Newsletter

TAURON PE SA (23/2024) Zmiany w składzie Rady Nadzorczej TAURON Polska Energia S.A.

03.04.2024, 19:02aktualizacja: 03.04.2024, 19:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 23/2024

TAURON Polska Energia S.A. ("Emitent", "Spółka") informuje, że w dniu 3 kwietnia 2024 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Emitenta działając na podstawie art. 385 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz § 35 ust. 1 pkt 4) Statutu Spółki podjęło uchwały w przedmiocie:

- odwołania Pana Grzegorza Peczkisa ze składu Rady Nadzorczej (przyczyny odwołania nie zostały podane),

- powołania do składu Rady Nadzorczej TAURON Polska Energia S.A następujących osób:

Pana Michała Hulboja (Hulbój),

Pani Beaty Kisielewskiej,

Pana Leszka Koziorowskiego,

Pana Krzysztofa Tkaczuka.

Uchwały weszły w życie z chwilą podjęcia. Poniżej Emitent przedstawia informacje o powołanych Członkach Rady Nadzorczej dotyczące posiadanego wykształcenia, kwalifikacji i zajmowanych wcześniej stanowisk, wraz z opisem przebiegu pracy zawodowej.

Michał Hulbój

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Posiada licencję maklera papierów wartościowych, uzyskał również pozytywny wynik dwóch egzaminów w programie CFA.

Doświadczenie zawodowe zdobywał jako uczestnik szkolenia kadr menedżerskich w Banku Millennium, następnie jako analityk akcji w Millennium Domu Maklerskim, PTE PZU oraz AIG PTE. W latach 2008 - 2010 pracował na stanowisku zarządzającego portfelem akcji w PTE PZU. Pod koniec 2010 roku został Dyrektorem Zespołu Zarządzania Produktami Akcyjnymi w Skarbiec TFI. W 2012 roku pracował na stanowisku Dyrektora Departamentu Analiz w Erste Securities Polska. Od lutego 2013 roku objął stanowisko Członka Zarządu, Dyrektora Biura Zarządzania Aktywami w Forum TFI. W latach 2014 - 2018 pełnił funkcję Prezesa w Cresco Sp. z o.o.

Zasiadał w Radach Nadzorczych spółek: Herkules S.A., AB Kauno Tiltai, Libet S.A., Nowa Gala S.A., Trakcja S.A. Pełnił funkcję Przewodniczącego Komitetu Audytu w Herkules S.A. oraz zasiadał w Komitetach Audytu w: Libet S.A., Nowa Gala S.A., Trakcja S.A.

Obecnie jest niezależnym Członkiem Rad Nadzorczych w następujących spółkach: Biazet S.A., Onde S.A., Develia S.A., AC S.A., EMC Instytut Medyczny S.A. oraz Orzeł Biały S.A., pełni również funkcję Przewodniczącego Komitetu Audytu w AC S.A., Orzeł Biały S.A. oraz Członka Komitetu Audytu w Develia S.A. i EMC Instytut Medyczny S.A.

Beata Kisielewska

Biegły rewident, ukończyła studia inżynierskie na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, kierunek zarządzanie i marketing ze specjalnością zarządzanie przedsiębiorstwem oraz studia magisterskie w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej, kierunek zarządzanie i marketing ze specjalnością rachunkowość i finanse, gdzie dodatkowo otrzymała certyfikat IES International Education Society. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie strategii podatkowej na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz studiów MBA w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu.

W latach 1998-2005 pracowała w Banku Spółdzielczym w Jastrzębiu-Zdroju, w tym na stanowisku Głównego Księgowego. W latach 2005-2019 była zatrudniona w Getin Noble Bank S.A. na stanowisku Dyrektora Departamentu Rachunkowości. Posiada doświadczenie związane z prowadzeniem ksiąg oraz przygotowywaniem sprawozdań finansowych. Brała udział m.in. w projektach związanych z wdrażaniem MSSF oraz łączeniem spółek. Ponadto od 2005 roku związana z audytem sprawozdań finansowych, współpracowała z wieloma firmami audytorskimi m.in. PKF, BDO, KPFK dr Piotr Rojek. Aktualnie pracuje w spółce ATAC Audytorzy i Partnerzy Sp. z o.o. jako biegły rewident i Wiceprezes Zarządu. Specjalizuje się w audycie sprawozdań finansowych jednostek zainteresowania publicznego oraz usługach dla spółek kapitałowych i instytucji finansowych. Od 2022 r. jest Członkiem Rady Nadzorczej oraz Członkiem Komitetu Audytu w Banku Spółdzielczym w Jastrzębiu-Zdroju.

Leszek Koziorowski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Od początku kariery zawodowej związany z rynkiem kapitałowym. W latach 1994-1999 w Komisji Papierów Wartościowych (KPW), początkowo w Biurze Domów Maklerskich i Funduszy Powierniczych, później jako radca Przewodniczącego KPW.

W czasie pracy w KPW pełnił także funkcję Zastępcy Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej dla Doradców Inwestycyjnych.

Obecnie w GESSEL, KOZIOROWSKI Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. p., gdzie stworzył i zarządza działem prawa rynku kapitałowego - zatrudniony od 1999 roku, od 2002 roku wspólnik.

Pełnił funkcję arbitra Sądu Giełdowego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Od 2015 roku zasiada w Komitecie Ładu Korporacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie współtworzył Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016 i najnowsze: Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2021.

Pełnił funkcje Przewodniczącego i Członka Rad Nadzorczych w wielu spółkach akcyjnych prywatnych i publicznych, np. IGLOTEX S.A. (Przewodniczący Rady Nadzorczej), ESALIENS TFI S.A. (Przewodniczący Rady Nadzorczej), Zakłady Odzieżowe BYTOM S.A., TETA S.A. (Przewodniczący Rady Nadzorczej), TAURON Polska Energia S.A. (w latach 2010-2017 oraz 2021-2024).

Autor licznych publikacji z zakresu prawa rynku kapitałowego.

Krzysztof Tkaczuk

Absolwent Wydziału Górnictwo i Geologia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Finansami na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Ukończył liczne kursy i szkolenia, w tym m. in. Zarządzanie bezpieczeństwem pracy - ocena i zarządzanie ryzykiem, cykl szkoleń Liderzy Zarządzania Zmianami, Prince Foundation, Energetyka w przemyśle, Teoria oraz praktyka i procedury zarządzania ryzykiem, Pro-biznesowe podejście do zarządzania procesowego, Zarządzanie projektami, Zintegrowany system zarządzania, Zarządzanie i strategia organizowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Od początku kariery zawodowej związany z KGHM Polska Miedź S.A. oddział Zakład Górniczy w Lubinie, gdzie przeszedł wszystkie stopnie kariery od pracownika średniego dozoru ruchu do Dyrektora Naczelnego (Kierownika Ruchu Zakładu Górniczego).

W 2016 r. pełnił funkcję Dyrektora Generalnego ds. Produkcji Górniczej i Hutniczej w KGHM Polska Miedź S.A., a od 2017 r. funkcję Dyrektora Naczelnego ds. Górnictwa w KGHM Polska Miedź S.A. w centrali Spółki.

Od 2022 r. do 2024 r. Pan Krzysztof Tkaczuk zajmował stanowisko Dyrektora Naczelnego (Kierownika Zakładu Górniczego) KGHM Polska Miedź S.A. oddział Zakład Górniczy w Lubinie. Do marca 2024 r. pełnił funkcję Dyrektora Naczelnego ds. Górnictwa w KGHM Polska Miedź S.A. w centrali Spółki.

Pan Krzysztof Tkaczuk zasiadał w Radach Nadzorczych wielu spółek akcyjnych takich jak m.in. KGHM Zanam S.A. (w latach 2015-2016), KGHM Zagłębie Lubin S.A. (w latach 2015-2018), Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. (w latach 2016-2018).

Od 2022 r. do chwili obecnej zasiada w Radzie Nadzorczej KGHM Cuprum Lubin S.A.

Zgodnie ze złożonymi oświadczeniami powołani Członkowie Rady Nadzorczej nie prowadzą innej działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności wykonywanej przez Emitenta oraz nie uczestniczą w spółce konkurencyjnej jako wspólnicy spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, ani nie uczestniczą w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członkowie jej organu.

Powołani Członkowie Rady Nadzorczej oświadczyli również, iż nie są wpisani do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Powołani Członkowie Rady Nadzorczej spełniają kryteria niezależności w stosunku do Emitenta i podmiotów pozostających w istotnym powiązaniu z Emitentem wymienione w ustawie z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, a także nie mają rzeczywistych i istotnych powiązań z akcjonariuszem posiadającym co najmniej 5 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Emitenta.

Podstawa prawna:

§ 5 pkt 4) i 5) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 757).

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.04.2024, 19:02
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ