Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Global Legal Hackathon gromadzi i zachęca innowatorów ze środowiska prawniczego, w tym programistów, webdeveloperów i grafików, do aktywnej pracy w grupach projektowych. Ich celem jest znalezienie odpowiedzi na wyzwania w zakresie LegalTech, czyli nowych technologii prawniczych.
Podczas kolejnej edycji Hackathonu zespoły projektowe (których członkowie często będą pracować ze sobą po raz pierwszy) spędzą weekend na tworzeniu i rozwijaniu rozwiązań technologicznych, które pomogą prawnikom, firmom oraz osobom szukającym pomocy prawnej. W tym czasie uczestnicy otrzymają dostęp do produktów Wolters Kluwer, m.in. do systemu LEX, oraz merytoryczne wsparcie pracowników firmy. Zwycięzcy polskiej edycji wezmą udział w programie mentoringowym Wolters Kluwer i mają szansę zmierzyć się w majowym finale Hackathonu w Nowym Jorku.
Bezpłatny udział
Globalny maraton programowania funkcjonuje według zasad „otwartego dostępu”, dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do bezpłatnego udziału. „Bycie gospodarzem Global Legal Hackathon 2019 to dla nas zaszczyt i radość. Jako lider innowacji prawnych codziennie widzimy, jak zaawansowane systemy informatyczne jak LEX czy narzędzia LEX Office pomagają prawnikom w pracy. A pamiętając odważne pomysły i entuzjazm z zeszłorocznego Hackathonu, jestem przekonany, że nadchodząca edycja także okaże się sukcesem” – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.
W 2018 r. w Global Legal Hackathon wzięło udział ponad 5 tys. uczestników z 6 kontynentów, 40 miast i 22 państw, czyniąc z niego największe wydarzenie z zakresu innowacji LegalTech w historii. Podczas polskiego Hackathonu największe uznanie jury zyskał pomysł na aplikację, która skontaktuje ze sobą osoby potrzebujące pomocy prawnej, młodych prawników oraz sponsorów, którzy są w stanie taką pomoc sfinansować. Sędziowie docenili też projekt „Prawnik pierwszego kontaktu” i aplikację WHATtoDO, czyli platformę do wymiany wiedzy między prawnikami.
Polska edycja Hackathonu odbędzie się w Warszawie.
UWAGA: Za materiał opublikowany przez Centrum Prasowe PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. (Centrum Prasowe)
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.01.2019, 17:00 |
Źródło informacji | Wolters Kluwer Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE