Pobierz materiał i Publikuj za darmo
ROCKY HILL, Connecticut, 24 października 2017 r. /PRNewswire/ - Firma Connecticut Innovations (CI), wiodące źródło finansowania i ciągłego wsparcia innowacyjnych, rozwijających się firm na terenie Connecticut ogłosiła dziś zwycięzców globalnego wyzwania inwestycyjnego VentureClash na kwotę 5 milionów dolarów. Wyzwanie kierowane było do firm we wczesnych stadiach w takich branżach, jak cyfrowe zdrowie, technologie finansowe, technologie ubezpieczeniowe i internet rzeczy.
Spośród dziewięciu finalistów z siedmiu krajów w konkursie VentureClash zwyciężyło sześć firm, które otrzyma inwestycje, mentoring, zapoznanie z klientami, granty i usługi wspierające rozwój przedsiębiorstw. Zwycięskie firmy muszą być obecne w stanie Connecticut.
Nagrody inwestycyjne:
Firma FRISS otrzymała najwyższą nagrodę inwestycyjną na kwotę 1,5 miliona dolarów. Holenderska firma Friss wykorzystuje własne oprogramowanie analityczne do zapewniania przełomowych rozwiązań w zakresie oszustw, ryzyka i zgodności z przepisami w branży ubezpieczeniowej.
Dwie firmy, które znalazły się na drugim miejscu, otrzymają inwestycję na kwotę 1 miliona dolarów:
- SCADAfence - Izraelska firma SCADAfence jest pionierem w zabezpieczaniu najważniejszych sieci przemysłowych przed zagrożeniami cyfrowymi, tym samym zmniejszając ryzyko wynikające z podłączania wielu urządzeń w branżach takich, jak produkcja, media, ropa czy gaz.
- Vouchr - Kanadyjska firma Vouchr zapewnia bezpieczne narzędzie niepowiązane z platform płatności pozwalające użytkownikom na łączenie transferów pieniężnych ze zdjęciami, filmikami, relacjami społecznościowymi i gamifikacją.
Trzy przedsiębiorstwa otrzymają inwestycje na kwotę 500 000 dolarów każde:
- Buzzmove - Buzzmove to jedyna w Wielkiej Brytanii porównywarka cen umożliwiająca natychmiastową rezerwację wszystkich usług związanych z przeprowadzkami i powiązanym ubezpieczeniem obejmującym usługi przeprowadzek.
- Davra Networks - Działająca z Irlandii firma Davra Networks oferuje kompleksową platformę internetu rzeczy, która umożliwia klientom definiowanie, budowanie i wprowadzanie na rynek pionowo dostosowanych aplikacji internetu rzeczy przy jednoczesnym gromadzeniu i łatwym udostępnianiu danych.
- EAVE - Brytyjska firma EAVE zajmuje się tworzeniem nowej generacji urządzeń ochrony słuchu i komunikacji z wykorzystaniem usuwania szumów i poprawy mowy w celu zniwelowania skutków utraty słuchu w wyniku zbyt dużego hałasu.
„Poziom tegorocznego konkursu był niesamowicie wysoki - skomentował Matt McCooe, główny dyrektor wykonawczy firmy Connecticut Innovations. - Jurorzy mieli duży problem z podjęciem decyzji, ale koniec końców to firma FRISS zdobyła nagrodę ze względu na znaczenie i możliwość zmiany oblicza branży w Stanach Zjednoczonych” - dodał dyrektor.
Wśród pozostałych finalistów znalazły się firmy:
Bought By Many - Brytyjska interaktywna usługa wyłącznie dla członków. Bought By Many udostępnia dostosowane ubezpieczenia, umożliwiając klientom zakup odpowiedniej polisy szybko i z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb.
PeekMed - Portugalska firma Peek Health oferuje rozbudowane, trójwymiarowe oprogramowanie przedoperacyjne na potrzeby chirurgii ortopedycznej. Oprogramowanie umożliwia chirurgom lepsze leczenie pacjentów przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i czasu trwania zabiegu.
Tellspec - Tellspec, kanadyjska firma z siedzibą w Toronto, zajmuje się danymi, a w szczególności skanowaniem żywności, zapewniając nieniszczące testy żywności w czasie rzeczywistym na potrzeby kontroli jakości, uwierzytelniania, bezpieczeństwa i pomiarów zawartości odżywczej.
20 października 2017 r. dziewięciu finalistów, którzy zostali wyłonieni spośród najbardziej obiecujących firm we wczesnych stadiach w dziedzinach zdrowia cyfrowego, technologii finansowych, technologii ubezpieczeniowych i internetu rzeczy zaprezentowało swoje pomysły przed publicznością i panelem jurorów na uczelni Yale School of Management w New Haven w stanie Connecticut.
Wśród jurorów znaleźli się inwestorzy i eksperci z funduszy 1843 Capital, Elm Street Ventures, Greycroft Partners, The Hartford i Royal Bank of Scotland (RBS). Poza prezentacjami przedsiębiorstw w programie finału VentureClash znalazła się także prelekcja szczególna Tima Armstronga, głównego dyrektora wykonawczego firmy Oath.
W sumie do wyzwania VentureClash zgłosiło się 285 firm z ponad 20 krajów. Po dwóch rygorystycznych turach decyzyjnych jury wyłoniło dziewięciu finalistów, którzy w ostatnim etapie konkursu prezentowali swoje pomysły w wydarzeniu na żywo.
Więcej informacji na temat kwalifikacji, wymagań, wytycznych i finału można znaleźć na stronie www.ventureclash.com.
O VentureClash
Prowadzony przez firmę Connecticut Innovations projekt VentureClash to globalne wyzwanie inwestycyjne skupiające się na firmach we wczesnych stadiach. Konkurs opiera się na identyfikacji firm z dużym potencjałem w branżach zdrowia cyfrowego, internetu rzeczy oraz technologii ubezpieczeniowych i finansowych. W ramach wyzwania firmy konkurują o inwestycje o łącznej wartości 5 milionów dolarów oraz wsparcie i zasoby w okolicach Connecticut. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ventureclash.com.
O Connecticut Innovations Inc.
Firma Connecticut Innovations (CI) to wiodące źródło kapitału podwyższonego ryzyka i wsparcia strategicznego dla firm we wczesnych stadiach. Poza inwestycjami firma CI zapewnia także granty wspierające innowacje i współpracę przez CTNext, a także udostępnia kontakty w rozbudowanej sieci partnerów i ekspertów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ctinnovations.com.
Źródło: Connecticut Innovations
Zdjęcie - http://mma.prnewswire.com/media/589399/Connecticut_Innovations_FRISS_VentureClash_Winner.jpg
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.10.2017, 11:32 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Firma Yutong Bus dostarczyła do Ameryki Łacińskiej już 500 szt. nowego modelu vana – V6
- 23.12.2024, 14:06
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Bezpieczeństwo jest największym luksusem - światowa premiera flagowego modelu Chery TIGGO 9
- 23.12.2024, 13:14
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
FPP: paragonowa biurokracja kontra cyfrowa rzeczywistość
Pracownicy i pracodawcy muszą gromadzić papierowe paragony, by udokumentować wydatki na posiłki w ramach benefitów żywieniowych, mimo że firmy od dawna stosują znacznie prostszy i nowocześniejszy mechanizm kontroli. Ten zbędny – zdaniem FPP, wymóg szczególnie kontrastuje z podejściem państwa do innych świadczeń społecznych, gdzie beneficjenci nie muszą w jakikolwiek sposób dokumentować swoich wydatków. Federacja Przedsiębiorców Polskich apeluje o naprawę tych przestarzałych przepisów.- 23.12.2024, 12:52
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Federacja Przedsiębiorców Polskich