Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Wbicie pierwszej łopaty to symboliczny krok w realizacji projektu, który ma kluczowe znaczenie dla naszej firmy. Pragnę w tym miejscu wyrazić wdzięczność za dotychczasową pracę wszystkim zaangażowanym w proces pozyskania kontraktu. - mówi Dariusz Jasak, prezes zarządu SEEN Technologie. - Posiadamy wykwalifikowany zespół ekspertów, najlepszych inżynierów na rynku oraz wystarczającą wiedzę, doświadczenie i zasoby, aby sprawnie zrealizować każde, nawet najbardziej wymagające zadanie”.
„Dla ATREMU to kolejny projekt odpowiadający wysokim kompetencjom w segmentach energetyki i automatyki. Przypomnę, że na naszym koncie jest już tak wymagające zadanie, jak tłocznia gazu w Odolanowie w ramach projektu Baltic Pipe oraz szereg mniejszych projektów. Do kontraktu realizowanego w Płocku przystąpiliśmy działając wspólnie z profesjonalnym partnerem oraz mając świadomość nie tylko wagi kontraktu, ale też jego znaczenia dla rozwoju rafinerii w Płocku” - mówi Andrzej Goławski, prezes zarządu ATREM.
W wydarzeniu wzięli udział menedżerowie ORLENU nadzorujący inwestycję.
Konsorcjum reprezentowali: Dariusz Jasak, prezes zarządu SEEN Technologie, Krzysztof Michałek, Prokurent i dyrektor Działu Realizacji w SEEN Technologie, a także Andrzej Goławski, prezes zarządu ATREM i Dariusz Jarek, członek zarządu ATREM.
Inwestycja, powstająca z myślą o realizacji projektów rozwojowych, ma na celu zabezpieczenie potrzeb infrastruktury produkcyjnej w najwyższej jakości wodę procesową oraz ochronę środowiska naturalnego.
Całość prac obejmie budowę czterech obiektów technicznych/węzłów technologicznych:
- Węzeł wstępnego przygotowania i dekarbonizacji wody o wydajności ponad Q=5300m3/h, realizowany z wykorzystaniem koagulacyjno-sedymentacyjnych i dekarbonizacyjnych reaktorów wielokomorowych oraz filtracji piaskowej,
- Stacja demineralizacji wody o wydajności Q=700m3/h, gdzie do procesu odsalania wody zastosowane zostaną m.in. procesy ultrafiltracji, odwróconej osmozy i elektrodejonizajcji.
- Stacja uzdatniania kondensatu - modernizacja i rozbudowa (SUK) z zastosowaniem technologii wymiany jonowej do wydajności Q=1200m3/h.
- Węzeł odwadniania osadów podekarbonizacyjnych i pokoagulacyjnych z wykorzystaniem pras komorowych.
o Spółce:
SEEN Technologie to firma innowacyjnych technologii, realizująca kompleksowo obiekty ochrony środowiska zarówno w Polsce, jak i za granicą. Spółka od 1990 roku prowadzi działalność specjalizując się w zakresie technologii uzdatniania wody, oczyszczania ścieków i gospodarki osadowej zarówno dla przemysłu, energetyki, ciepłownictwa i innych branż jak i przedsiębiorstw komunalnych.
Spółka posiada strukturę organizacyjną umożliwiającą nadzór nad wszystkimi etapami procesu inwestycyjnego realizując obiekty „pod klucz" - od planowania inwestycji, tworzenia koncepcji, poprzez projektowanie, dostawę gotowych urządzeń technologicznych, kompleksową realizację, aż do eksploatacji. Posiadamy własne zespoły rozruchowe i serwisowe.
Jako generalny wykonawca realizuje obiekty „pod klucz” w zakresie ochrony środowiska - stacje oczyszczania, uzdatniania, zmiękczania i demineralizacji wody dla przemysłu energetycznego i ciepłowniczego oraz wydobywczego, petrochemicznego i rafineryjnego a także papierniczego, chemicznego i spożywczego. Wykorzystując szeroką gamę technologii i procesów jednostkowych począwszy od strącania i koagulacji, flotacji i sedymentacji, filtracji i sorpcji, poprzez wymianę jonową, technologie membranowe (MF, UF, NF, RO) i elektrodializę odwracalną (EDR) a na elektro dejonizacji kończąc uzdatniamy wodę (jak i ścieki) do wymagań klienta produkując wodę pitną, zmiękczoną oraz zdemineralizowaną potrzebną w wysokosprawnej energetyce czy tez ultra-czystą niezbędną w farmacji czy mikroelektronice.
SEEN jest generalnym wykonawcą największych w Polsce instalacji do demineralizacji wody w oparciu o technologie membranowe.
Projektuje i buduje stacje do odzysku i ponownego wykorzystania wody Water RE-USE pomagając inwestorom czynić ich zakłady bardziej przyjaznymi dla środowiska w dążeniu do gospodarki obiegu zamkniętego.
Buduje instalacje do odzysku ciepła z gazów spalinowych w instalacjach termicznej przeróbki odpadów, ciepłowniach, papierniach, i we wszystkich innych sektorach przemysłowych gdzie ciepło jest bezpowrotnie tracone i oddawane do atmosfery przez mniej sprawne piece i kotły grzewcze.
Realizuje także instalacje „pod klucz” w zakresie zagospodarowania ścieków i produktów ubocznych. Dostarcza i wdraża zaawansowane technologie i urządzenia do efektywnego oczyszczania ścieków wraz z zagospodarowywaniem osadów ściekowych, jak również do wykorzystania ciekłych produktów ubocznych powstających w przedsiębiorstwie. Ścieki traktuje nie jako problem, ale zasób, a układ technologiczny oczyszczania ścieków jako swoistą biorafinerię, realizującą filozofię redukcji śladów węglowego, wodnego i odzysku energii (produkcja biogazu, proces odzyskiwania wody oraz wytwarzanie nawozów o wysokiej zawartości azotu i fosforu). Umożliwia to nie tylko zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w oczyszczonych ściekach i spełnienie coraz bardziej zaostrzanych limitów prawnych w tym zakresie, ale również zapobiega i redukuje ilość wytwarzanych odpadów oraz zużycie energii.
Jest firmą, która dostosowuje swoje usługi i rozwiązania do konkretnych potrzeb naszych klientów i wyzwań danego obiektu.
Jesteśmy liderami m.in. w zakresie technologii beztlenowych (produkcja biogazu) i tlenowych, odzysku fosforu, deamonifikacji czy zawracania wody odzyskanej z oczyszczonych ścieków.
Uczestniczy w opracowaniu koncepcji i przeprowadzeniu badań oraz prób technologicznych oraz oferujemy pełen zakres usług serwisowych.
KONTAKT:
Jakub Paciorkowski
Specjalista ds. Marketingu i Komunikacji
SEEN Technologie Sp. z o.o.
tel. kom.: 693 332 554
e-mail: jakub.paciorkowski@seen.pl
Źródło informacji: SEEN Technologie
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.12.2023, 09:00 |
Źródło informacji | SEEN Technologie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom