Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Tertio Ponte to inwestycja realizowana w ramach „Programu Fabryka” przy współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, samorządem miasta Włocławka oraz spółką Unibep jako Generalnym Wykonawcą. Nowoczesna przestrzeń, a zarazem pierwsza tak zaawansowana powierzchnia biurowo-usługowa na mapie Włocławka została oddana do użytku. Uroczyste przecięcie wstęgi miało miejsce przed wejściem do budynku zlokalizowanego w rejonie ulic Kruszyńskiej i Broniewskiego we Włocławku.
Ceremonia połączona została z prezentacją możliwości, jakie Tertio Ponte zaoferuje najemcom oraz inwestorom. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz, inwestorzy, lokalni parlamentarzyści i goście honorowi, m.in.:
- Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP,
- Cezariusz Lesisz, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu,
- Marek Wojtkowski, prezydent miasta Włocławek,
- Krzysztof Kukucki, sekretarz stanu Ministerstwa Rozwoju i Technologii,
- Krystian Łuczak, poseł na Sejm RP,
- Anna Gębicka, poseł na Sejm RP,
- Joanna Borowiak, poseł na Sejm RP,
- Sławomir Kopyść, członek zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
- Michał Koniuch, II wicewojewoda Kujawsko-Pomorski,
- Krzysztof Mikołajczyk, wiceprezes zarządu Unibep SA.
Tertio Ponte to pierwszy tak wysokiej klasy obiekt inwestycyjny na mapie miasta. Nowoczesną przestrzeń tworzą trzy połączone ze sobą moduły o różnych wysokościach, maksymalnie sięgających do 5 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemnej. Inwestorzy mogą liczyć na ok. 6 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej do najmu i zaprojektowanej tak, aby sprzyjać rozwojowi nowych inicjatyw. Na tym jednak nie koniec udogodnień, jakie zapewnia inwestycja.
Kluczowym atutem Tertio Ponte jest także certyfikacja BREEAM, co stanowi potwierdzenie zgodności konstrukcji z założeniami zrównoważonego budownictwa. Tertio Ponte oferuje klimatyzowaną przestrzeń wyposażoną w uchylne okna zapewniające optymalny dostęp do światła dziennego. Budynek korzysta również z potencjału paneli fotowoltaicznych i systemu retencji wody deszczowej. Połączenie ekologicznych rozwiązań, technologii OZE i wysokiej jakości materiałów sprzyja rozwijaniu biznesowych inicjatyw w nowoczesnej przestrzeni miasta. W budynku zamontowano podnoszone podłogi i floor box’y, a najemcy mogą korzystać z aneksów kuchennych, pomieszczeń socjalnych i nowoczesnych wind znajdujących się na każdym z pięter obiektu. Do dyspozycji pozostają również sale konferencyjne, szatnia dla rowerzystów oraz recepcja znajdująca się w budynku.
Obiekt wyposażony został także w przestrzeń parkingową - to 80 miejsc w garażu podziemnym, 64 miejsca w przestrzeni naziemnej, a także kilkadziesiąt zadaszonych stojaków dla rowerów oraz ładowarki dla samochodów elektrycznych. Przy budynku znajduje się zielony ogród, który sprzyja rekreacji i dodatkowo podkreśla nowoczesny styl obiektu.
Oddanie Tertio Ponte do użytku mieszkańcom miasta, inwestorom oraz najemcom pozwoli w pełni wykorzystać biznesowy potencjał obiektu. To również szansa dla miasta i regionu, które zyskały innowacyjną arenę sprzyjającą rozwijaniu nowych idei, pomysłów i inwestycji.
Źródło informacji: CreativeHarder
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.04.2024, 13:50 |
Źródło informacji | CreativeHarder |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu