Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Rafał Matusiak, prezes Kasy Krajowej SKOK otwierając debatę poświęconą roli i znaczeniu młodych pracowników w Spółdzielczych Kasach Kredytowo-Oszczędnościowych przypomniał, że dla wielu osób elementem, który przekonuje do rozpoczęcia pracy w kasach, jest odmienność tej instytucji finansowej od banków komercyjnych.
„To inne podejście w relacji pomiędzy członkiem SKOK a obsługującymi go pracownikami. Inne zasady, wśród których jest ta najistotniejsza, czyli, że nie działamy po to, by maksymalizować zyski, ale by świadczyć pomoc drugiemu człowiekowi” – podkreślił Matusiak.
Zapytany o to, co kasy spółdzielcze oferują młodym pracownikom prezes Kasy Krajowej wskazał na szanse rozwojowe i możliwość dzielenia się dobrymi pomysłami.
Matusiak podkreślił, że sektor SKOK wsłuchuje się w głos młodych, a pomagają w tym takie programy jak WYCUP i GWLN, których zadaniem jest pobudzanie ciekawości pracowników. „Pracując długo w jakiejś instytucji, podejmując trudne decyzje, nabieramy gruboskórności i zamykamy się w patrzeniu na instytucję w zafiksowanej perspektywie. Niezwykle cenne jest popatrzenie na to, co robimy oczami innych. Jeżeli chcemy myśleć o tym, żeby coraz więcej młodych ludzi korzystało z usług kas, to powinniśmy słuchać właśnie młodych i tego, co jest dla nich atrakcyjne” – mówił prezes Kasy Krajowej.
Zdaniem Łukasza Nowaka, prezesa Kasy Centrum, sektor SKOK do dalszego rozwoju bardzo potrzebuje młodych pracowników i ich świeżego spojrzenia.
„Dziś mamy przed sobą wyzwanie związane z cyfryzacją, ale też z usytuowaniem sektora SKOK na rynku bankowym. Duże banki komercyjne raczej wycofują się z obsługi stacjonarnej. Nasze korzenie nam na to nie pozwalają – podkreślił Nowak. - Chcemy być bardzo blisko naszych klientów, ale też chcemy im zaproponować rozwiązania, które są całkowicie rynkowe. Dlatego przed nami bardzo dużo pracy i dużo projektów, do których będziemy potrzebować ludzi ze świeżym i młodym spojrzeniem” – wyjaśnił.
Zachęcając młodych do podejmowania pracy w SKOK Nowak stwierdził, że nie wyobraża sobie realizacji projektów rozwojowych bez udziału ludzi młodych, którzy na co dzień posługują się najnowszymi rozwiązaniami informatycznymi.
Z kolei Łukasz Długoński, tegoroczny laureat konkursu dla młodych profesjonalistów WYCUP, który jest przedstawicielem młodego pokolenia w SKOK i zajmuje stanowisko specjalisty ds. kart, rozliczeń i informacji kredytowej przyznał, że praca w Kasie Krajowej to dla niego duża szansa rozwoju osobistego i zawodowego.
„Uważam, że w Kasie Krajowej jest taka mieszanka wybuchowa – jest młodzieńcza fantazja i osoby z doświadczeniem, które chętnie dzielą się swoją wiedzą. Poza tym dużą szansę poznania się z innymi i wymiany doświadczeń z pracownikami z całego świata daje program WYCUP” – mówił Długoński.
Zaznaczył też, że dla niego osobiście ważnym aspektem jest niesienie pomocy innym, a praca w SKOK daje mu taką możliwość.
Z kolei Ewa Wasyłyk z Kasy Krajowej przekonywała, że mimo 22 lat pracy w SKOK każdy kolejny rok przynosi nowe doświadczenia. „Jednym z nich jest przystąpienie do GWLN gdzie możemy pokazać, że kobiety mają duże pole do działania” – mówiła Wasyłyk.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 23.06.2021, 13:19 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |