Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Na podstawie art. 62 ust. 8 ustawy o ofercie publicznej (...) Kierownictwo Serinus Energy Inc. ("Serinus", "Spółka") informuje, że w Kanadzie za pomocą systemu SEDAR przekazywana jest informacja, że w dniu dzisiejszym Spółka (wraz ze spółką zależną Winstar Satu Mare SRL) pozyskała nowy kredyt w kwocie 10 mln EUR z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju ("EBOR" lub "Bank").
Środki z tego nowego kredytu ("Kredyt dla Rumunii") będą wykorzystane do sfinansowania programu nakładów inwestycyjnych Spółki, aktualnie prowadzonego na koncesji Satu Mare ("Satu Mare"), zlokalizowanej w północno-zachodniej Rumunii. Satu Mare to blok poszukiwawczy o powierzchni 765.000 akrów, a właścicielem 60 proc. bloku i jego operatorem jest Winstar Satu Mare SRL - spółka całkowicie zależna Serinus (100 proc. udziału).
Program nakładów inwestycyjnych obejmuje prace wiertnicze, uzbrajanie i testowanie odwiertów Moftinu-1001 oraz Moftinu-1002bis, a wraz z przeprowadzonym w ostatnim kwartale 2014 r. na obszarze Santau programem badań sejsmicznych 3D, będą stanowiły wypełnienie minimalnych zobowiązań Etapu 2 w zakresie prac na koncesji Satu Mare. Zgodnie z umową farm-in zawartą między Winstar Satu Mare i drugim właścicielem koncesji, Spółka finansuje 100 proc. tych nakładów. Gdy zobowiązania Etapu 2 zostaną wypełnione, dalsze koszty wynikające z nakładów inwestycyjnych będą przypadały na wszystkich właścicieli proporcjonalnie do posiadanego udziału w koncesji.
Kredyt dla Rumunii będzie kredytem głównym o następujących podstawowych warunkach :
- oprocentowanie: LIBOR (6-miesięczny) plus 8 proc.
- spłata: 10 rat płatnych co pół roku począwszy od pierwszej rocznicy zawarcia umowy kredytowej
Warunki przyspieszonej spłaty:
- Ukraina: O ile i kiedy Spółka będzie w stanie wymienić oraz przetransferować swoje środki pieniężne zgromadzone na Ukrainie, obecnie w UAH, to fundusze te zostaną wykorzystane do wcześniejszej spłaty Kredytu dla Rumunii, w następującym trybie:
Progi / Kwota przeznaczona do wcześniejszej spłaty
Do wysokości równowartości pierwszych 50 mln UAH / 100 proc.
Następnie, do czasu wcześniejszej spłaty 50 proc. Kredytu dla Rumunii / 70 proc.
Następnie, do czasu wcześniejszej spłaty 70 proc. Kredytu dla Rumunii / 50 proc.
Następnie, do czasu wcześniejszej spłaty całego Kredytu dla Rumunii / 30 proc.
- Tunezja: Spółka przeznaczy 40 proc. Nadwyżki Środków Pieniężnych wygenerowanych w Tunezji na wcześniejszą spłatę Kredytu dla Rumunii, a po jego spłacie Nadwyżka Środków Pieniężnych zostanie przeznaczona na pozostający do spłaty Kredyt dla Tunezji z EBOR. Nadwyżka Środków Pieniężnych zdefiniowana jest jako przepływy z działalności operacyjnej tunezyjskiej spółki zależnej Serinusa pomniejszone o koszty obsługi długu wynikające z całego kredytu głównego dla tunezyjskich aktywów i kredytu dla Rumunii, minus nakłady inwestycyjne, plus każda nowa wypłata z kredytu dla Tunezji. W przypadku, gdy wcześniejsze spłaty na poczet Kredytu dla Rumunii zostaną dokonane w danym roku ze środków z Ukrainy, jak to przedstawiono powyżej, ilość środków z Tunezji przeznaczanych na wcześniejszą spłatę Kredytu dla Rumunii zostanie obniżona do 25 proc. Nadwyżki Środków Pieniężnych.
- Nie są przewidziane żadne opłaty związane z przyspieszonymi spłatami omówionymi powyżej.
Pozostałe warunki:
- Średni poziom produkcji generowanej z działalności prowadzonej przez Spółkę w Tunezji musi przewyższać 1.500 boe/d przez minimum 60 dni. Na dzień niniejszego komunikatu produkcja utrzymywała się powyżej tego progu przez okres ponad 60 dni.
- Uzgodniona część drugiej transzy głównego kredytu Spółki udzielonego przez EBOR a związanego z tunezyjskimi aktywami, zostanie obniżona z 20 mln USD na 8,72 mln USD. Ustanowienie Kredytu dla Rumunii nie przyniesie żadnej zmiany w łącznej kwocie zadłużenia Spółki z tytułu posiadanych aktualnie kredytów.
- Spółka ma utrzymać określony poziom wskaźników finansowych i pokrycia rezerw.
Przed zmianami w ukraińskim systemie podatkowym, które miały miejsce w drugiej połowie 2014 r., a w szczególności przed wprowadzeniem ograniczeń dla przelewów walutowych, Serinus posiadał pełną zdolność do sfinansowania z przepływów pieniężnych rumuńskiego programu nakładów inwestycyjnych. Wprowadzone zmiany i obecny spadek cen surowców w znacznym stopniu niekorzystnie wpłynęły na tą zdolność. Kredyt dla Rumunii pomaga Spółce zaspokajać zapotrzebowanie na środki.
Niniejszy tekst stanowi tłumaczenie wybranych części informacji prasowej powstałej oryginalnie w języku angielskim przekazywanej do publicznej wiadomości przez Spółkę na terytorium państwa jej siedziby poprzez system SEDAR, która w pełnej treści jest dostępna w języku angielskim na stronie internetowej www.sedar.com po wpisaniu nazwy Spółki SERINUS ENERGY INC. pod adresem: http://www.sedar.com/search/search_form_pc_en.htm. Ponadto tłumaczenie pełnej treści informacji prasowej dostępne jest na stronie internetowej www.serinusenergy.com
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 21.02.2015, 00:34 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |