Newsletter

Solera ogłasza nawiązanie strategicznego partnerstwa z Axalta, wiodącym globalnym dostawcą lakierów ciekłych i proszkowych

22.05.2024, 14:26aktualizacja: 22.05.2024, 14:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Solera i Axalta nawiązują współpracę w celu precyzyjnej kalkulacji emisji CO2 związanych z naprawą każdego pojazdu.

WEST LAKE, Teksas--(BUSINESS WIRE)-- Firma Solera, globalny lider zarządzania cyklem życia pojazdów, ogłosiła dzisiaj nawiązanie strategicznego partnerstwa z firmą Axalta (NYSE: AXTA), wiodącym globalnym dostawcą lakierów ciekłych i proszkowych. Na podstawie tego strategicznego partnerstwa systemy lakierów renowacyjnych Axalta, zarówno w wersji konwencjonalnej, jak i Fast Cure Low Energy (FCLE), zostaną włączone do platformy Sustainable Estimatics opracowanej przez Solera, umożliwiając klientom Axalta ustalenie poziomu emisji CO2 generowanych podczas pojedynczej naprawy przy uwzględnieniu zastosowanych technik naprawy (naprawa vs. wymiana), procesu aplikacji lakieru oraz warunków schnięcia.

Dzięki współpracy z Solera firma Axalta jako pierwszy producent lakierów renowacyjnych będzie w stanie udostępniać dane umożliwiające dokładną kalkulację emisji CO2 związanych z produktami i procesami stosowanymi podczas naprawy pojazdu zamiast ogólnych, uśrednionych wartości branżowych. Pod auspicjami BELEAF Axalta dostarcza wysokiej jakości ekologiczne produkty, innowacyjne narzędzia i optymalne zasoby, które pomagają warsztatom lakierniczym zminimalizować ślad węglowy swojej działalności, przyczyniając się zarazem do ich większej skuteczności. Solera Sustainable Estimatics for Paint to nowy zasób będący wyrazem zaangażowania Axalta na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz inicjatywy BELEAF.

„Cieszymy się z możliwości współpracy z Solera i wprowadzenia nowego rozwiązania na rynek - powiedział Troy Weaver, prezes Global Refinish w Axalta. - Technologia ta wpisuje się w trwałe zobowiązanie naszej firmy do zrównoważonego rozwoju, ponieważ Axalta dąży do zapewnienia neutralności emisyjnej swojej działalności do 2040 r. Jej idea powstała z myślą o klientach, by pomóc im w realizacji założonych celów ekologicznych. Dzięki możliwości precyzyjnego obliczenia emisji CO2 związanych z każdą naprawą nasi klienci mogą podejmować decyzje w oparciu o dane, starając się zmniejszyć swój ślad węglowy, a przy tym poprawić wynik finansowy swojej firmy”.

W związku z unijną dyrektywą w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD) wiele krajów do 2025 r. zamierza zobowiązać przedsiębiorstwa do monitorowania i raportowania generowanych emisji. Sustainable Estimatics for Paint ułatwia analizę emisji CO2 zakresu 1, 2 i 3, umożliwiając przedstawienie wiarygodnych i zweryfikowanych danych. Klienci zyskają również możliwość sprawdzenia tablic wskaźników w celu analizy ogólnego śladu węglowego naprawy pojazdu w następstwie kolizji oraz porównania go z danymi regionalnymi, krajowymi i branżowymi. We współpracy z Solera firma Axalta dostarczy klientom produkty, narzędzia i zasoby, dzięki którym będą mogli zmniejszyć swoje oddziaływanie na środowisko.

Arnaud Agostini, międzynarodowy dyrektor zarządzający w Solera, powiedział: „Współpraca z Axalta to dla nas bardzo naturalny krok stanowiący zarazem element naszego rozwiązania Sustainable Estimatics. Zdolność do pomiaru emisji dwutlenku węgla zyskuje na znaczeniu na całym świecie, ponieważ coraz więcej rządów pragnie poznać te dane w celu ustalenia śladu węglowego związanego z naprawami pojazdów. Przygotowanie, produkcja i użycie lakieru stanowi ważny element procesu naprawczego w każdym warsztacie, a zarazem niezwykle istotny aspekt dla ubezpieczycieli, którzy potrzebują dokładnie ustalić i zgłosić wpływ każdego elementu poszczególnych napraw pod względem emisji CO2. Dzięki współpracy z firmą Axalta Solera nie tylko zapewnia dokładne pomiary emisji CO2 generowanych w wyniku naprawy, ale również - mając na uwadze, że proces lakierniczy nieustannie ewoluuje - dzięki dostępowi do zmieniających się danych Axalta odpowiadających nowo opracowywanym, bardziej ekologicznym produktom nasze dane mogą zachować przydatność także w perspektywie długoterminowej, gwarantując najdokładniejsze informacje na temat emisji CO2 związanych z procesem naprawy pojazdu”.

Więcej informacji na temat inicjatyw Axalta w zakresie zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stronie refinish.axalta.eu/beleaf.

Informacje o Axalta

Axalta dostarcza wysoko wydajne lakiery mające szerokie zastosowanie w przemyśle, lakiery dla producentów samochodów osobowych i użytkowych, lakiery do renowacyjnych napraw powierzchniowych oraz systemy lakiernicze dla warsztatów z całego świata. Zespół firmy obsługuje ponad 100000 klientów z ponad 140 krajów. Ciesząc się ponad 150-letnim doświadczeniem i oddziaływaniem w branży, firma dokonuje innowacji, wprowadzając inteligentne rozwiązania do napraw powierzchniowych z myślą o poprawie jakości życia i zrównoważonej przyszłości. Więcej informacji na temat inicjatyw Axalta w zakresie zrównoważonego rozwoju na stronie refinish.axalta.eu/beleaf.

Informacje o Solera

Solera to światowy lider oprogramowania SaaS do zarządzania cyklem życia pojazdów, a także danych i usług w tym zakresie. Zorganizowana w czterech segmentach - roszczenia dotyczące pojazdów, naprawy pojazdów, rozwiązania w zakresie pojazdów i rozwiązania dla flot - działalność Solera służy wielu wiodącym markom w ekosystemie cyklu życia pojazdów, takim jak Identifix, Audatex, DealerSocket, Omnitracs, LoJack, Spireon, eDriving/Mentor, Explore, cap hpi, Autodata i wiele innych. Solera wspiera klientów w erze cyfrowej, zapewniając im kompleksowe rozwiązanie usprawniające działalność, dostarczające analizy w oparciu o dane i wspomagające zaangażowanie klienta jako sposób na zwiększenie sprzedaży, wsparcie utrzymania klientów i poprawę marży zysku. Solera obsługuje ponad 280000 klientów i partnerów z całego świata w ponad 120 krajach. Więcej informacji na stronie www.solera.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240521321616/pl/.

Źródło: Solera

KONTAKT:

e-mail: SoleraEMEA@pancomm.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.05.2024, 14:26
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ