Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Columbus Energy S.A. stała się właśnie szóstym podmiotem z sektora energii odnawialnej notowanym na głównym parkiecie GPW.
„Innowacyjna spółka specjalizuje się w projektowaniu i realizacji wielkoskalowych projektów, takich jak farmy fotowoltaiczne i magazyny energii, oraz małych inwestycji skierowanych dla odbiorców indywidualnych - na przykład ładowarek do aut elektrycznych i pomp ciepła dla domów jednorodzinnych. Firma świadczy również usługi pośrednictwa finansowego” - tłumaczyła Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Przedstawicielka GPW przypomniała, że spółka od 2016 roku była notowana na rynku alternatywnym NewConnect, co pozwoliło jej pozyskać dodatkowe środki na rozwój i nawiązać bezcenne relacje z partnerami biznesowymi oraz inwestorami.
„Przejście z NewConnect na parkiet główny GPW to kolejny krok milowy w rozwoju naszej spółki, świadczący o rosnącym potencjale firmy. To również ważny sygnał dla obecnych i przyszłych inwestorów, że mają do czynienia z poważnym partnerem, który stawia na rozwój, również na rynkach zagranicznych, oraz transparentność w działaniu” - podkreślił Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.
Prezes zarządu Columbus Energy S.A. zadeklarował, że spółka po debiucie na głównym parkiecie GPW ma trzy strategiczne cele.
„Pierwszy - to kontynuować inwestycje w farmy fotowoltaiczne i budować magazyny energii, drugim jest ekspansja poza granicami Polski. Trzecie i najważniejsze dla inwestorów giełdowych - to polepszać, poprawiać i >>dowozić<< coraz lepsze wyniki” - wymienił Zieliński.
Transformacja energetyczna to wielkie wyzwania inwestycyjne w obszarze gospodarki, infrastruktury, przedsiębiorstw oraz gospodarstw indywidualnych, szacowane na miliardy euro w najbliższych dekadach. Jej istotnym elementem jest energia pozyskiwana ze słońca, wykorzystywana zarówno przez gospodarstwa domowe, jak i biznes. Udział dzisiejszego debiutanta w tym procesie, za sprawą posiadanego know-how i doświadczenia, przybliża realizację ambitnych celów klimatycznych.
Na zakończenie wydarzenia prezes Columbus Energy S.A. wraz z pozostałymi członkami zarządu spółki otrzymali od Moniki Gorgoń dyplom GPW oraz statuetkę byka symbolizującego giełdową hossę.
„Spółka Columbus Energy reprezentuje sektor energii odnawialnej, który w kontekście dziejącej się transformacji energetycznej ma ogromny potencjał rozwojowy oraz inwestycyjny” - przekonywała Monika Gorgoń.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.04.2023, 16:38 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu