Pobierz materiał i Publikuj za darmo
PITTSFORD, Nowy Jork, 23 października 2018 r. /PRNewswire/ - Konsorcjum międzynarodowych banków, Papersoft Africa oraz przedsiębiorstwo transformacji cyfrowych iVEDiX podjęły współpracę w zakresie przełomowej inicjatywy technologii blockchain i cyfrowej waluty. Podpisano już kontrakty na wyłączność obejmujące wdrożenie bezpiecznego systemu bezgotówkowych transakcji finansowych wykorzystującego mechanizm technologii blockchain towarzyszący platformie rejestracji. Biorąc pod uwagę dobrze zaprojektowany globalny ekosystem, ta inicjatywa technologii finansowej ma wesprzeć miliony przedsiębiorców w Afryce - początkowo w Demokratycznej Republice Kongo (DRK) i Somalii, a następnie w innych krajach, wywierając wpływ na miliony osób żyjących na kontynencie afrykańskim i nie tylko.
Tak przełomowa inicjatywa jest rozwiązaniem problemów z tradycyjną bankowością i wąskimi gardłami infrastrukturalnymi poprzez udostępnienie elektronicznej gotówki i bankowości każdemu, kto posiada telefon komórkowy. Dzięki temu miliony przedsiębiorców będą miały dostęp do funduszy odnawialnych. Inicjatywa kładzie nacisk na współpracę z afrykańskimi organizacjami i opracowywanie rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb i celów gospodarczych danego kraju oraz na współpracę z rządami i sektorem prywatnym w celu identyfikacji priorytetowych obszarów wzrostu. Rozwiązanie bankowości ma dotrzeć do milionów osób niemających jak do tej pory dostępu do banków, co skutkuje wyłączeniem ich z głównego systemu finansowego i uwięzienie w cyklu ubóstwa. Przełomowa platforma wykorzystująca technologię blockchain z platformą rejestracyjną będzie źródłem zatrudnienia, dostępu do rynków i usług finansowych, a także przyczyni się do utworzenia nowych źródeł generacji przychodu w dużych afrykańskich sektorach rolnictwa, górnictwa, usług finansowych i innych ważnych sektorach w DRK i Somalii.
„Po czterech latach prac nad położeniem fundamentów i przeprowadzeniem działań należytej staranności bardzo cieszymy się z narodzin tak wyjątkowego, kompleksowego i konkretnego rozwiązania technologii mobilnej na rzecz dawania możliwości finansowych i wywierania pozytywnego wpływu na miliony młodych przedsiębiorców w Afryce. Począwszy od DRK i Somalii wykorzystujemy szanse dywidendy demograficznej i innowacyjnych rozwiązań technologii finansowych do przeskoczenia tradycyjnej bankowości. Dzięki temu mieszkańcy Afryki będą mieli dostęp do oficjalnych rynków finansowych, a ich możliwości indywidualnej i firmowej bankowości będą prawdziwym przełomem. Nasza technologia blockchain i wyjątkowa platforma rejestracyjna są dobrym punktem startowym do zmiany poglądów na tak zwane rynki pionierskie i natury przedsiębiorczości w Afryce” - skomentował Serge Nawej, udziałowiec w Papersoft Africa i prezes Komisji Młodych Przedsiębiorców (CNJE) przy Kongijskiej Federacji Biznesu (FEC) w DRK.
„Połączenie sprawdzonych technologii i doświadczenia iVEDiX i Papersoft (PPS-DMS) ze wsparciem ze strony międzynarodowej grupy bankowej doprowadziło do utworzenia innowacyjnej lecz w pełni dostosowanej architektury technicznej i finansowej, która jest odpowiedzią na najpoważniejsze wyzwania stojące przed milionami przedsiębiorców w Afryce. Mobilne usługi finansowe wykorzystujące technologię blockchain rozwijają się bardzo szybko na całym świecie. Na przykład Kenia wprowadziła walutę M-Pesa w roku 2007 i tym samym całkowicie zmieniła krajobraz płatności dla mieszkańców. Dekadę później M-Pesa działa na trzech kontynentach i w 10 różnych krajach. Rozwiązanie BitPesa wprowadziło technologię blockchain do Afryki. Własnościowe oprogramowanie iVEDiX będzie źródłem wolności finansowej i dobrobytu dla użytkowników poprzez wykorzystanie platformy transakcyjnej, która jest znacznie bardziej przystępna cenowo niż alternatywy, działa w różnych sieciach komórkowych i może przetwarzać nowe narzędzia finansowe” - dodał Rajesh Kutty, założyciel i główny dyrektor finansowy firmy iVEDiX.
Darin Pastor, który przewodzi międzynarodowemu konsorcjum bankowemu i cieszy się uznaniem na całym świecie ze względu na zdobyte doświadczenie w bankowości międzynarodowej i na pozycji doradcy gospodarczego kilku głów państwa w Eurazji, Afryce i na Bliskim Wschodzie zauważył, że „po czterech latach pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami problemu ubóstwa w konkretnych krajach w Afryce z przyjemnością widzę, że przez połączenie sił udało nam się poczynić tak duże postępy w tym zakresie; zajmujemy teraz odpowiednią pozycję do tego, aby dostarczać zasoby finansowe potrzebne do wyeliminowania skrajnego ubóstwa i zakończenia poważnego niedostatku".
Poziom życia i praca
Pokolenie młodych w Afryce ma sięgnąć 750 milionów do roku 2030, a w roku 2050 młodych ma być już miliard. Wzrost liczby ludności na kontynencie w połączeniu z wyłonieniem się wielu innowacyjnych rozwiązań gospodarki cyfrowej stanowią wyjątkową szansę na wykorzystanie potencjału dynamicznej demografii młodych przedsiębiorców. Zgodnie z szacunkami Banku Światowego liczba ludności aktywnej zawodowo w Afryce sięgnie 1,1 miliarda do roku 2034. Tak duży wzrost wiąże się z koniecznością opracowania nowego podejścia do tworzenia miejsc pracy i majątku.
W ciągu najbliższych 36 miesięcy wielopłaszczyznowa inicjatywa ma dać nawet ponad 10 milionom afrykańskich przedsiębiorców dostęp do innowacyjnych źródeł finansowania i wsparcia generacji przychodu, tym samym wywierając wpływ na setki milionów mieszkańców. Przewidywane działania i wsparcie przedsiębiorczości bardzo dobrze wpasowują się w dążenia do realizacji celów rozwoju i zmniejszenia poziomu ubóstwa, a także odpowiadają międzynarodowym strategiom rozwoju przedsiębiorczości każdego z partnerów konsorcjum. Jak przewiduje Światowe Forum Gospodarcze poziom wykorzystania smartfonów w Afryce ma sięgnąć co najmniej 50% w roku 2020 w porównaniu do zaledwie 2% w roku 2010.
Cały kontynent jest gotowy na innowacje na bazie technologii, które przyniesie planowana inicjatywa. Konsorcjum zajmuje pozycję pionierską pod względem innowacji koniecznych do umożliwienia afrykańskim gospodarkom wyciągnięcia korzyści z przyspieszających postępów technologii blockchain i walut cyfrowych.
Wkład iVEDiX – społeczność, mobilność, analityka, chmura i internet rzeczy
Firma iVEDiX jest w samym centrum projektów transformacji cyfrowych w różnych branżach przy współpracy z jednymi z największych organizacji. Platforma wizualizacji i głębokiego uczenia się firmy iVEDiX łączy doświadczenie w dużych danych, analityce, mobilnych przepływach pracy oraz wizualizacji z internetem rzeczy. Niedawne inwestycje firmy w technologię blockchain przeprowadzone bezpośrednio lub z partnerami niosą ze sobą obietnicę rewolucji w wielu sektorach, w tym w finansach, opiece zdrowotnej, handlu detalicznym i krajobrazach politycznych. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej firmy: https://www.ivedix.com.
Wkład Papersoft Africa
Firma Papersoft Africa to oddział Papersoft DMS, który opracował i wdrożył rozwiązania pełnej multiplatformy rejestracyjnej w inicjatywach integracji finansowej i możliwości gospodarczych w kilku krajach afrykańskich. Wykorzystując innowacyjne technologie do pokonania wyzwań kontekstowych na tych rynkach, firma Papersoft pomaga klientom w tworzeniu, ulepszaniu i utrzymywaniu odpowiednich procesów rejestracyjnych, tym samym prowadząc do nabycia milionów nowych klientów, pośredników i przedsiębiorców każdego miesiąca w całkowicie bezpieczny, cyfrowy i zautomatyzowany sposób, od najlżejszych rozwiązań typu KYC po tworzenie biometrycznych tożsamości cyfrowych. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie firmy pod adresem http://www.papersoft-dms.com.
Źródło: iVEDiX Inc
KONTAKT:
Dan Keating
tel.+1 (585) 355-7576
e-mail: dkeating@ivedix.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 23.10.2018, 17:29 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |