Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Raport Polskie Startupy 2017 przedstawia badania wykonane przez fundację Startup Poland przeprowadzone na najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstwach w Polsce z sektora gospodarki cyfrowej. Partnerami raportu są Polski Fundusz Rozwoju i PFR Ventures.
"Rynek polskich startupów dojrzewa, a po ostatnich badaniach widać, że polscy młodzi przedsiębiorcy są coraz bardziej doświadczeni, bo mają już za sobą pracę w korporacji, czy firmie rodzinnej" - mówi Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.
Prezes PFR zaznacza, że w Polsce poprawia się ekosystem start-upów. Wprowadzany jest tak zwany plan wicepremiera Morawieckiego, gdzie jest szereg zmian dla poprawy działania biznesu: ułatwienia związane z księgowością, w zakresie podatków czy ubezpieczeń społecznych. PFR Ventures wprowadza natomiast w dużej skali fundusze, które przez następnych pięć do siedmiu lat ułatwią dostęp do finansowania między innymi początkującym firmom.
Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland zwraca uwagę, że niewiele młodych firm korzysta z zewnętrznego wsparcia finansowego.
"Ponad sześćdziesiąt procent start-upów w Polsce nigdy nie miało inwestora, nie korzystało z dofinansowania czy dotacji" - mówi Julia Krysztofiak-Szopa.
Natomiast innowacyjne polskie przedsiębiorstwa cieszą się dużym zainteresowaniem i przyciągają zagranicznych inwestorów. Z takiego wsparcia korzysta około 20 procent firm.
Młodzi przedsiębiorczy coraz odważniej ze swoimi produktami oraz usługami wchodzą na rynki zagraniczne. Start-upy wpływają także na zmniejszające się bezrobocie - ponad 70 procent młodych firm zatrudnia pracowników. Z badań wynika także, że procent nowych biznesów może pochwalić się regularnymi przychodami.
Materiał powstał we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 06.09.2017, 14:27 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |