Newsletter

Totalizator Sportowy: chcemy zarabiać na startupach

20.05.2024, 16:14aktualizacja: 20.05.2024, 16:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/J. Kaczmarczyk (1)
Fot. PAP/J. Kaczmarczyk (1)
Inwestując w startupy, z jednej strony zwiększamy wartość naszych spółek portfelowych, a z drugiej pozyskujemy ciekawe, nowoczesne rozwiązania - uważa Piotr Bindas, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego Totalizatora Sportowego. Dyrektor Bindas wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. „Korporacje jako motor napędowy sukcesu startupów: Przegląd skutecznych modeli współpracy”, który odbył się podczas kongresu Impact’24 w Poznaniu.

W trakcie panelu przedstawiciele największych działających w Polsce instytucji finansowych rozmawiali m.in. o tym, dlaczego warto inwestować w startupy.

„Nasze cele nabycia startupów są dwojakie. Po pierwsze, chcemy zarobić na takiej firmie jako inwestor. Ale po drugie, bardzo chętnie pod swoje skrzydła weźmiemy technologie, które te startupy oferują, dla nas to podwójny zysk. Z jednej strony zwiększamy wartość naszych spółek portfelowych, a z drugiej - pozyskujemy ciekawe, nowoczesne rozwiązania” - mówił Piotr Bindas.

Totalizator Sportowy finansuje przedsięwzięcia z dziedziny tzw. wysokich technologii. Są to spółki technologiczne, opierające swój biznes na wytworzeniu nowej technologii z dziedziny informatyki. Jako przykład udanego zakupu Piotr Bindas wskazał estońską spółkę Montonio. Oferuje ona rozwiązania, które już zostały wdrożone w ekosystem Totalizatora Sportowego. Pozwalają one o połowę obniżyć koszt przelewów online „pay by link”.

Jak podkreśla Totalizator Sportowy w swoim komunikacie związanym ze współpracą z Montonio: „użytkownicy jedynego legalnego kasyna internetowego w Polsce mogą już teraz wpłacać środki finansowe, korzystając z dedykowanego, bezpiecznego i zaawansowanego systemu płatności online, który jest dostarczany bezpośrednio przez Montonio”.

„W tej chwili przymierzamy się do współpracy z jeszcze inną spółką, która wesprze nasze programy odpowiedzialności społecznej” - opowiadał Piotr Bindas.

Przedstawiciel Totalizatora Sportowego podzielił się również kilkoma radami dla startupowców.

„Po pierwsze, należy się dobrze zastanowić, czy firma, którą tworzę, ma być dla mnie, czy po jakimś czasie ma być sprzedana. A druga rada, chyba nawet ważniejsza, zalecam wytrwałość. Wytrwałość w dążeniu do celu, wytrwałość w realizacji, bo po drodze będzie masa niepowodzeń, masa trudności, kiedy trzeba będzie zacisnąć zęby i je przejść” - mówił Piotr Bindas.

Według niego „to rada nie tylko dla startupu technologicznego, ale każdej najprostszej firmy, która się otwiera w tym kraju czy gdziekolwiek na świecie”.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.05.2024, 16:14
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ