Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W dniu 9 maja br. w siedzibie Naczelnej Rady Adwokackiej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Przemysław Rosati oraz prezes Wolters Kluwer Polska Włodzimierz Albin podpisali umowę, która pozwoli Naczelnej Radzie Adwokackiej zrealizować założenie cyfryzacji praktyki adwokackiej. Na mocy zawartej umowy Adwokatura Polska już niebawem będzie mogła zaoferować adwokatom i adwokatkom innowacyjną aplikację do prowadzenia kancelarii. Dostawcą technologicznym tego rozwiązania będzie Wolters Kluwer Polska.
Od cyfryzacji nie ma już odwrotu
Adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej:
„Priorytetem Naczelnej Rady Adwokackiej w obecnej kadencji jest m.in. cyfryzacja Adwokatury. A jednym z najważniejszych i kluczowym dla procesu cyfryzacji adwokatury elementem jest cyfryzacja indywidualnych kancelarii adwokackich. Do tego potrzebne są odpowiednie narzędzia - zbudowane z wiarygodnym partnerem, który gwarantuje dostarczenie rozwiązań wspierających pracę adwokatów”.
Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska dodaje:
„Od cyfryzacji zawodu prawnika nie ma już odwrotu. Cieszę się, że wspólnie z Naczelną Radą Adwokacką będziemy mogli wesprzeć cyfryzację praktyki zawodowej adwokatek i adwokatów. Od lat dostarczamy rozwiązania, które czynią pracę prawników wydajniejszą, bezpieczniejszą, ale przede wszystkim wygodniejszą. Nie mam wątpliwości, że efekty projektu realizowanego we współpracy z Naczelną Radą Adwokacją docenią także klienci korzystający z usług kancelarii adwokackich”.
„Konieczne jest uproszczenie i usprawnienie prowadzenia kancelarii, a przy tym integracja i sprawna komunikacja z klientem, wymiarem sprawiedliwości i samorządem adwokackim” - podsumowuje prezes Rosati.
Dzięki współpracy z Wolters Kluwer Polska Adwokatura już wkrótce przedstawi swoim członkom narzędzie do zarządzania pracą kancelarii w formie intuicyjnej i łatwej w obsłudze aplikacji, która zapewnia mobilność, bezpieczeństwo dokumentów oraz integrację z Portalem Informacyjnym Sądów Powszechnych. Funkcjonalności aplikacji zostały określone przez przedstawicieli NRA w taki sposób, aby najlepiej wspierać i usprawnić pracę adwokatów i adwokatek prowadzących własną praktykę.
Nowoczesne środowisko pracy kancelarii adwokackich
Umiejętne wykorzystanie dostępnych rozwiązań technologicznych jest kluczem do podnoszenia efektywności pracy prawników. Cyfrowa Kancelaria w przyszłości będzie kompatybilna z innymi rozwiązaniami wdrażanymi przez NRA, co stworzy dla adwokatek i adwokatów kompletne środowisko pracy oraz zapewni wygodę w realizacji codziennych obowiązków. Szczególnie te mniejsze, indywidualne kancelarie, które nie mają wystarczającego zaplecza technologicznego czy finansowego, będą mogły skorzystać na prowadzeniu swojego biznesu dzięki Cyfrowej Kancelarii.
KONTAKT:
Karolina Wilczyńska-Rheims
dyrektor działu Kreacji i Projektów Marketingowych
Wolters Kluwer Legal & Regulatory Poland
tel. +48 600 328 144
O Wolters Kluwer
Wolters Kluwer (EURONEXT: WKL) to globalny lider w dziedzinie informacji, oprogramowania oraz usług dla specjalistów w obszarach: ochrony zdrowia, podatków i księgowości, prawa, compliance i ESG. Wspiera swoich klientów w podejmowaniu kluczowych decyzji każdego dnia, dostarczając im eksperckie rozwiązania, które łączą specjalistyczną wiedzę z zaawansowaną technologią.
Przychody Wolters Kluwer w 2022 roku wyniosły 5,5 mld euro. Grupa obsługuje klientów w ponad 180 krajach, prowadzi działalność w ponad 40 krajach i zatrudnia około 20 000 osób na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Alphen aan den Rijn, w Holandii.
Więcej informacji na www.wolterskluwer.com, śledź Wolters Kluwer na: LinkedIn, Twitter, Facebook, YouTube.
Źródło informacji: Wolters Kluwer Polska
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.05.2023, 08:00 |
Źródło informacji | Wolters Kluwer Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE