Newsletter

Samsara otwiera nowe europejskie centrum technologiczne w Warszawie

21.09.2022, 13:22aktualizacja: 21.09.2022, 13:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Samsara
Samsara
Rozpoczyna się rekrutacja do centrum technologicznego, które będzie wspierać rozwój innowacji klientów i zdolności w zakresie rozwoju produktu.

SAN FRANCISCO--(BUSINESS WIRE)-- Firma Samsara Inc. („Samsara”) (NYSE: IOT), pionier w obszarze Connected Operations Cloud (połączonych operacji opartych na chmurze obliczeniowej), ogłosiła dziś decyzję o otwarciu nowego oddziału w Warszawie w ramach planu inwestycyjnego mającego na celu rozszerzenie międzynarodowego zasięgu firmy.

Niniejszy komunikat zawiera multimedia. Pełna wersja komunikatu jest dostępna tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220920005100/en/

Dzięki niedawnemu rozszerzeniu działalności Samsary w Europie, która obejmuje teraz centra operacyjne w Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii, firma będzie w stanie zapewnić wyjątkowe wsparcie swoim nowym, a także dotychczasowym klientom.

„Odkąd w 2018 r. powstał nasz pierwszy europejski oddział w Londynie, nasza działalność w regionie EMEA nieustannie rozwija się w szybkim tempie ‒ powiedział Philip van der Wilt, wiceprezes i dyrektor generalny Samsary na region EMEA. - Ponieważ Samsara nadal się rozwija i opracowuje nowe rozwiązania, rozszerzamy nasz globalny zespół technologiczny poprzez ustanowienie oddziału w stolicy Polski, gdzie niektóre z największych talentów inżynieryjnych na świecie pomogą nam przekształcić przyszłość operacji fizycznych”.

Oczekuje się, że oddział w Warszawie znacznie się rozwinie do końca 2022 r., kierowany przez zespół inżynieryjny skoncentrowany na telematyce floty, która stała się siłą napędową imponującego wzrostu firmy. W zaledwie siedem lat Samsara wypracowała roczny powtarzalny przychód na poziomie 660 mln USD, stając się jedną z firm dostarczających oprogramowanie w formie usługi (ang. software as a service; SaaS), które najszybciej osiągnęły ten kamień milowy. Samsara odnotowała również 64% wzrost przychodów w skali rok do roku, a liczba jej globalnych klientów na koniec poprzedniego roku finansowego wyniosła ponad 15 tys.

Inżynierowie w Polsce będą pracować nad szerokim zakresem technologii obejmujących wiele funkcji w ramach telematyki, w tym Golang, GraphQL, panelu React web dashboards, ReactNative dla aplikacji Samsara Driver Mobile, IoT i uczenie maszynowe (ML).

„Utworzenie polskiego centrum technologicznego jest następstwem szybkiego postępu, jaki notuje Samsara ‒ powiedział Rick Carragher, wiceprezes ds. inżynierii w firmie Samsara. - Postanowiliśmy otworzyć nasze kolejne centrum inżynieryjne właśnie w Warszawie ze względu na światowej klasy programy informatyczne oraz fakt, że Polska nieustannie plasuje się na szczycie pod względem dostępności wybitnych talentów technologicznych”.

„Kultura inżynierska firmy Samsara zakłada, że nowe zespoły będą budowane w oparciu o podejście ukierunkowane na sukcesie klienta, w połączeniu z inżynierską swobodą w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań trudnych problemów. Nasz nowy zespół będzie ściśle współpracował z klientami z całego świata, aby zapewnić bezprecedensowy poziom widoczności połączonych operacji w czasie rzeczywistym” ‒ powiedział Carragher.

Samsara rozpoczęła już rozmowy z kandydatami w ramach holistycznego podejścia do poszukiwania talentów, które opiera się na zasadniczych umiejętnościach z zakresu inżynierii komputerowej w połączeniu z wyraźnym ukierunkowaniem na rozwiązywanie problemów.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach pracy w Polsce, zachęcamy do przeczytania poświęconego polskiemu oddziałowi wpisu na blogu Life at Samsara i odwiedzenia naszej strony poświęconej karierze.

Więcej informacji na temat misji Samsara, jaką jest poprawa bezpieczeństwa, wydajności i stopnia zrównoważenia działań, które napędzają globalną gospodarkę, można znaleźć na stronie: www.samsara.com.

Samsara

Samsara jest pionierem w dziedzinie Connected Operations Cloud, która umożliwia firmom zależnym od operacji fizycznych wykorzystywanie danych z internetu rzeczy (IoT) w celu opracowania użytecznych wniosków biznesowych i ulepszenia operacji. Samsara działa w Ameryce Północnej i Europie, obsługując dziesiątki tysięcy klientów w wielu branżach, w tym w transporcie, handlu hurtowym i detalicznym, budownictwie, usługach terenowych, logistyce, usługach komunalnych i energetycznych, administracji rządowej, opiece zdrowotnej i edukacji, produkcji oraz żywności i napojach. Misją firmy jest poprawa bezpieczeństwa, wydajności i stopnia zrównoważenia działań, które napędzają globalną gospodarkę.

Samsara jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Samsara Inc. Wszystkie inne nazwy marek, nazwy produktów lub znaki towarowe należą do ich właścicieli.

Wersja źródłowa komunikatu dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220920005100/en/

Źródło: Samsara

KONTAKT:

Sam Hall

e-mail: media@samsara.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.09.2022, 13:22
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.