Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„To jest fascynujące, jak szerokie możliwości zyskał sektor bankowy, aby włączyć się w robienie dobrych rzeczy dla klimatu, czyli aby wspierać inwestycje w przedsięwzięcia zarówno zyskowne, jak i korzystne dla środowiska. To jest ogromna szansa” – powiedział Gifford, który gościł w Polsce na zaproszenie organizatorów Europejskiego Kongresu Finansowego.
Według niego, banki w Londynie, jak i w całej Europie stają obecnie przed wyzwaniem: jak powinno się oceniać ryzyko zmian klimatycznych w działalności biznesowej sektora finansowego.
„Zmiany klimatyczne są czynnikiem trudnym do oceny, ponieważ mówimy tu o 20-30-letniej perspektywie ryzyka, podczas gdy zazwyczaj banki patrzą na swoje portfolio w perspektywie 2 do 5 lat” – powiedział Roger Gifford.
Jego zdaniem, branża finansowa musi uwzględniać w swoich analizach kryzys klimatyczny, jak i reakcję polityków na to zjawisko. „Decyzje polityczne mogą dotknąć wielu sektorów, które znajdują się w portfolio banków. Oprócz przemysłu motoryzacyjnego dotyczy to także sektora energetycznego, a nawet logistyki i dystrybucji” – dodał.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 17.07.2019, 15:56 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |