Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Uczestniczył on w debacie na temat inwestycji zagranicznych w Polsce w trakcie Kongresu 590 w Jasionce, k. Rzeszowa. W trakcie spotkania przedstawiciele instytucji publicznych, m.in. Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, a także reprezentanci dużych firm zagranicznych, które mają w Polsce oddziały, rozmawiali o wpływie inwestorów zagranicznych na rozwój polskiej gospodarki. Uczestnicy debaty zgodzili się, że firmy zagraniczne w większości mają pozytywny wpływ na polską sytuację rynkową, m.in. poprzez zatrudnianie polskich pracowników, ale również otwierając w naszym kraju centra badawczo-rozwojowe.
W trakcie tego spotkania Jacek Łęgiewicz otrzymał certyfikat potwierdzający pozytywny wpływ firmy Samsung na rozwój polskiej gospodarki. Certyfikat został przyznany przez Fundację Republikańską, która przeprowadziła badanie „Odpowiedzialny Partner” i analizę „Ocena Wpływu Inwestora Zagranicznego”. Samsung został doceniony w kategorii „Innowacyjność”.
„Innowacyjność to nasze DNA. Głęboko wierzymy, że dzisiaj tworzymy przyszłość. W Polsce mamy bardzo ambitnych pracowników. Polacy są na świecie znani z tego, że są bardzo dobrze wykształceni, mają umiejętności, wiedzę – powiedział Jacek Łęgiewicz. - Polska specjalność to świetnie wykształceni ludzie: matematycy, fizycy, informatycy, ekonomiści, ale również absolwenci studiów uniwersyteckich: socjologowie, psychologowie. Oni doskonale rozumieją trendy globalne. Pracując z kadrą techniczną, z inżynierami, potrafią tworzyć takie rozwiązania, które są potrzebne na rynku. Bardzo dobrze rozumieją potrzeby klientów. I to jest przepis na sukces” – podkreślił.
Przypomniał on, że firma osiem lat temu otworzyła centrum badawczo-rozwojowe, które - pomijając Koreę Płd. - urosło dziś do jednego z największych tego typu obiektów na świecie. W Rzeszowie działa inkubator przedsiębiorczości, w którym doświadczeni pracownicy Samsunga starają się być mentorami dla młodych osób. Podobny obiekt będzie niebawem otwarty w Lublinie. Tam prowadzone będą projekty w obszarze cyberbezpieczeństwa. „Możemy sobie na to pozwolić, bo tu w Polsce mamy znakomitych fachowców w tych obszarach. Rozbudowujemy infrastrukturę biznesową w Polsce Wschodniej, by przeciwdziałać odpływaniu tych najciekawszych projektów do centralnej Polski, albo gdzieś dalej” – wyjaśnił przedstawiciel Samsung Electronics.
W jego ocenie inwestycje zagraniczne są komplementarne do tego, co robią polskie firmy, a dodatkowo nierzadko pomagają rozwijać się młodemu polskiemu biznesowi. „Dziś młodzi ludzie przychodzą do nas, by nauczyć się języka technicznego, pracy w wielokulturowym zespole, dyscypliny projektowej, a także po to, by odłożyć pieniądze na kapitał założycielski. Po 2-5 latach nierzadko nasi inżynierowie odchodzą, zakładają firmę, ale wciąż utrzymują z nami relacje. Taka jest obecnie kultura życia start-upów – one ze sobą nie konkurują, ale się wzajemnie wspierają. My również w tym uczestniczymy” – wyjaśnił Jacek Łęgiewicz. Dodał, że Samsung Electronics to rozumie i dzieli się pomysłami ze start-upami.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.11.2018, 15:05 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Raport Santander TFI: Polacy coraz więcej inwestują, ale ich cele i wartości warunkuje przynależność pokoleniowa PAP
Pozytywne emocje i dobra zabawa z jednej strony, rozsądne i przemyślane decyzje z drugiej. Polaków inwestujących swe środki na rynku cechuje, w zależności od daty urodzenia, cała gama odmiennych oczekiwań oraz celów. Banki i instytucje finansowe muszą uwzględniać tę różnorodność przy opracowywaniu produktów, usług i kanałów komunikacji odpowiednich dla każdego pokolenia klientów. Cel jest wspólny: wzrost liczby inwestorów indywidualnych, ponieważ w Polsce, patrząc na nasze PKB, inwestycji i inwestorów powinno być kilkakrotnie więcej - mówi Marcin Groniewski, prezes zarządu Santander TFI S.A.- 04.07.2025, 09:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Nowa biała księga poświęcona przyszłości płatności i powstaniu sieci płatniczych czwartej generacji
- 04.07.2025, 08:59
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Holcim Polska przejmuje nowoczesny zakład wełny skalnej i rozwija ofertę rozwiązań izolacyjnych
Holcim Polska ogłasza finalizację przejęcia nowoczesnego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Wykrotach na Dolnym Śląsku, specjalizującego się w wytwarzaniu wełny skalnej. Przejęcie obejmuje również działalność dystrybucyjną prowadzoną na rynku krajowym i wybranych rynkach europejskich.- 04.07.2025, 08:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Holcim Polska
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ