Pobierz materiał i Publikuj za darmo
BAODING, Chiny, 19 lipca 2021 r. /PRNewswire/ -- Model trzeciej generacji samochodu hybrydowego HAVAL H6, pierwszy, jaki stworzono w oparciu o platformę L.E.M.O.N., zadebiutował w Bangkoku, w Tajlandii. Spotkał się z pozytywnymi reakcjami klientów wkrótce po pojawieniu się na rynku. L.E.M.O.N. jest najnowszą inteligentną modułową platformą technologiczną opracowaną przez GWM z myślą o rynku globalnym.
W początkowej fazie projektowania platformy L.E.M.O.N, firma GWM w pełni uwzględniła potrzebę zapewnienia użytkownikom szerokiej gamy funkcji. Z tego powodu platforma charakteryzuje się elastycznością, wysoką wydajnością, bezpieczeństwem i niewielką masą, przy czym jest kompatybilna z produktami trzeciej generacji, jak HAVAL H6, HAVAL JOLION I HAVAN DAGOU. Dzięki platformie L.E.M.O.N. modele te zyskały lepszą konstrukcję nadwozia, lepsze osiągi i wychodzą na przeciw potrzebom użytkowników poszukujących wysokiej jakości i wygody.
HAVAL H6, samochód hybrydowy opracowany w oparciu o tę platformę, jest również pierwszym modelem, w którym zastosowano technologię „L.E.M.O.N. DHT” na rynkach zagranicznych. Wyposażony w silnik 1,5T z technologią turbodoładowania i silnikami napędowymi, model ten ma funkcję inteligentnego przełączania zgodnie z różnymi zastosowaniami, co tym samym pozwala na skuteczne unikanie przeciążenia silnika w warunkach dużego natężenia ruchu, wymuszającego częste hamowanie w obszarach miejskich i redukcję oporu powietrza, na które wystawione są silniki napędowe na drogach szybkiego ruchu. Poprawiono oszczędność paliwa przy łącznym zużyciu obniżonym do poziomu 4,9 l/100 km. W modelu tym osiągnięto równowagę pomiędzy wysoką wydajnością i dużymi osiągami we wszystkich zakresach prędkości i warunkach.
Jako pierwszy strategiczny model zbudowany na platformie L.E.M.O.N. przeznaczony na rynki międzynarodowe, HAVAL H6 trzeciej generacji został zoptymalizowany i jest lżejszy o 8-10% od jego poprzedników, równocześnie przy poprawionych parametrach przyspieszenia, hamowania, kierowania i jazdy pod górę oraz mniejszym zużyciu paliwa. Ponadto ponad 70% materiału zastosowanego w samochodzie stanowi wysoko wytrzymała stal, podobnie jak najważniejsze części (Kolumna A, Kolumna B, rama drzwi), a nacisk na deflektor może osiągnąć wartość 2 000 MPa. Znacznie ulepszono stabilność nadwozia i bezpieczeństwo całego pojazdu, co oznacza pełną realizację kompleksowej ewolucji.
HAVAL DAVOU, drugi model zbudowany na tej platformie wyposażony jest w jednolitą ramę konstrukcyjną, kolumnę MacPehrsona i wielowahaczowe, niezależne zawieszenia oraz połączone i wytłaczane na gorąco ramy drzwi, które zastąpiły tradycyjne spawane punktowo ramy składające się z wielu elementów. Pozwala to na zmniejszenie wgięcia elementów nadwozia i poprawę bezpieczeństwa pasażerów w przypadku kolizji z niewielkim obszarem zderzenia (25%). Nowa platforma L.E.M.O.N. jest wysoce kompatybilna i charakteryzuje się możliwością rozbudowy, zapewniając parametry, które podlegają korekcie, obejmując szeroki zakres rozstawu osi, ustawień układu napędowego i pionowego odchylania zawieszenia, w celu dopasowania do różnych stylów jazdy.
Platforma, odzwierciedlająca prace badawczo-rozwojowe prowadzone przez GMW w zakresie technologii, nie tylko przyczynia się do doskonalenia produktów GMW, lecz również zapewnia wsparcie techniczne ukierunkowane na głębokie zaangażowanie w globalizację. W przyszłości na rynek międzynarodowy trafi więcej produktów zbudowanych w oparciu tę platformę, zapewniając użytkownikom pozytywne wrażenia płynące z bardziej oszczędnej, ekologicznej, bezpiecznej i komfortowej jazdy.
Źródło: GWM
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 19.07.2021, 10:54 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |