Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Global Legal Hackathon gromadzi i zachęca innowatorów ze środowiska prawniczego, w tym programistów, webdeveloperów i grafików, do aktywnej pracy w grupach projektowych. Ich celem jest znalezienie odpowiedzi na wyzwania w zakresie LegalTech, czyli nowych technologii prawniczych.
Podczas kolejnej edycji Hackathonu zespoły projektowe (których członkowie często będą pracować ze sobą po raz pierwszy) spędzą weekend na tworzeniu i rozwijaniu rozwiązań technologicznych, które pomogą prawnikom, firmom oraz osobom szukającym pomocy prawnej. W tym czasie uczestnicy otrzymają dostęp do produktów Wolters Kluwer, m.in. do systemu LEX, oraz merytoryczne wsparcie pracowników firmy. Zwycięzcy polskiej edycji wezmą udział w programie mentoringowym Wolters Kluwer i mają szansę zmierzyć się w majowym finale Hackathonu w Nowym Jorku.
Bezpłatny udział
Globalny maraton programowania funkcjonuje według zasad „otwartego dostępu”, dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do bezpłatnego udziału. „Bycie gospodarzem Global Legal Hackathon 2019 to dla nas zaszczyt i radość. Jako lider innowacji prawnych codziennie widzimy, jak zaawansowane systemy informatyczne jak LEX czy narzędzia LEX Office pomagają prawnikom w pracy. A pamiętając odważne pomysły i entuzjazm z zeszłorocznego Hackathonu, jestem przekonany, że nadchodząca edycja także okaże się sukcesem” – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.
W 2018 r. w Global Legal Hackathon wzięło udział ponad 5 tys. uczestników z 6 kontynentów, 40 miast i 22 państw, czyniąc z niego największe wydarzenie z zakresu innowacji LegalTech w historii. Podczas polskiego Hackathonu największe uznanie jury zyskał pomysł na aplikację, która skontaktuje ze sobą osoby potrzebujące pomocy prawnej, młodych prawników oraz sponsorów, którzy są w stanie taką pomoc sfinansować. Sędziowie docenili też projekt „Prawnik pierwszego kontaktu” i aplikację WHATtoDO, czyli platformę do wymiany wiedzy między prawnikami.
Polska edycja Hackathonu odbędzie się w Warszawie.
UWAGA: Za materiał opublikowany przez Centrum Prasowe PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. (Centrum Prasowe)
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.01.2019, 17:00 |
Źródło informacji | Wolters Kluwer Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Beata Drzazga laureatką prestiżowej nagrody Wektor 2024
Beata Drzazga, założycielka firmy BetaMed SA, została uhonorowana Wektorem 2024 - nagrodą przyznawaną przez Pracodawców RP, największą organizację zrzeszającą pracodawców w Polsce.- 22.01.2025, 12:05
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Drzazga Clinic
-
DYMO współpracuje z GA International (LabTAG) aby móc oferować etykiety kriogeniczne dla drukarek DYMO LabelWriter serii 5
- 22.01.2025, 11:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS