Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Związek POiD, od czasu powstania, konsekwentnie wprowadza nowe przedsięwzięcia mające na celu promocję stolarki oraz dobrych praktyk jej montażu takich jak Dobry Montaż, Wymień Stolarkę z Dobrym Montażem oraz Kongres Stolarki Polskiej. W nowym roku 2021 będą one wzbogacone nową inicjatywą, konkursem POiD Building Awards, którego celem jest wyłonienie najlepszych prezentacji wyrobów stolarki w obiektach architektonicznych.
„Jako organizacja zrzeszająca szeroko rozumianą branżę, chcemy przypomnieć i podkreślić rolę produktów stolarki otworowej w rozwoju architektury i budownictwa z punktu widzenia technologii, funkcjonalności, a także aspektów decydujących o walorach estetycznych obiektów. Najlepsze zastosowanie produktów w poszczególnych kategoriach ma wyłonić branżowy konkurs POiD Building Awards, w którym prezentowane będą nowoczesne rozwiązania stolarki otworowej w kontekście zrealizowanych projektów architektonicznych” - mówi Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku POiD i komisarz konkursu.
Celem Konkursu jest nie tylko rywalizacja przedsiębiorstw, ale przede wszystkim identyfikacja najlepszych rozwiązań oraz dobrych praktyk i ich popularyzacja poprzez szeroko zakrojoną komunikacje, a także za pośrednictwem patronów medialnych oraz merytorycznych. Długofalowym celem jest także podnoszenie standardów pracy i realizacji projektów na każdym etapie ich powstawania oraz współpracy pomiędzy zaangażowanymi podmiotami.
Związek POiD zaprasza do konkursu zarówno producentów, jak również dostawców komponentów stolarki otworowej, zastosowanej w danym obiekcie. Do konkursu zgłaszane będą produkty z kategorii: okna, drzwi i bramy, fasady oraz automatyka i smart home wykorzystane w 3 typach obiektów: w budynku indywidualnym, w budynku wielomieszkaniowym i w budynku użyteczności publicznej. Niezależne Jury w swojej ocenie uwzględniać będą m.in. formę i funkcję produktu, zgodność wyrazu architektonicznego obiektu z jego przeznaczeniem, innowacyjność, której wyrazem jest technologia oraz sposób montażu, ale także oddziaływanie na środowisko i wpływ zastosowanego wyrobu stolarki na energooszczędność budynku. Obiekty będzie można zgłaszać już od początku lutego za pośrednictwem dedykowanej aplikacji konkursowej.
Nad konkursem czuwać będzie niezależne jury, któremu przewodniczyć będzie prof. dr hab. inż. Ewa Kuryłowicz. Wspierać ją będą: dr inż. arch. Monika Arczyńska, prof. dr hab. inż. Tomasz Błaszczyński, dr inż. Szymon Firląg oraz mgr inż. arch. Karol Fiedor.
„Pokazanie kompleksowego kontekstu produktów w zgłaszanych do konkursu realizacjach, wymaga profesjonalnej i obiektywnej oceny, którą zapewnić mogą tylko eksperci o szerokim spektrum wiedzy i doświadczenia. Dlatego do udziału w charakterze jurorów zaprosiliśmy osobowości, które poprzez swoje osiągnięcia mają realny wpływ na rozwój polskiego budownictwa, architektury i designu. Pragniemy aby autorytet jury konkursu, budował rangę tej nowatorskiej, ale też potrzebnej w naszych czasach inicjatywy” – dodaje Paweł Wróblewski.
Stolarka otworowa stanowi nieodzowny element architektury. Od zawsze, z jednej strony spełnia swoją konstrukcyjną funkcje, z drugiej wielokrotnie była wyznacznikiem poszczególnych epok i stylów w architekturze. Dzisiaj potencjał innowacyjnej stolarki otworowej pozwala na realizacje nawet najbardziej śmiałych projektów architektonicznych. Te najlepsze wyłoni konkurs POiD Building Awards, którego otwarcie już w lutym 2021.
KONTAKT:
Magdalena Woźniak
tel.: 604 601 011
-
Bartosz Suwiczak
tel.: 662 015 830
e-mail: buildingawards@poid.eu
Źródło informacji: poid.eu
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.01.2021, 08:30 |
Źródło informacji | poid.eu |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Port Gdańsk na EKG 2025: porty morskie to miejsca kreacji pieniądza z podatków i miejsc pracy PAP
Polskie porty - jakie są, czy dotarły już do szczytu swoich możliwości przeładunkowych, a może Polsce potrzebny jest jeszcze jeden duży port morski? Na te i inne kluczowe pytania odpowiadali eksperci z branży morskiej i infrastrukturalnej podczas emocjonującego panelu dyskusyjnego na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym, który rzucił nowe światło na przyszłość polskiej logistyki i transportu morskiego.- 25.04.2025, 16:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
PZU: to był wyjątkowy kwartał
Komentarz Macieja Galińskiego, zarządzającego funduszem DFE PZU, dyrektora Biura Inwestycyjnego PTE PZU.- 25.04.2025, 16:25
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PZU
-
Image
Prezes Grupy PTWP: to była rekordowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach PAP
1200 wyjątkowych prelegentów, 180 inspirujących sesji tematycznych i rekordowa frekwencja (niemal 18 tys. zarejestrowanych uczestników) - 17. Europejski Kongres Gospodarczy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez ostatnie trzy dni stanowił centrum debaty o kwestiach kluczowych dla przyszłości Polski, UE i całego świata.- 25.04.2025, 16:08
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ