Newsletter

Wdrożenie Comarch Optima a zwiększanie efektywności zarządzania firmą

28.02.2023, 14:32aktualizacja: 12.04.2023, 09:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

freepik.com
freepik.com
Wśród przedsiębiorców od wielu lat trwa dyskusja o tym, w jaki sposób zwiększyć wydajność pracy w firmie. Właściciele różnych podmiotów, zwracają uwagę na zupełnie inne kwestie. Faktem jest jednak, że coraz więcej biznesmenów wskazuje na to, że świetne efekty daje wdrożenie systemu ERP. Dlaczego?

Czym tak właściwie jest system ERP?

ERP to skrót od Enterprise Resource Planning. Jest to narzędzie, którego głównym celem jest szeroko rozumiana optymalizacja procesów biznesowych. Co warto podkreślić, nie istnieje jeden, uniwersalny software tego typu. Praktyka pokazuje jednak, że sporo działalności decyduje się na wdrożenie Comarch ERP Optima.

Dobre oprogramowanie tego typu pozwoli nam kontrolować wszystkie kluczowe obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa, w tym:

- finanse
- księgowość
- logistykę
- produkcję
- sprzedaż
- relacje z klientami.

Dane są dostępne w czasie rzeczywistym, dzięki czemu właściciel firmy (a także osoby, które mają odpowiednie uprawnienia, np. menedżerowie wyższego szczebla) mogą szybko zapoznać się z kondycją przedsiębiorstwa. To jedna z głównych przyczyn rosnącej popularności platform ERP.

System ERP to także automatyzacja wielu zadań, dzięki czemu zespół może pracować wydajniej. Przed przystąpieniem do tworzenia zaawansowanych planów, trzeba zatroszczyć się o implementację całej usługi. Wdrożeniem Comarch Optimy może zająć się zespół specjalistów z Kotrak.

Gdzie sprawdzi się ERP? Lista jest bardzo długa, co dowodzi dużej uniwersalności takiego oprogramowania. Z pomocą Enterprise Resource Planning można nie tylko śledzić postępy w produkcji czy monitorować stany magazynowe, ale nawet z wyprzedzeniem planować dostawy surowców.

Jakie funkcje powinno mieć dobre oprogramowanie ERP?

Atutem, którym mogą pochwalić się np. aplikacje od Comarch, jest modułowość. Oznacza to, że software można rozbudować o kolejne funkcje, by ten jak najlepiej pasował do specyfiki funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Wśród tych kluczowych cech, na pewno można wskazać na zautomatyzowanie:

- zarządzania czasem pracy zespołu
- obiegu dokumentów w firmie
- przeglądania danych online - także wtedy, gdy będziemy daleko od miejsca pracy, np. na urlopie.

Jak przeprowadzić wdrożenie platformy ERP?

Wbrew pozorom, nie wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę „ile kosztuje Comarch Optima”, a następnie wybrać pierwszą z brzegu ofertę. O wiele lepiej zwrócić uwagę na to, czy firma, której chcemy zaufać, może pochwalić się wieloma wdrożeniami.

Przykładowo katowicki Kotrak ma na swoim koncie ponad 1500 realizacji - zarówno w Polsce, jak i za granicą. To ogromny dowód zaufania, którego nie sposób nie docenić. Przedsiębiorstwo oferuje też tzw. asystę techniczną, dzięki czemu w sytuacji kryzysowej można szybko wyeliminować problem i cieszyć się ze stabilnego, dobrze funkcjonującego softu.

Zawodowcy Kotrak rozumieją też, że każda firma wymaga indywidualnego podejścia. Zwykle zaczynają oni swoją pracę od tzw. analizy początkowej: ustalają wtedy, z jakich narzędzi nasz zakład pracy korzystał do tej pory. W ten sposób można szybko wytypować właściwe moduły ERP, które powinny pozytywnie wpłynąć na jakość pracy przedsiębiorstwa.

Sama instalacja Comarch Optimy nie kończy współpracy z taką firmą. Specjaliści Kotrak wiedzą, że bardzo ważnym aspektem jest też szkolenie dla zespołu, dzięki któremu wszyscy zatrudnieni pracownicy będą dokładnie wiedzieli, jak pracować z nowym oprogramowaniem.

Dobrze byłoby też, gdyby usługodawca zapewniał opiekę powdrożeniową oraz wspomnianą już wcześniej asystę techniczną. To kolejny bufor bezpieczeństwa, z którego nie należy rezygnować. Przy zastosowaniu powyższych porad, jest dość prawdopodobne, że dzięki ERP efektywność pracy firmy znacznie wzrośnie.

Źródło informacji: kotrak.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.02.2023, 14:32
Źródło informacji kotrak.com
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ