Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SANTA BARBARA, Kalifornia - (BUSINESS WIRE) - QAD Inc. (NASDAQ:QADA) (NASDAQ:QADB), wiodący dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw i usług dla światowych firm produkcyjnych, ogłosił dziś, że FUMO Ostrzeszów, wiodący europejski producent części do sprzętu specjalistycznego, przyjął rozwiązanie QAD Enterprise Applications w celu wsparcia optymalizacji wydajności swojej fabryki w Ostrzeszowie w Polsce.
FUMO Ostrzeszów produkuje sprzęgła i hamulce wykorzystywane w produkcji sprzętu i wyposażenia w wielu dziedzinach przemysłu na terenie całej Europy i specjalizuje się w produkcji na zlecenie, włącznie z produkcją na zamówienie i wytwarzaniem produktów technicznych. W 2002 r. firma zmodyfikowała swą technologię produkcji napędów, aby sprostać wymaganiom rynków produkujących silniki elektryczne i przekładniowe oraz koła pasowe przenośnika. Ten krok w rozwoju to główny czynnik wpływający na decyzję FUMO, aby wdrożyć rozwiązanie QAD Enterprise Applications.
Firma Fumo sięgnęła po rozwiązanie QAD Enterprise Applications, aby poprawić swój ogólny proces zarządzania produkcją, a także udoskonalić sposoby układania harmonogramu i planowania, redukując posiadane zapasy i "produkcję w toku" ("work-in-progress") oraz automatyzując procesy i systemy dotyczące swojej działalności. Obecnie firma wykorzystuje kilka kluczowych modułów w zakresie rozwiązań QAD Enterprise Applications, takich jak kupno, dystrybucja, magazynowanie i finanse.
"Nasze najważniejsze priorytety to dostarczanie produktów najwyższej jakości i dopilnowanie, aby nasze możliwości produkcyjne spełniały standardy i zapotrzebowanie naszych klientów - powiedział Zdzisław Kużaj, dyrektor naczelny FUMO Ostrzeszów. - QAD Enterprise Applications zapewnia nam rozwiązania biznesowe, których potrzebujemy do dalszego rozwoju naszej operacyjnej skuteczności, zintegrowania wszystkich naszych kluczowych wewnętrznych procesów i podejmowania skutecznych decyzji biznesowych, w szybszy sposób."
W ramach wdrażania swojego rozwiązania, firma Fumo szczególną uwagę przywiązuje do planowania i tworzenia harmonogramu tak, aby możliwy był zarówno dostęp do danych w czasie rzeczywistym, jak i polepszone możliwości ich przepływu i integracji. Ta funkcjonalność usprawnia proces zarządzania o widoczność, która potrzebna jest do monitorowania zmian w popycie i dostosowywania do nich harmonogramu produkcji. Ponadto, dzięki poprawie swojej wydajności w opracowywaniu harmonogramu, Fumo jest w stanie lepiej zarządzać poziomem swoich zapasów i pracą w toku oraz poprawić dokładność harmonogramu dostaw i satysfakcję klienta.
"Wprowadzenie do naszego procesu planowania produkcji opracowywania harmonogramu pozwoliło nam na szybkie zidentyfikowanie potencjalnych 'wąskich gardeł' i stworzenie planów awaryjnych, które im zapobiegną - wyjaśnił Leszek Wencel, kierownik ds. realizacji projektu w FUMO-Ostrzeszów. - W rezultacie jesteśmy w stanie skrócić czas produkcji i podnieść wydajność."
Obecnie, skończywszy pełne wdrażanie swojego systemu, firma Fumo rozważa poszerzenie systemu o QAD Configurator, który mógłby zautomatyzować sprzedaż i funkcje dotyczące ustalania cen.
Informacje o FUMO Ostrzeszów
Firma FUMO Ostrzeszów produkuje szeroką gamę fabrycznie kontrolowanych sprzęgieł i hamulców, wykorzystywanych w różnych dziedzinach przemysłu przy produkcji sprzętu i wyposażenia. Ponadto firma opracowała szeroką gamę technologii napędowych, wykorzystywanych przy silnikach elektrycznych i przekładniowych i kołach pasowych przenośnika. Firma istnieje na rynku od ponad 20 lat, jednak tradycja i doświadczenie sięgają roku 1963 w Polsce, kiedy to firma "FUM Ponar-Ostrzeszów" bardzo liczyła się na rynku fabrycznie kontrolowanych sprzęgieł i hamulców.
Aby zawsze dostarczać produkty stuprocentowej jakości, stworzono własny ośrodek B+R. Produkty firmy są sprzedawane na rynek europejski i wschodni.
Informacje o firmie QAD
QAD to wiodący dostawca systemów planowania zasobów przedsiębiorstwa (enterprise resource planning - ERP) dla firm produkcyjnych działających na całym świecie. Systemy QAD, wraz z SaaS ERP, zapewniają ważną funkcjonalność do zarządzania zasobami produkcyjnymi i operacji w obrębie przedsiębiorstwa, jak i poza nim, dając producentom możliwość współpracy ze swymi klientami, dostawcami i partnerami w celu stworzenia i dostarczenia odpowiedniego produktu, w odpowiedniej cenie i w odpowiednim czasie. Producenci z dziedziny motoryzacji, produktów konsumenckich, elektroniki, żywności i napojów, produktów przemysłowych i life science korzystają z rozwiązań QAD w około 6100 licencjonowanych miejscach w ponad 90 krajach i aż w 27 językach. Więcej informacji o QAD znaleźć można pod numerem telefonu +1 805 684 6614 lub na stronie internetowej QAD pod adresem http://www.qad.com.
"QAD" to zarejestrowany znak towarowy QAD Inc. Wszelkie zamieszczone tu pozostałe nazwy produków lub nazwy firmowe mogą stanowić znaki towarowe ich właścicieli.
Informacja dla inwestorów
Niniejsza informacja prasowa zawiera pewne wypowiedzi prognozujące, w rozumieniu zasad "safe harbour" ustawy o reformie przepisów procesowych dotyczących papierów wartościowych z 1995 roku. Różne rodzaje ryzyka i niepewności mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki różnić się będą od tych wypowiedzi prognozujących. Ryzyka te odnoszą się, lecz nie są ograniczone się do: rosnącego zapotrzebowania na produkty firmy typu software i produkty współpracujące z produktami firmy; możliwości firmy do utrzymania licencji i popytu na licencje i usługi; możliwości firmy dotyczących wykorzystywania zmian w technologii; możliwości firmy dotyczących utrzymania tempa wymiany klientów na obecnym poziomie; publikacji opinii przez analityków przemysłowych i finansowych dotyczących firmy, jej produktów i technologii; wiarygodności prognoz dotyczących transakcji i integracji kosztów i zysków; pojawienia się nowych konkurentów lub nowych ofert od starych konkurentów oraz związanych z tym wprowadzaniem ich nowych produktów i technologicznych innowacji; opóźnienia w tworzeniu wersji językowej produktów firmy dla nowych lub istniejących już rynków; możliwości pozyskiwania i utrzymywania kluczowego personelu; opóźnień w sprzedaży na skutek długich cykli sprzedaży; zmian w kosztach operacyjnych, cenach, datach wypuszczenia na rynek danego produktu, metodzie dystrybucji produktu lub asortymentu; integracji nowo pozyskanych przedsiębiorstw w sposób skuteczny i w odpowiednim czasie; ogólnych warunków gospodarczych; zmienności w kursie walut; warunków polityczne panujące na świecie. Ponadto, przychody i zyski w przemyśle oprogramowania ERP mogą się zmieniać. Szczególnie podatne na zmiany są przychody z licencji na oprogramowanie, za sprawą znacznej części przychodów pochodzących z ostatniego miesiąca każdego kwartału. Wziąwszy pod uwagę wysoki margines związany z przychodami z licencji, umiarkowane zmiany mogą mieć znaczący wpływ na przychody netto. Przy szacowaniu przyszłych osiągnięć, inwestorzy nie powinni brać pod uwagę wyników z tylko jednego kwartału. Bardziej szczegółowy opis czynników ryzyka związanych z firmą i dziedzinami przemysłu w których ona działa, prosimy o zapoznanie się z Corocznym Raportem firmy znajdującym się na Formularzu 10-K na rok fiskalny 2011, kończący się 31 stycznia 2011 roku.
Źródło: QAD Inc.
KONTAKT:
QAD Inc.
Renee Cooper
tel. +1 805-566-4513
e-mail: renee.cooper@qad.com
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 07.06.2011, 22:41 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |