Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Polska potrzebuje więcej „razem”. Tylko wspólnie możemy sprostać wyzwaniom przyszłości, związanym m.in. z rewolucją cyfrową czy zmianami klimatu. Wokół czego budować polskie „razem” i dlaczego jest nam dziś ono tak potrzebne? W jaki sposób tego dokonać? Co może być najlepszym bodźcem do zjednoczenia Polaków?
Podczas XIV Kongresu Obywatelskiego debata na temat „razem” na różnych płaszczyznach życia odbędzie się podczas dwóch sesji plenarnych oraz 10 sesji tematycznych. W tym roku szczególnie mocny akcent zostanie położony na zagadnienia związane ze zmianami klimatu, którym poświęcone zostaną trzy sesje. Tradycyjnie też podczas Kongresu nie zabraknie debat dotyczących edukacji, kultury czy rozwoju proinnowacyjnego. W ramach Kongresu odbędą się też obchody 20-lecia samorządu regionalnego – będą się na nie składały dwie sesje tematyczne, podczas których w sposób szczególny zostanie doceniona idea samorządności regionalnej, a także osoby, które ją budowały i nadal budują.
W Kongresie jak zawsze wezmą udział reprezentanci świata administracji publicznej i samorządowej, nauki, biznesu, organizacji pozarządowych, jak również troszczący się o dobro Polski oraz polskiego społeczeństwa obywatele. Udział w tegorocznym Kongresie potwierdzili m.in. marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik, doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy, prof. Andrzej Zybertowicz, europosłanka prof. Danuta Hübner, prof. Barbara Fatyga czy prof. Piotr Sztompka.
Wstęp na XIV Kongres Obywatelski jest bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja – formularz rejestracyjny oraz program Kongresu znajdują się na stronie www.kongresobywatelski.pl.
Kongres Obywatelski jest cyklicznym, apolitycznym wydarzeniem organizowanym przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową od 2005 r. Co roku bierze w nim udział kilkaset osób z całej Polski, z różnych środowisk i pokoleń, o różnych orientacjach ideowych i politycznych. Długofalowym celem Kongresu jest uczynienie z Polski lepszego miejsca do pracy i życia poprzez autorefleksję, spotkania, wymianę dobrej energii i budowanie poczucia wspólnoty.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 15.10.2019, 14:14 |
Źródło informacji | Kongres Obywatelski |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Nagroda główna dla HEUTHES w rankingu IT@BANK2024
Firma HEUTHES po raz pierwszy w historii swojej działalności zwyciężyła w prestiżowym rankingu głównym IT@BANK organizowanym przez Miesięcznik Finansowy BANK. Tym samym w tegorocznej, dziewiętnastej edycji rankingu firma uzyskała tytuł najbardziej wszechstronnej firmy IT. Warto podkreślić, iż nagrodę firma HEUTHES zdobyła w jubileuszowym roku 35-lecia istnienia.- 22.11.2024, 11:09
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: HEUTHES sp. z o.o.
-
Image
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę na produkcję nowoczesnego payloadu dla programu HummingSat ESA PAP
W dniu 21 listopada b.r., Thorium Space S.A. podpisało przełomową umowę ze szwajcarską firmą SWISSto12, liderem w programie HummingSAT Europejskiej Agencji Kosmicznej. Umowa, obejmująca opracowanie i produkcję w pełni elastycznego i sterowanego cyfrowo payloadu dla platformy satelitarnej na orbitę GEO HummingSat, otwiera nowe możliwości dla polskiego sektora kosmicznego i europejskiego rynku telekomunikacyjnego. Kompleksowa realizacja projektu, potrwa cztery lata i przyniesie Thorium Space co najmniej 33 mln EUR.- 22.11.2024, 10:56
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Andersen rozszerza globalną ofertę usług wyceny w 10 krajach Azji i Pacyfiku
- 22.11.2024, 09:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire