Pobierz materiał i Publikuj za darmo
XI'AN, Chiny, 9 września 2020 r. /PRNewswire/ -- Pociąg towarowy Chang'an relacji Chiny-Europa przewożący 42 kontenery półproduktów i surowców pochodzących od Grupy LG z Korei Południowej wyruszył z Xi'an w Chinach i zmierza do Sławkowa w południowej Polsce. Jest to pierwszy specjalny skład dla południowokoreańskiej Grupy LG, a także jeden z pociągów towarowych Chang'an relacji Chiny-Europa obsługiwanych przez Międzynarodowy Park Handlowo-Logistyczny (ITL) w Xi'an. Szacuje się, że przewożone półprodukty i surowce, w tym panele LCD, elektrody i folie aluminiowe, wytworzone przez Grupę LG dotrą do Sławkowa za ok. 10 dni.
Dzięki uruchomieniu pierwszego specjalnego składu towary pochodzące z Japonii i Korei Południowej mogą być przeładowywane w Xi'an (Chiny), a następnie transportowane do Europy pociągami towarowymi Chang'an kursującymi pomiędzy Chinami a Europą.
Pociągi towarowe relacji Chiny-Europa to międzynarodowe pociągi towarowe obsługiwane zgodnie z zasadami stałych składów, tras i rozkładów jazdy, działające w pełnym wymiarze czasowym, które przewożą towary z Chin do Europy (i odwrotnie) oraz miast leżących w obrębie obszaru inicjatywy „Jeden pas, jedna droga”.
Od uruchomienia w 2013 r. pociągi towarowe Chang'an relacji Chiny-Europa kursują na 15 trasach na terenie Azji i Europy, ze stacją początkową w Xi'an. Jest to usługa transportowa, która łączy 45 krajów i regionów położonych w obrębie obszaru inicjatywy „Jeden pas, jedna droga”, tworząc ważny kanał logistyczny umożliwiający Chinom zwiększenie otwarcia na zagraniczne rynki i ułatwiający prowadzenie międzynarodowego handlu z zachodem.
W 2019 r. pociągi towarowe Chang'an relacji Chiny-Europa zajęły pierwsze miejsce w kraju pod względem liczby pociągów, wskaźnika ciężkich ładunków, wielkości przewozów, a także satysfakcji. Spośród wszystkich chińskich miast obsługujących pociągi towarowe relacji Chiny-Europa Xi'an obsługuje te składy, które charakteryzują się największym zasięgiem, najwyższą wydajnością i optymalnym poziomem obsługi. Początkowo pociągi towarowe Chang'an służyły do transportu sprzętu wiertniczego, zaś obecnie przewożonych jest nimi ponad 5 tys. różnych towarów z 13 kategorii produktowych, w tym części samochodowe, sprzęt kuchenny i chemia gospodarcza.
Obecnie Park ITL w Xi'an obsługuje proces dystrybucji towarów z 45 krajów i regionów położonych w obrębie obszaru inicjatywy „Jeden pas, jedna droga” oraz 29 prowincji chińskich. Pociągi towarowe Chang'an relacji Chiny-Europa stały się swoistymi „kolejowymi ambasadorami Jedwabnego Szlaku”, wykorzystywanymi w eksporcie produktów wytwarzanych w Chinach i imporcie na rynek chiński tradycyjnych produktów pochodzących z innych krajów w obrębie obszaru inicjatywy „Jeden pas, jedna droga”.
Jednocześnie rano w dniu 28 sierpnia z Dworca Kolejowego Yongji w Shanxi wyruszył pierwszy międzynarodowy pociąg towarowy relacji Yongji-Xi'an-Europa. Po dotarciu do Parku ITL Xi'an nastąpi przeładunek towarów na pociąg towarowy Chang'an, który z kolei wyruszy do czterech dużych miast Azji Środkowej. Ponadto w dniu 26 sierpnia z Tangshan w chińskiej prowincji Hebei wyruszył pociąg towarowy relacji Tangshan-Xi'an-Europa. W ten sposób stacja Xi'an obsłużyła w ostatnim czasie 7 międzynarodowych pociągów towarowych, które wyjechały z 7 miast, w tym Xuzhou i Xiamen, z przejazdem przez Xi'an. Począwszy od września, uruchomione zostaną kolejne trzy linie towarowe. Stacja w Xi'an doskonale wpisuje się w realizację ogólnych założeń inicjatywy „Jeden pas, jedna droga”.
Linki do załączników zdjęciowych:
Link: http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=370962
Podpis: Pracownik nadzoruje proces podnoszenia kontenera na stacji logistycznej w obrębie Dworca Kolejowego Xinzhu w Xi'an, 11 marca 2020 roku.
Źródło: Xi'an International Trade & Logistics Park
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 09.09.2020, 18:20 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |