każdego dnia tygodnia, przez cały rok.
• Otwarcie nowej trasy jest potwierdzeniem planów narodowego przewoźnika na rozwój siatki połączeń również na lotniskach regionalnych.- 21.01.2025, 16:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT
-
Image
Rok 2024 był pomyślny dla międzynarodowej działalności Yutong Bus, przynosząc dalszy rozwój innowacji
Firma odnotowała przełom, a całkowita roczna wielkość sprzedaży osiągnęła 46 918 sztuk, co oznacza wzrost o 28,48% rok do roku.- 21.01.2025, 12:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Razem dla życia - Unum i Karol Bączkowski łączą siły
Unum ogłasza współpracę z Karolem Bączkowskim, doświadczonym ratownikiem medycznym. W ramach partnerstwa firma przeszkoli swoich pracowników i agentów z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Spółka została partnerem wydania „Książki o pierwszej pomocy napisanej przez życie” autorstwa Karola Bączkowskiego.- 21.01.2025, 11:56
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Unum Życie TUiR S.A.