Newsletter

Biznes i finanse

Śląsk stawia na Jacka Wilka, nazywając go adwokatem polskich przedsiębiorców

28.03.2019, 17:13aktualizacja: 28.03.2019, 17:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Poseł Jacek Wilk w przedsiębiorstwach na Śląsku
Poseł Jacek Wilk w przedsiębiorstwach na Śląsku
Poseł na Sejm RP Jacek Wilk jest przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Programu Polska 3.0. Program ten jest strategicznym programem Trójmorza i największym klastrowym projektem w Europie. Stanowi niezwykłą okazję do rozwoju polskiej myśli technologicznej.

Nowo powołany Zespół, integruje wiele założeń dotyczących rozwoju Śląska. Polska 3.0 jest spójnym projektem gospodarczym dla Polski z długofalową strategią rozwoju. Poseł współpracuje z ekspertami projektu, m.in z głównym koordynatorem programu Polska 3.0 - Angeliką Jarosławską, od 7 lat związaną z tym oddolnym programem. Jacek Wilk od lat był zainteresowany rozwojem polskiej myśli technologicznej, czego owocem jest założenie Zespołu, którego prace otwarte są na środowiska pozarządowe.

Jacek Wilk, przewodniczący koła poselskiego „Konfederacja” swoimi działaniami zaskarbił sobie sympatię i uznanie środowiska śląskich przedsiębiorców. Warszawski poseł widzi ogromny potencjał gospodarczy „Śląskiej Doliny Krzemowej”, organizując – jako pierwszy parlamentarzysta w historii – wyjazdowe posiedzenia zespołów parlamentarnych poza Sejmem RP. Wilk z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą. Podjął się roli adwokata śląskich interesów w polskim Parlamencie. Doceniając potencjał zastosowania nowoczesnych technologii przy rodzimych zasobach naturalnych Polski, założył specjalistyczne Zespoły Parlamentarne, których prace koordynuje.

Zespoły w Polskim Parlamencie powstały na skutek wieloletniej współpracy Jacka Wilka z Obywatelskim Komitetem Obrony Polskich Zasobów Naturalnych, a także Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Innowacyjnych Przedsiębiorców, które podejmują zagadnienia związane z niezależnością energetyczną Polski, szczególnie zaś wykorzystaniem nowoczesnych technologii w procesie przetwórstwa i pozyskiwania węgla kamiennego. Do współpracy w ramach Zespołu poseł Wilk zaprosił zasłużonych ekspertów z zakresu polityki surowcowej, energetyki i górnictwa. W ramach Zespołów odbywają się wyjazdowe posiedzenia parlamentarzystów na Śląsku, cieszące się dużym zainteresowaniem lokalnych społeczności.

Jacek Wilk podjął także wyzwanie wprowadzenia wirtualnych walut i technologii Blockchain do polskiego Sejmu, w których upatruje szansę dla zwiększenia niezależności od rządowej polityki monetarnej i znacznego przyspieszenia prac administracji publicznej. Jacek Wilk zaprasza do współpracy najlepszych znawców z dziedziny na Posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Kryptowalut i technologii Blockchain, którego jest założycielem i przewodniczącym. Wspiera także wprowadzenie przez zespół ekspertów programu Polska 3.0 cyfrowej waluty Trójmorza.

Podczas gdy większość polityków przyjeżdża na Śląsk przecinać wstęgi, poseł Jacek Wilk jest zapraszany przez lokalnych przedsiębiorców z tradycjami pokoleniowymi, jak między innymi Prevac, Galmet, Bomar, Odlewnia Lis, TILC. Wilk zaskarbił sobie również sympatię społeczeństwa, czego wyrazem jest m.in. współpraca z jednym z najlepszych technicznych szkół w Polsce - w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie poseł w uznaniu wyjątkowych osiągnięć uczniów, zaprosił najlepszych wychowanków szkoły na wycieczkę do Sejmu. Zarząd i sympatycy klubu sportowego GKS 1962 Jastrzębie, opowiadali jak podnosił się niezwykły w skali kraju klub, który dziś prowadzi szkółkę Mistrzostwa Sportowego, trenującą ponad 500 dzieci. Poseł został także zaproszony do Dąbrowy Górniczej na zaproszenie JE Rektora Wyższej Szkoły Biznesu, gdzie zapoznał się z kształceniem specjalistów w zakresie nauk ekonomicznych, społecznych i technicznych wspierających działania ekspertów, m.in. programu Polska 3.0.

Rzadko się zdarza, że ze względu na wysokie zaangażowanie, społeczność sama prosi polityka o kandydowanie w ich regionie. Pozostaje zapytać, dlaczego poseł z Warszawy potrafi dostrzec wielki potencjał jaki drzemie w Śląsku, a miejscowi posłowie nie ruszają się ze swoich poselskich ław, nie mówiąc już o wysłuchaniu realnych problemów Ślązaków.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.03.2019, 17:13
Źródło informacji Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ