Newsletter

Wyjątkowa debata ekspercka w CP PAP: obalamy mity dotyczące „butelkomatów”

07.06.2024, 15:13aktualizacja: 07.06.2024, 15:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - grafika
PAP - grafika
„Technologia w służbie ochrony środowiska” - to tytuł debaty eksperckiej, która 17 czerwca o godz. 14:00 odbędzie się w warszawskim Centrum Prasowym PAP. Na kilka miesięcy przed uruchomieniem polskiego systemu kaucyjnego producenci tzw. butelkomatów odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości konsumentów, samorządowców, właścicieli sklepów, mediów.

Złotówka za butelkę szklaną i 50 groszy za plastikową albo puszkę - od 1 stycznia 2025 roku każdy uczestnik towarowego obrotu napojami w opakowaniach znajdzie się w systemie kaucyjnym. To wielkie wyzwanie logistyczne i inwestycyjne dla producentów maszyn RVM, zwanych potocznie butelkomatami lub kaucjomatami.

„Polacy przyzwyczaili się już do różnorodnych automatów sprzedających, pozwalających na bezobsługowe nabywanie żywności, napojów czy biletów. Jednak już w przyszłym roku w przestrzeni publicznej pojawią się nowe urządzenia - RVM, które nie są jeszcze powszechnie znane polskim konsumentom” - tłumaczy Krzysztof Hornicki, wiceprezes zarządu Krajowego Systemu Kaucyjnego ZWROTKA S.A.

Publicznej dyskusji na temat polskiego systemu kaucyjnego towarzyszy szereg pytań, wątpliwości, niedomówień. Opinia publiczna zasługuje zaś na możliwość skonfrontowania ich z argumentami ekspertów. Taką okazją będzie wyjątkowa debata producentów maszyn RVM, organizowana 17 czerwca (poniedziałek) o godz. 14:00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej.

„Podczas debaty dowiemy się, w jaki sposób maszyny RVM usprawnią funkcjonowanie systemu kaucyjnego, dlaczego warto w nie zainwestować oraz z jakimi wyzwaniami mierzą się aktualnie ich producenci” - dodaje Krzysztof Hornicki, który będzie również moderatorem dyskusji eksperckiej.

W debacie udział wezmą eksperci:

1. Konrad Robak - managing director, Tomra Collection Polska
2. Paweł Wróblewski - business development director, Envipco Poland
3. Dariusz Staszewski - prezes zarządu, R3 Polska
4. Paweł Skwarczowski - dyrektor ds. rozwoju, Czysta Polska Recyklomaty
5. Przemysław Stęślik - managing director, RVM Systems Polska
6. Marcin Derenda - managing director, AKE Technologies

Transmisję na żywo z debaty będzie można również śledzić na stronie: https://pap-mediaroom.pl

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.06.2024, 15:13
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ