Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Zarząd Spółki Sfinks Polska S.A. ("Sfinks", "Spółka") z siedzibą w Piasecznie zawiadamia, że otrzymał informację o wydaniu w dniu dzisiejszym w sprawie o sygn. akt VI ACa 1799/14 przez Sąd Apelacyjny w Warszawie VI Wydział Cywilny wyroku uchylającego wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie XVII Wydziału Ochrony Konkurencji i Konsumentów ("Sąd Okręgowy") z dnia 06.10.2014 r. w sprawie o sygn. akt XVII 123/13 którym Sąd Okręgowy oddalił odwołanie Sfinks Polska S.A. od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 25 czerwca 2013 r. nr sprawy DOK -1/2013. Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia dzisiejszego został wydany skutkiem apelacji złożonej przez Spółkę od wyroku Sądu Okręgowego. Zaskarżoną przez Sfinks decyzją Prezes UOKiK uznał za praktykę ograniczającą konkurencję i naruszającą zakaz, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt. 1 Ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów ("Ustawa"), zawarcie przez Sfinks Polska S.A. z przedsiębiorcami prowadzącymi na zasadzie franczyzy restauracje pod marką Sphinx porozumienia ograniczającego konkurencję na lokalnych rynkach restauracji nieformalnych na terenie kraju, polegającego na ustalaniu sztywnych cen sprzedaży produktów oferowanych w restauracjach działających pod marką Sphinx i nakazał zaniechania jej stosowania oraz nałożył na Sfinks Polska S.A. karę pieniężną w wysokości 464.228,92 zł płatną do budżetu Państwa. Sąd Apelacyjny przekazując sprawę do ponownego rozpoznania przez Sąd Okręgowy podzielił zarzut apelacji Sfinks nierozpoznania przez ten Sąd istoty sprawy, tj. pominiecie w ocenie zawieranych przez Sfinks umów franczyzy art. 8 ust. 1 Ustawy o ochronie konkurencji i konsumenta i nieprzeprowadzenia przez niego żadnych dowodów zgłoszonych przez Sfinks Polska S.A. w tym kierunku.
Nadto Sąd Apelacyjny uznał brak rozpoznania odwołania Sfinks od decyzji Prezesa UOKiK w części dotyczącej nałożonej kary bowiem Sfinks zaskarżył całą decyzję a w zakresie nałożonej kary Sąd Okręgowy nie zajął żadnego stanowiska.
Uzasadnienie wyroku Sąd Apelacyjny w Warszawie sporządzi z urzędu bowiem przekazując sprawę do ponownego rozpoznania w uzasadnieniu zostaną wskazane wytyczne co do ponownego rozpoznania sprawy którymi Sąd Okręgowy będzie związany.
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 16.12.2015, 14:13 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |