Newsletter

Uroczyste otwarcie Tertio Ponte we Włocławku

05.04.2024, 13:50aktualizacja: 09.04.2024, 14:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Operator ARP
Operator ARP
Kolejny nowoczesny obiekt realizowany w ramach „Programu Fabryka” został otwarty. Ceremonia oddania Tertio Ponte do użytku miała miejsce 3 kwietnia 2024 we Włocławku. Uroczystemu przecięciu wstęgi towarzyszyli m.in. przedstawiciele władz miasta, inwestorzy, lokalni parlamentarzyści i goście honorowi.

Tertio Ponte to inwestycja realizowana w ramach „Programu Fabryka” przy współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, samorządem miasta Włocławka oraz spółką Unibep jako Generalnym Wykonawcą. Nowoczesna przestrzeń, a zarazem pierwsza tak zaawansowana powierzchnia biurowo-usługowa na mapie Włocławka została oddana do użytku. Uroczyste przecięcie wstęgi miało miejsce przed wejściem do budynku zlokalizowanego w rejonie ulic Kruszyńskiej i Broniewskiego we Włocławku.

Ceremonia połączona została z prezentacją możliwości, jakie Tertio Ponte zaoferuje najemcom oraz inwestorom. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz, inwestorzy, lokalni parlamentarzyści i goście honorowi, m.in.:

  • Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP,
  • Cezariusz Lesisz, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu,
  • Marek Wojtkowski, prezydent miasta Włocławek,
  • Krzysztof Kukucki, sekretarz stanu Ministerstwa Rozwoju i Technologii,
  • Krystian Łuczak, poseł na Sejm RP,
  • Anna Gębicka, poseł na Sejm RP,
  • Joanna Borowiak, poseł na Sejm RP,
  • Sławomir Kopyść, członek zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Michał Koniuch, II wicewojewoda Kujawsko-Pomorski,
  • Krzysztof Mikołajczyk, wiceprezes zarządu Unibep SA.

Tertio Ponte to pierwszy tak wysokiej klasy obiekt inwestycyjny na mapie miasta. Nowoczesną przestrzeń tworzą trzy połączone ze sobą moduły o różnych wysokościach, maksymalnie sięgających do 5 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemnej. Inwestorzy mogą liczyć na ok. 6 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej do najmu i zaprojektowanej tak, aby sprzyjać rozwojowi nowych inicjatyw. Na tym jednak nie koniec udogodnień, jakie zapewnia inwestycja.

Kluczowym atutem Tertio Ponte jest także certyfikacja BREEAM, co stanowi potwierdzenie zgodności konstrukcji z założeniami zrównoważonego budownictwa. Tertio Ponte oferuje klimatyzowaną przestrzeń wyposażoną w uchylne okna zapewniające optymalny dostęp do światła dziennego. Budynek korzysta również z potencjału paneli fotowoltaicznych i systemu retencji wody deszczowej. Połączenie ekologicznych rozwiązań, technologii OZE i wysokiej jakości materiałów sprzyja rozwijaniu biznesowych inicjatyw w nowoczesnej przestrzeni miasta. W budynku zamontowano podnoszone podłogi i floor box’y, a najemcy mogą korzystać z aneksów kuchennych, pomieszczeń socjalnych i nowoczesnych wind znajdujących się na każdym z pięter obiektu. Do dyspozycji pozostają również sale konferencyjne, szatnia dla rowerzystów oraz recepcja znajdująca się w budynku.

Obiekt wyposażony został także w przestrzeń parkingową - to 80 miejsc w garażu podziemnym, 64 miejsca w przestrzeni naziemnej, a także kilkadziesiąt zadaszonych stojaków dla rowerów oraz ładowarki dla samochodów elektrycznych. Przy budynku znajduje się zielony ogród, który sprzyja rekreacji i dodatkowo podkreśla nowoczesny styl obiektu.

Oddanie Tertio Ponte do użytku mieszkańcom miasta, inwestorom oraz najemcom pozwoli w pełni wykorzystać biznesowy potencjał obiektu. To również szansa dla miasta i regionu, które zyskały innowacyjną arenę sprzyjającą rozwijaniu nowych idei, pomysłów i inwestycji.

Źródło informacji: CreativeHarder

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.04.2024, 13:50
Źródło informacji CreativeHarder
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ