Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Rozwój naszego centrum kompetencji jest odpowiedzią na wzrost produkcji i sprzedaży w fabrykach ROCKWOOL, gdzie rośnie zapotrzebowanie na wsparcie organizacyjne i biznesowe naszych zakładów” – powiedziała podczas uroczystości, która odbyła się 27 września, Ewelina Płocieniczak, dyrektor RGBS.
RGBS, opracowuje rozwiązania biznesowe, techniczne, księgowe, finansowe i informatyczne dla Grupy ROCKWOOL, operującej na 39 światowych rynkach. Wywodzący się z Danii ROCKWOOL działa w Poznaniu od pięciu lat i jubileusz świętuje zmianą lokalizacji biura, w którym początkowo pracowało 100 osób, dzisiaj – 350, a kolejnych 50-80 osób zostanie zatrudnionych do 2023 roku.
„Tego typu inwestycje są dla nas istotnym elementem strategii i działania – firmy takie, jak ROCKWOOL nie tylko dobrze płacą, ale ściągają do Poznania młode kreatywne osoby” – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
W poznańskim centrum projektowane są maszyny i linie produkcyjne dla fabryk koncernu na całym świecie, odbywają się przetargi i zakupy dla całej grupy, powstają aplikacje mobilne i rozwiązania IT, a także materiały graficzne, animacje i wideo wykorzystywane dla celów marketingowych. Specjaliści branży finansowej zapewniają controlling, raportowanie, wsparcie sprzedaży oraz obsługę podatkową.
„Firma ROCKWOOL jest firmą międzynarodową, a tutaj jesteśmy w centrum Europy. Poznań oferuje nie tylko fantastyczną lokalizację, ale przede wszystkim wielu świetnie wykształconych inżynierów i wielu innych specjalistów, których nasze centrum poszukuje” – podkreślił Kim Junge Andersen, wiceprezes ds. finansowych ROCKWOOL i dodał, że w Polsce koncern zatrudnia 2 tys. pracowników, z czego ok. 400 w Poznaniu.
„Zaufanie, które zdobyliśmy przez pięć lat istnienia poznańskiego centrum, zaowocowało tym, że plany rozwojowe RGBS dotyczą obszarów związanych z zakupami i przetargami, czyli nasi pracownicy będą poszukiwać między innymi dostawców strategicznych materiałów, z których powstają nasze produkty. To jest rozwój, który wspomaga rozkwit całego biznesu ROCKWOOL-a” – zaznaczyła Ewelina Płocieniczak.
Zdaniem Pauli Szymańskiej, menedżera HR w RGBS, o sukcesie poznańskiego centrum zadecydowały wysokie kompetencje polskich pracowników, wykształcenie oraz znajomość języków obcych.
„Skarbem organizacji są ludzie, ROCKWOOL jest bardzo świadomym pracodawcą. Działamy w 39 krajach, tak więc mamy do czynienia również z bardzo egzotycznymi językami, a Polska od lat przoduje w ilości języków na rynku pracy” – podkreśliła i dodała, że od 2016 r. w RGBS miało miejsce ponad 200 promocji, a firma nieustannie poszukuje talentów.
Nowa siedziba RGBS przy poznańskim Nowym Rynku odzwierciedla filozofię Grupy ROCKWOOL, wedle której budynki mają wpływ na zdrowie, samopoczucie i produktywność. Jest miejscem, na którego ostateczny kształt mieli wpływ pracownicy – decydując m.in o przeznaczeniu i wzornictwie poszczególnych pomieszczeń.
Grupa ROCKWOOL jest światowym liderem w produkcji wełny mineralnej do izolacji budynków, dostawcą rozwiązań poprawiających akustykę czy bezpieczeństwo pożarowe, a także mineralnych podłoży do upraw rolniczych. Koncern konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, opartą na dekarbonizacji, gospodarce obiegu zamkniętego i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań – jak panele powstałe z połączenia materiału skalnego z roślinnym.
„Nasi klienci nie chcą tylko kupować produktów, oni chcą kupować produkty, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko. ROCKWOOL przykłada wielką wagę do recyklingu, oszczędności wody i redukcji emisji CO2, inwestuje nie tylko w nowe fabryki, ale też w przebudowę istniejących tak, aby spełniały restrykcyjne normy ekologiczne. Dlatego RGBS to niewątpliwie dobre miejsce pracy dla miłośników zielonych technologii” – stwierdziła Ewelina Płocieniczak.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.09.2021, 11:24 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu