Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Terminal AURORA, będący przełomowym rozwiązaniem na rynku globalnym SATCOM, umożliwia jednoczesną szerokopasmową komunikację z dwoma satelitami na różnych orbitach (LEO, MEO, GEO). Przeprowadzone we współpracy z europejskim operatorem satelitarnym Hellas Sat testy, potwierdziły zakładane parametry techniczne w stu procentach, walidując pełną gotowość do wdrożenia i ekspansji na szeroką skalę na rynku globalnym aktywnych płaskich terminali satelitarnych, także spełniając rygorystyczne normy NATO.
Dzięki wyjątkowej elastyczności i zaawansowanym funkcjom technologicznym, AURORA jest idealnie dostosowana do dynamicznie zmieniających się potrzeb i wymagań rynku, zarówno w sektorze komercyjnym, jak i szeroko rozumianym rządowym oraz obronnym.
„Jestem niesamowicie dumny z całego zespołu Thorium Space, który ciężko pracował, aby ten projekt stał się rzeczywistością. Aurora to nasza odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na elastyczne i innowacyjne technologie komunikacji satelitarnej, które są kluczowe dla przyszłości branży” - informuje Paweł Rymaszewski, prezes zarządu Thorium Space S.A.
Zakończenie testów terminala AURORA oraz jego premiera na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego 2023 w Kielcach spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, otwierając przed Thorium Space perspektywę pozyskania klientów z sektora komercyjnego i rządowego, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.
Thorium Space S.A.
Thorium Space S.A. jest firmą z sektora zaawansowanych systemów komunikacji satelitarnej, projektującą nowatorskie rozwiązania technologiczne w zakresie konstruowania pojazdów kosmicznych i inteligentnych anten macierzowych, mających zastosowanie w branży kosmicznej i obronności. Swoje rozwiązania kieruje do szeroko pojętego przemysłu, w którym komunikacja satelitarna odgrywa kluczowe znaczenie, a wśród kontrahentów spółki, znajdują się światowi dystrybutorzy najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i twórcy oprogramowania obliczeniowego. Obecnie prowadzi intensywne prace badawcze. Firma jest laureatem „Orła Innowacji” dziennika Rzeczpospolita w kategorii „Najlepsze rozwiązanie technologiczne - projekt”.
Kontakt dla mediów:
Ewa Poławska
Chief Communication & Public Affairs Officer Thorium Space S.A.
tel. +48 789 25 610
e-mail: ewa.polawska@thoriumspace.com
lub
Biuro prasowe Thorium Space S.A.
Sylwia Kuligowska, agencja SCOPE PR
tel. 692444406
e-mail: s.kuligowska@scopepr.pl
Źródło informacji: Thorium Space
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.08.2024, 11:00 |
Źródło informacji | Thorium Space |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wejścia kapitałowe FENG: 1,8 mld zł z UE czeka na innowacyjne firmy PAP
Projekt Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), wdrażany w partnerstwie Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) z PFR Ventures, ma wspierać innowacyjne przedsiębiorstwa we wczesnej fazie ich rozwoju. Ze wsparcia skorzysta co najmniej 500 firm z sektora MŚP.- 16.09.2024, 15:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Krajowa Izba Gospodarcza „Przemysł Rozlewniczy” apeluje o wyłączenie opakowań szklanych zwrotnych z planowanego systemu kaucyjnego
Krajowa Izba Gospodarcza „Przemysł Rozlewniczy” wyraża zdecydowany sprzeciw wobec objęcia opakowań szklanych zwrotnych planowanym systemem kaucyjnym. Uwzględnienie w nim tego rodzaju opakowań jest pozornie proekologiczne i nie przyniesie rzeczywistych korzyści środowiskowych, ponieważ istniejące systemy obrotu i selektywnej zbiórki funkcjonują efektywnie. Ponadto nowe przepisy uderzą w małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których system kaucyjny może oznaczać poważne trudności finansowe, mimo że promują one ekologiczne opakowania zwrotne.- 16.09.2024, 10:42
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe KIGPR