Newsletter

Wykorzystując NVIDIA BioNeMo, firma Cognizant zamierza zastosować generatywną sztuczną inteligencję w celu usprawnienia opracowywania leków dla klientów z branży farmaceutycznej

19.03.2024, 16:18aktualizacja: 19.03.2024, 16:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Cognizant
PR Newswire/Cognizant
Doświadczenie firmy Cognizant w zakresie sztucznej inteligencji i technologii branżowych w połączeniu z platformą generatywnej sztucznej inteligencji NVIDIA BioNeMo zapewniają solidne podstawy do poprawy efektywności w sektorach opieki zdrowotnej i nauk biologicznych.

TEANECK, stan New Jersey, 19 marca 2024 r. /PRNewswire/ -- Firma Cognizant (NASDAQ: CTSH) udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii w sektorze nauk biologicznych związanych z opracowywaniem nowych leków, takich jak poprawa produktywności w procesie opracowywania i zwiększenie wydajności oraz szybkości wprowadzania na rynek nowych ratujących życie metod leczenia.

Tradycyjne metody odkrywania leków są procesochłonne i wymagają analizy ogromnych zbiorów literatury naukowej i danych klinicznych w celu uzyskania znaczących wniosków. Co więcej, tradycyjne metody charakteryzują się znaczącymi kosztami i długim cyklem rozwoju, co wiąże się z wysokim odsetkiem niepowodzeń. Wykorzystując technologie generatywnej SI, badacze kliniczni mogą sprawnie przeszukiwać obszerne zbiory danych, dokładniej przewidywać interakcje między składnikami leków i tworzyć nowe, realne ścieżki ich opracowywania.

„Generatywna SI, bardziej niż jakikolwiek inny przełom technologiczny w ostatnich dziesięcioleciach, ma potencjał zrewolucjonizowania sposobu, w jaki nowe produkty lecznicze są badane, opracowywane i wprowadzane na rynek, przyspieszając tworzenie przełomowych odkryć i czyniąc je bardziej dostępnymi dla wszystkich - powiedziała Anna Elango, wiceprezes Cognizant Core Technologies & Insights. - Dzięki współpracy z firmą NVIDIA Cognizant może zaoferować klientom z branży nauk biologicznych bezpieczną, odpowiedzialną i efektywną kosztowo drogę do realizacji tej wizji”.

Bazując na specjalistycznej wiedzy z zakresu nauk biologicznych i sztucznej inteligencji oraz wstępnie wytrenowanych charakterystycznych dla branży generatywnych modelach sztucznej inteligencji firmy NVIDIA oferowanych w ramach BioNeMo, spółka Cognizant zamierza udostępniać klientom pakiet usług tworzenia modeli, w tym wstępnie opracowane modele, najnowocześniejsze struktury i interfejsy API, które oferują klientom najszybszą ścieżkę do trenowania i dostosowywania modeli korporacyjnych przy użyciu ich własnych danych. Założeniem oferty jest umożliwienie takiej analizy przy ograniczonej konieczności interwencji manualnej w procesie przetwarzania danych oraz bez potrzeby pisania skomplikowanego kodu i budowania lub utrzymywania infrastruktury.

„Generatywna SI będzie stymulować kolejną falę wzrostu produktywności przedsiębiorstw w różnych branżach, dzięki platformie oprogramowania NVIDIA AI Enterprise - powiedział Alvin DaCosta, wiceprezes ds. globalnej organizacji partnerów konsultingowych w firmie NVIDIA. - Korzystając z NVIDIA BioNeMo, Cognizant pomoże zaoferować swoim klientom z obszaru nauk biologicznych zaawansowane, bezpieczne i niezawodne usługi SI w celu uzyskania poprawy wyników dzięki niestandardowym rozwiązaniom do opracowywania nowych leków”.

Spółka Cognizant współpracuje z czołowymi międzynarodowymi przedsiębiorstwami z branży farmaceutycznej, biotechnologicznej i urządzeń medycznych, obejmując cały łańcuch wartości w dziedzinie nauk biologicznych, od badań i rozwoju po cyfrową opiekę zdrowotną. Działalność ta przyczynia się do zwiększenia możliwości branży w zakresie rozwoju nauki, poprawy uzyskiwanych przez pacjentów wyników i zwiększenia wartości biznesowej poprzez umożliwienie podejścia skoncentrowanego na pacjencie i skuteczniejszej interakcji z pracownikami służby zdrowia. Oferta Cognizant w zakresie nauk biologicznych wspomaga ponad 120 światowych linii produkcyjnych i ponad 18 milionów pacjentów korzystających z produktów oferowanych przez producentów urządzeń medycznych.

Firma Cognizant zamierza poszukiwać dodatkowych zastosowań, współpracując z NVIDIA w takich obszarach jak produkcja i inżynieria motoryzacyjna, gdzie sztuczna inteligencja posiada potencjał do zwiększenia produktywności, optymalizacji kosztów i szybszego wprowadzania innowacji na rynek. Jeszcze w tym roku Cognizant zamierza utworzyć Centrum Doskonałości NVIDIA SI, aby kontynuować innowacje z wykorzystaniem technologii NVIDIA, w tym platform NVIDIA Metropolis, NVIDIA Omniverse i NVIDIA AI Enterprise, które będą służyć klientom z różnych sektorów na całym świecie.

Cognizant

Cognizant (Nasdaq: CTSH) tworzy nowoczesną działalność biznesową. Pomagamy naszym klientom w modernizacji technologii, tworzeniu na nowo procesów i transformacji doświadczeń, co pozwala im utrzymać przewagę w dynamicznie zmieniającym się świecie. Razem sprawiamy, że codzienne życie staje się lepsze. O tym, tym jak to robimy, można dowiedzieć się na stronie www.cognizant.com lub naszych profilach społecznościowych.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1794711/Cognizant_Logo.jpg

Źródło: Cognizant

KONTAKT:

Więcej informacji:

U.S.A.

Ben Gorelick

e-mail: benjamin.gorelick@cognizant.com

-

EMEA / APAC / Ameryka Północna i Południowa

Christina Schneider

e-mail: christina.schneider@cognizant.com

-

Indie

Rashmi Vasisht

e-mail: rashmi.vasisht@cognizant.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.03.2024, 16:18
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ