Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Ansan, Korea Południowa, 16 listopada 2017 - Seoul Semiconductor, światowy lider innowacji w technologii LED, opracował serię zasilaczy LED o niewielkich rozmiarach i pięciokrotnie większą gęstością mocy w porównaniu do standardowych zasilaczy. Zasilacze z serii MicroDriver, która powstała w oparciu o technologię Acrich opatentowaną przez firmę Seoul Semiconductor, umożliwiają uzyskanie mocy wyjściowej wynoszącej ponad 24 W przy gęstości mocy rzędu 20 W w przeliczeniu na cal sześcienny, podczas gdy dotychczasowe zasilacze charakteryzują się gęstością mocy na poziomie od 3 do 5 W na cal sześcienny. Zasilacze z serii MicroDriver mają wymiary 1,5” x 1,1” x 0,8” (38 mm x 28 mm x 20,5 mm) i są mniejsze o 80% od standardowych zasilaczy prądowych diod, dzięki czemu projektanci lamp mogą opracowywać bardzo smukłe i nowatorskie oprawy oświetleniowe, które działają bez efektu migotania światła.
„Nowe zasilacze prądowe diod z serii MicroDriver będą miały duży wpływ na parametry przetwornic montowanych zewnętrznie, pozwalając inżynierom projektującym oświetlenie na bardzo wyraźne ograniczenie wielkości, masy i objętości projektowanych opraw” - tłumaczył wiceprezes firmy Seoul Semiconductor Keith Hopwood.
„Taki przełom pod względem zmniejszenia rozmiarów w przypadku zasilaczy z serii MicroDriver był możliwy dzięki temu, że firma stale inwestuje w technologię diod wysokonapięciowych MJT i Acrich, czego rezultatem są korzyści dla klientów wynikające z mniejszych rozmiarów, większej wydajności i niższych kosztów”.
Zasilacze prądowe diod z serii MicroDriver doskonale nadają się do stosowania w takich rodzajach opraw oświetleniowych jak kinkiety, lampy do montażu w pobliżu luster, a także lampy w oprawach sufitowych i podtynkowych. Zastosowanie mniejszych zasilaczy prądowych z serii MicroDriver ułatwia zastosowanie w tych lampach diodowych źródeł światła, co wcześniej nie było możliwe ze względu na duże rozmiary standardowych zasilaczy prądowych przeznaczonych do diod - w rezultacie wymiana lampy halogenowej na diodową jest możliwa bez potrzeby zapewnienia pojemnej wnęki na zasilacz oraz bez ograniczenia mocy światła.
Zasilacze prądowe diod z serii MicroDriver doskonale nadają się do zastosowania w oprawach oświetleniowych przeznaczonych do źródeł światła o strumieniu świetlnym do 2400 lumenów, a ich niewielkie rozmiary umożliwiają połączenie obwodu sterowania oświetleniem z zewnętrzną przetwornicą. Dzięki temu projektanci oświetlenia mogą przyłączyć więcej źródeł światła do tablicy rozdzielczej lub zmniejszyć całkowite rozmiary oprawy oświetleniowej i podstawy montażowej.
Uzyskane ograniczenie rozmiarów zasilacza z serii Micro przekłada się w istotny sposób na rozwój branży oświetleniowej, ponieważ dzięki temu projektanci oświetlenia mogą zmniejszyć wielkość opraw aż o 20%, w związku z czym maleją koszty transportu i magazynowania. Standardowe zasilacze prądowe diod są duże i ciężkie, zatem najczęściej transportuje się je drogą morską od producentów w Azji do firm produkujących oprawy oświetleniowe w Europie i Ameryce Północnej, co może trwać nawet sześć tygodni. Zasilacze Seoul Semiconductor z serii MicroDriver są na tyle małe i lekkie, by opłacało się przewozić je drogą lotniczą i by było to uzasadnione względami praktycznymi, dzięki czemu skraca się czas realizacji zamówień, a cały łańcuch logistyczny funkcjonuje płynniej.
Zasilacze prądowe z serii MicroDriver posiadają stopień szczelności IP66 i są dostępne w 10 wariantach, o mocy znamionowej od 8 do 24 W do stosowania ze źródłem zasilania o napięciu wynoszącym 120 V lub 230 V, z przeznaczeniem do instalacji LED o mocy źródła światła wynoszącej od 900 do 2 400 lumenów. Zasilacze mają oznakowanie CE, nie wywołują efektu migotania światła przy zastosowaniu ściemniaczy fazowych i są zgodne z wymogami kalifornijskiego kodeksu norm budowlanych (Title 24), dzięki czemu stosujący je projektanci oświetlenia mogą sprostać nawet najbardziej rygorystycznym wymaganiom dotyczącym m.in. niskiego poziomu migotania, wysokiego współczynnika mocy, parametrów właściwych dla urządzeń klasy B w odniesieniu do zakłóceń elektromagnetycznych oraz odporności na skoki napięcia w zakresie do 2,5 kV.
Zasilacze z serii MicroDriver są dostępne w firmie Seoul Semiconductor. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: http://www.seoulsemicon.com/en/product/Drivers/?sub=272&seq=1
O firmie Seoul Semiconductor
Firma Seoul Semiconductor opracowuje oraz sprzedaje diody LED dla rynku oświetlenia ogólnego, automotive, back-lighting (TV, smartphone) oraz oświetlenia specjalnego (UV). Jako jeden z pięciu największych producentów diod LED na świecie Seoul Semiconductor posiada ponad 12 tys. patentów, oferuje szeroką gamę unikalnych technologii oraz dostarcza miliardy diod każdego miesiąca do setek klientów na całym świecie. Głównymi unikalnymi oraz innowacyjnymi technologiami, którymi firma może się pochwalić, są: SunLike - najwyższa na świecie jakość światła najbliższa światłu słonecznemu, produkowane w technologii przyszłości diody pozwalające na tworzenie rozwiązań oświetleniowych human-centric; Wicop LED - diody LED nieposiadające obudowy; Acrich - wiodąca technologia zasilania diod LED bezpośrednio z sieci 230 V AC; Acrich MJT LED - technologia tworzenia chipu diody z wysokim napięciem przewodzenia; seria zasilaczy NanoDriver - Najmniejsze na świecie zasilacze LED 24W DC; nPola - nowy sposób generowania światła z chipu diody za pomocą nowych, doskonalszych materiałów (GaN-on-GaN), dzięki czemu zarówno gęstość prądu, jak i światła jest 10-krotnie większa w porównaniu do standardowych rozwiązań. Informacje dla inwestorów i dodatkowe informacje o produktach są dostępne na stronie internetowej firmy www.seoulsemiconductor.com.
WICOP i Acrich są znakami towarowymi firmy Seoul Semiconductor Co., Ltd.
KONTAKT:
Europa
Seoul Semiconductor Europe GmbH
Ariane Heim
tel. +49 (0)89 450 3690-0
e-mail: press.eu@seoulsemicon.com
-
Ameryka Północna
Seoul Semiconductor Inc.
David Cox
tel. +1 (678) 762-9610
e-mail: info.na@seoulsemicon.com
-
Azja
Seoul Semiconductor Co., Ltd
Jake Jung
tel. +82 070.4391.8270
e-mail: pr@seoulsemicon.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.11.2017, 13:32 |
Źródło informacji | Seoul Semiconductor |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu