Newsletter

Wydarzenia

III edycja konkursu #FakeHunter Challenge/Gospodarka

11.06.2021, 09:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

#FH - grafika
III edycja konkursu, która odbyła się w dniach 11-13 czerwca, skupiała się na tematach gospodarczych.

Do konkursu #FakeHunter Challenge/Gospodarka zaprosiliśmy wszystkich użytkowników internetu. III edycja konkursu skupiona była na tematach gospodarczych: telekomunikacji i energetyce. W ciągu dwóch dni zarejestrowane osoby, działające samodzielnie lub w zespołach, mogły zgłaszać fake newsy z zakresu m.in.: wpływu technologii 5G oraz fal elektromagnetycznych na ludzkie zdrowie, odnawialnych źródeł energii, oddziaływania elektrowni węglowych na środowisko.

Atrakcyjne nagrody pieniężne!

Każdy, kto wziął udział w konkursie #FakeHunter Challenge/Gospodarka miał szansę wygrać atrakcyjne nagrody finansowe. Za I miejsca na podium - 6 tys. zł, za II miejsce - 4 tys. zł, za III miejsce - 2 tys. zł. Zasady były proste – wygrywają zespoły z największą liczbą punktów. Prace konkursowe można było przesyłać w dwóch kategoriach.

Nad przebiegiem konkursu i oceną zgłoszeń czuwało jury. Zwycięzców poznaliśmy 18 czerwca.

Pierwsze miejsce w konkursie #FakeHunter Challenge/Gospodarka oraz nagrodę 6 tys. zł zdobyła Monika Łada z Gdyni.

Drugie miejsce oraz nagrodę 4 tys. zł zdobył zespół Bucki, który tworzy rodzeństwo - Karolina Kubasik i Kuba Kubasik z Katowic.

Trzecie miejsce oraz nagrodę 2 tys. zł zdobyła Julia Gaj z Poznania, studentka trzeciego roku psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, uczestniczka poprzedniej edycji konkursu poświęconego tematyce szczepień.

Regulamin konkursu #FakeHunter Challenge/Gospodarka dostępny jest tutaj.

Eksperckie rozmowy PAP

Dwudniowym zmaganiom konkursowym towarzyszył cykl spotkań z naukowcami, lekarzami, specjalistami od energetyki i telekomunikacji. Porozmawialiśmy m.in. o efektywności energetycznej jaką daje sieć piątej generacji, zastosowaniu w medycynie, tworzeniu inteligentnych miast i domów, gdzie zautomatyzowane systemy będą dostosowywać zużycie ogrzewania, światła czy wody do naszych potrzeb, wspierając proekologiczne postawy społeczeństwa. Obaliliśmy mity dotyczące negatywnego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na ludzkie życie i zdrowie.

Agenda III edycji konkursu #FakeHunter Challenge/Gospodarka

FH Piątek

FH Sobota

Uczestnicy:

 • dr Leszek Mellibruda

  Psycholog społeczny, profesor WSH w Radomiu.
 • Małgorzata Zakrzewska

  Członek Komitetu Wykonawczego P4 sp. z o.o. (Play). Od kwietnia br. pełni funkcję dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej.
  Image
  P4
 • dr Józef Orzeł

  Polityk, dr filozofii, menedżer, poseł na Sejm I kadencji.
 • dr hab. n. med. Marek Wroński

  Lekarz-anestezjolog, ekspert ds. patologii nauki.
 • dr Grzegorz Religa

  Kardiochirurg, syn profesora Zbigniewa Religi, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie.
 • Emilian Kamiński

  Aktor, reżyser, założyciel Fundacji Atut oraz Teatru Kamienica, w którym pełni funkcję dyrektora. Ukończył z wyróżnieniem warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną.
 • prof. Andrzej Kisielewicz

  Matematyk, specjalizujący się w algebrze, kombinatoryce i logice. Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor na Politechnice Wrocławski
 • dr Tomasz Nowacki

  Dyrektor Departamentu Energii Jądrowej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, doktor nauk prawnych.
 • Robert Perkowski

  wiceprezes zarządu PGNiG SA ds. Operacyjnych
  Image
  PGNiG
 • Marcin Roszkowski

  Prezes Instytutu Jagiellońskiego
  Image
  IJ
 • Piotr Naimski

  Polski polityk, biochemik, nauczyciel akademicki, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik Rządu
 • Grzegorz Kuczyński

  Pisze o Rosji i obszarze postsowieckim, specjalizuje się w tematyce służb specjalnych. Absolwent historii (Uniwersytet w Białymstoku) i specjalistycznych studiów wschodnich (Uniwersytet Warszawski).
 • Artur B. Chmielewski

  Pracował przy wielu projektach i misjach kosmicznych. Budował instrumenty kosmiczne, opracowywał międzyplanetarne statki kosmiczne, zarządzał misjami wartymi miliardy dolarów i projektował laboratorium do budowy teleskopu kosmicznego wielkości stadionu pi

Partner #FakeHunter Challenge

 • Image
  govtech

Więcej o wydarzeniu