Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Według dyrektora segmentu gospodarstwa domowego Samsunga w Europie, Dana Harviego, polski rynek AGD ma "ogromne znaczenie" dla strategii firmy.
"Obserwujemy wysoki wzrost w kluczowych segmentach premium polskiego rynku, do czego przyczyniają się wprowadzane przez nas innowacyjne rozwiązania, takie jak AddWash i nowe Quick Drive" - powiedział PAP w kuluarach Samsung Forum w Rzymie. Harvie wskazał na przykład pralki o cenach powyżej 1,6 tys. złotych, których sprzedaż w Polsce wzrosła w ubiegłym roku o 50 proc. W całej Europie Samsung odnotował kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży pralek - podaje firma.
Technologia Quick Drive opiera się na specjalnej konstrukcji, która składa się z dużego bębna głównego oraz umieszczonej z tyłu obracającej się niezależnie płyty. W odróżnieniu od konwencjonalnych pralek, które podczas prania wielokrotnie przesuwają wsad tylko w górę i w dół, w bębnie pralki Quick Drive ubrania przenoszone są z góry na dół, a płyta z tyłu wprowadza je w ruch do tyłu i do przodu - tłumaczy koncern. Według testów Interteku zastosowanie Quick Drive pozwala na nawet dwukrotnie szybsze pranie (39 minut w najszybszym trybie) niż w innych urządzeniach tego typu przy zachowaniu pełnej skuteczności prania i zużyciu energii mniejszym o 20 proc.
Nowe produkty Samsunga łączą rozwiązanie Quick Drive z innymi technologiami firmy, między innymi systemem zarządzania inteligentnym domem SmartThings, a także pozwalającą na dodawanie ubrań w trakcie realizacji programu AddWash oraz wydajnym silnikiem Digital Inverter.
Niemieckie stowarzyszenie na rzecz technologii elektrycznych, elektronicznych i informatycznych VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) przyznało pralce certyfikat 20-letniej trwałości.
Pierwsze pralki Samsunga z technologią Quick Drive znajdą się w ofercie polskich sklepów jeszcze w lutym - zapowiada firma.
Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung Electronics Polska.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.02.2018, 10:36 |
Źródło informacji | PAP, Samsung Electronics Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE