Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Synthos S.A. jest największym producentem XPS w Europie Centralnej. Od 2012 r. pozostaje liderem na rynku polskim i czeskim w ilości sprzedanych płyt oraz udziałów w rynku. Obecnie łączne moce produkcyjne na instalacjach w Polsce i Republice Czeskiej wynoszą 400 tys. m3 rocznie.
Za realizacją inwestycji przemawia kilka czynników. Najważniejsze z nich to: dobre perspektywy rynkowe, znajomość technologii i rynków, przewaga konkurencyjna wynikająca z integracji surowcowej, możliwości zagospodarowania recyklatów oraz niskich kosztów energii, a także optymalizacja logistyczna.
W procesie produkcyjnym obok tradycyjnego surowca (PS) wykorzystywane będą recyklaty pochodzące z zagospodarowania odpadów opakowaniowych z tworzyw styrenowych, co zgodne jest z koncepcją circular economy i założeniami Strategii dla Plastików Unii Europejskiej.
Rozbudowa mocy produkcyjnych XPS jest odpowiedzią na potrzeby rynku i klientów. Europa Centralna charakteryzuje się wysokim tempem wzrostu rynku XPS. Tempo wzrostu zapotrzebowania na płyty XPS jest wyższe niż na tradycyjny styropian. Budowa nowej linii produkcyjnej płyt XPS pozwoli na intensyfikację sprzedaży i wzrost udziałów rynkowych szczególnie na rynkach: polskim, czeskim, słowackim i niemieckim.
XPS (polistyren ekstrudowany), sprzedawany pod nawą handlową Synthos XPS Prime, jest nowoczesnym materiałem termoizolacyjnym, który zdobył szerokie uznanie branży budowlanej, a jego popularność rynkowa stale wzrasta. Polistyren ekstrudowany XPS Prime charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, odpornością na działanie wilgoci oraz wysoką wytrzymałością. Dzięki zamkniętokomórkowej budowie wewnętrznej wykazuje on szereg unikalnych cech, bardzo przydatnych w budownictwie. Oprócz zastosowania w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym, płyty XPS Prime stosowane są do izolacji przy budowie torowisk, parkingów, infrastruktury drogowej i pasów startowych oraz innych nawierzchni, na które wywierany jest duży nacisk.
Synthos planuje dalszą rozbudowę zdolności produkcyjnych do łącznej zdolności 800 tys. m3/rok. Dla dalszej rozbudowy rozważana jest lokalizacja w Czechach.
KONTAKT:
Synthos S.A.
Agata Kościelnik
kierownik komunikacji korporacyjnej
tel. +48 33/847 3203
e-mail: agata.koscielnik@synthosgroup.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.07.2018, 16:29 |
Źródło informacji | Synthos S.A. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu