Newsletter

Biznes i finanse

Prasowa Akademia Pieniądza zaprasza dziennikarzy i influencerów na warsztat w Warszawie

17.05.2022, 12:26aktualizacja: 17.05.2022, 12:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Prasowa Akademia Pieniądza - logo
Prasowa Akademia Pieniądza - logo
Prasowa Akademia Pieniądza zaprasza dziennikarzy, blogerów i influencerów zainteresowanych ekonomią i gospodarką na bezpłatny warsztat szkoleniowy w Warszawie, który odbędzie się już 20 maja br.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 (w piątek), w Centrum Prasowym PAP, przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie. To pierwszy praktyczny warsztat organizowany w stolicy w ramach IV edycji szkolenia – drugi odbędzie się we wrześniu br.

Szkolenie w Warszawie poprowadzi dr Piotr Maszczyk, ekonomista SGH oraz Anna Gwozdowska, doświadczona redaktor serwisu FakeHunter PAP. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób rozpoznawać i weryfikować gospodarcze fake newsy. Z kolei dr Maszczyk przedstawi najważniejsze pojęcia ekonomiczne, które powinien znać i potrafić przystępnie opisywać każdy dziennikarz lub bloger interesujący się finansami i ekonomią.

Aby wziąć udział w szkoleniu trzeba wypełnić FORMULARZ dostępny na stronie https://akademia.pap.pl.

Plan warsztatu:

08:30 – 09:00 - rejestracja i poranna kawa,

09:00 – 10:30 - najważniejsze pojęcia ekonomiczne – wykład teoretyczny z elementami zastosowań wiedzy i technik w praktyce dr Piotr Maszczyk,

10:30 – 10:45 - przerwa kawowa,

10:45 – 11:45 - najważniejsze pojęcia ekonomiczne cd. – wykład teoretyczny z elementami zastosowań wiedzy i technik w praktyce dr Piotr Maszczyk,

11:45 – 12:00 - przerwa kawowa,

12:00 – 13:30 - warsztat łowcy gospodarczych fake newsów – wykład i zajęcia praktyczne z factcheckingu, red. Anna Gwozdowska,

13:30 – 14:15 - lunch,

14:15 – 15:15 - warsztat łowcy gospodarczych fake newsów cd. – wykład i zajęcia praktyczne z factcheckingu, red. Anna Gwozdowska.

Prasowa Akademia Pieniądza to bezpłatne szkolenie realizowane przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Celem projektu jest podniesienie wiedzy ekonomicznej dziennikarzy, blogerów oraz studentów interesujących się zagadnieniami gospodarczymi. Uruchomiona w grudniu br. IV edycja szkolenia składa się z dwóch praktycznych warsztatów oraz pięciu szkoleń online dostępnych na platformie e-learningowej akademia.pap.pl, których autorami są eksperci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz redaktorzy Polskiej Agencji Prasowej. 

Uczestnicy, którzy wezmą udział szkoleniu oraz zaliczą komplet testów online dostępnych na https://akademia.pap.pl otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie czwartej edycji Prasowej Akademii Pieniądza.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.05.2022, 12:26
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ