Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W trakcie panelu przedstawiciele największych działających w Polsce instytucji finansowych rozmawiali m.in. o tym, dlaczego warto inwestować w startupy.
„Nasze cele nabycia startupów są dwojakie. Po pierwsze, chcemy zarobić na takiej firmie jako inwestor. Ale po drugie, bardzo chętnie pod swoje skrzydła weźmiemy technologie, które te startupy oferują, dla nas to podwójny zysk. Z jednej strony zwiększamy wartość naszych spółek portfelowych, a z drugiej - pozyskujemy ciekawe, nowoczesne rozwiązania” - mówił Piotr Bindas.
Totalizator Sportowy finansuje przedsięwzięcia z dziedziny tzw. wysokich technologii. Są to spółki technologiczne, opierające swój biznes na wytworzeniu nowej technologii z dziedziny informatyki. Jako przykład udanego zakupu Piotr Bindas wskazał estońską spółkę Montonio. Oferuje ona rozwiązania, które już zostały wdrożone w ekosystem Totalizatora Sportowego. Pozwalają one o połowę obniżyć koszt przelewów online „pay by link”.
Jak podkreśla Totalizator Sportowy w swoim komunikacie związanym ze współpracą z Montonio: „użytkownicy jedynego legalnego kasyna internetowego w Polsce mogą już teraz wpłacać środki finansowe, korzystając z dedykowanego, bezpiecznego i zaawansowanego systemu płatności online, który jest dostarczany bezpośrednio przez Montonio”.
„W tej chwili przymierzamy się do współpracy z jeszcze inną spółką, która wesprze nasze programy odpowiedzialności społecznej” - opowiadał Piotr Bindas.
Przedstawiciel Totalizatora Sportowego podzielił się również kilkoma radami dla startupowców.
„Po pierwsze, należy się dobrze zastanowić, czy firma, którą tworzę, ma być dla mnie, czy po jakimś czasie ma być sprzedana. A druga rada, chyba nawet ważniejsza, zalecam wytrwałość. Wytrwałość w dążeniu do celu, wytrwałość w realizacji, bo po drodze będzie masa niepowodzeń, masa trudności, kiedy trzeba będzie zacisnąć zęby i je przejść” - mówił Piotr Bindas.
Według niego „to rada nie tylko dla startupu technologicznego, ale każdej najprostszej firmy, która się otwiera w tym kraju czy gdziekolwiek na świecie”.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.05.2024, 16:14 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
ABM dofinansuje zwycięzców konkursu na niekomercyjne badania kliniczne PAP
Dofinansowanie o łącznej wartości ponad 278 milionów złotych przyznano 21 projektom, biorącym udział w konkursie na niekomercyjne badania kliniczne i eksperymenty badawcze. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in.: badania z zakresu kardiologii, psychiatrii, neurologii. „Badania mają na celu opracowanie nowych strategii terapeutycznych w leczeniu chorób” - informował Ireneusz Staroń, wiceprezes Agencji Badań Medycznych (ABM) ds. finansowania badań.- 15.11.2024, 14:52
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
OSGE i Laurentis przygotują wstępny raport bezpieczeństwa dla reaktorów BWRX-300 - pierwszy taki dokument w UE
Kanadyjska firma Laurentis pomoże spółce Orlen Synthos Green Energy w sporządzeniu wstępnego raportu bezpieczeństwa dla reaktorów BWRX-300. Podpisane 14 listopada porozumienie o współpracy znacząco przybliża perspektywę rozpoczęcia budowy pierwszych SMR-ów w Polsce - jeszcze przed końcem tej dekady.- 15.11.2024, 13:54
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom