Newsletter

Zapobiegać pożarom sadzy i zatruciom tlenkiem węgla - II Konwent Pracodawców Kominiarskich

17.10.2016, 11:30aktualizacja: 17.10.2016, 11:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

II Konwent Pracodawców Kominiarskich 11.10.2016, fot. 2
II Konwent Pracodawców Kominiarskich 11.10.2016, fot. 2
Od wieków kominiarz cieszy się społecznym zaufaniem, kojarzy się ze szczęściem. Szczęściem powiązanym z bezpiecznym domem, miejscem w którym spędzamy większą część swego życia.

Krajowa Izba Kominiarzy zorganizowała w dniu 11 października 2016 r. w Hotelu Maraton w Skierniewicach II Konwent Pracodawców Kominiarskich. Uczestniczyło w nim ponad 50 przedsiębiorców kominiarskich reprezentujących Spółdzielnie Pracy, Spółki Kominiarskie oraz indywidualne Rzemieślnicze Zakłady Kominiarskie z całej Polski.

Dyskutowano kwestie podniesienia bezpieczeństwa użytkowania przewodów kominowych i urządzeń ogrzewczych, ograniczenia liczby pożarów sadzy oraz zatruć tlenkiem węgla. Zebrani z uznaniem przyjęli włączenie się wielu urzędów i instytucji do zainicjowanej przez Krajową Izbę Kominiarzy akcji społecznej „Zadbaj o bezpieczeństwo - zaproś kominiarza!”.

Komunikat prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2016/2017 został zamieszczony na stronach internetowych wielu urzędów w całym kraju.

Współczesny rozwój techniki grzewczej stawia przed kominiarzami nowe zadania. Dlatego kominiarze systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje i dla profesjonalnego wykonywania usług wyposażają zakłady kominiarskie w najnowocześniejszy sprzęt do czyszczenia i kontroli kominów. Poczynając od zestawów szczotek z napędem rotacyjnym po najnowsze analizatory spalin, mierniki do kontroli skuteczności wentylacji, endoskopy i kamery kominowe do badania wnętrza kominów.

Wielkim wyzwaniem współczesnego budownictwa jest właściwie działający system wentylacyjny (nawiewno-wywiewny), który zapobiega powstawaniu syndromu chorych budynków (SBS, z ang. sick building syndrome) oraz związanych z nim szeregu zjawisk chorobowych i alergii.

Kominiarze, jak żadna inna profesja blisko i aktywnie współpracują ze Strażą Pożarną i Nadzorem Budowlanym. Dbałość o bezpieczeństwo ludzi, ich mienie, jak również otaczające nas środowisko naturalne jest podstawowym celem odpowiedzialnej pracy kominiarza.

Krajowa Izba Kominiarzy oraz Pracodawcy Kominiarscy w Polsce przyjęli Memorandum, w którym apelują do parlamentarzystów, rządu, władz wojewódzkich i lokalnych o wsparcie działań rzemiosła kominiarskiego mających na celu zapewnienie bezpiecznych i zdrowych warunków użytkowania budynków zamieszkania zbiorowego, użyteczności publicznej i domków jednorodzinnych oraz ochronę środowiska naturalnego.

KONTAKT:

Marcin Ziombski

tel. kom. +48 501 020 383

e-mail: marcin.ziombski@izbakominiarzy.pl

-

Krajowa Izba Kominiarzy

ul. Grzybowska 87

00-844 Warszawa

www.izbakominiarzy.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.10.2016, 11:30
Źródło informacji Krajowa Izba Kominiarzy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii