Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jest to już dziewiąte centrum rozwoju oprogramowania, co jest konsekwencją dynamicznego rozwoju międzynarodowej IT-korporacji. Obecnie zatrudnia ona ponad 1300 pracowników w 12 lokalizacjach. Biura sprzedaży znajdują się w Nowym Jorku, Londynie i Zug (Szwajcaria). Specjaliści IT pracują w sześciu centrach rozwoju oprogramowania na Ukrainie i w dwóch w Rosji. Internauci kojarzą DataArt z serwisem skrzynek pocztowych - Mail.ru, a programiści - jako firmę - logotyp, której był obecny na prezentacji Billa Gatesa poświęconej .NET Visual Studio.
Obecnie w centrum rozwoju oprogramowania DataArt w Lublinie pracuje ponad 30 wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT. DataArt Poland planuje nie tylko tworzyć nowe miejsca pracy dla programistów i specjalistów IT, ale również rozwijać tę branżę w województwie lubelskim oraz tworzyć społeczności IT programistów, studentów i wszystkich pasjonatów nowoczesnych technologii informatycznych. Planowane jest uruchomienie programów edukacyjnych "DataArt IT School" i "DataArt QA School" skierowanych do młodzieży i studentów, zarówno uczelni technicznych, jak i humanistycznych.
"Lublin - jest największym miastem we wschodniej Polsce, w którym znajduje się 12 szkół wyższych. Polski rynek pracy jest atrakcyjny dla firm IT, ze względu na zasoby ludzkie, niezbędne dla pomyślnego rozwoju branży, a także położenie geograficzne Polski, które stwarza korzystne warunki do obsługi klientów zarówno z Europy jak i Stanów Zjednoczonych. Mam nadzieję, że wartości korporacyjne DataArt oraz szerokie możliwości rozwoju zawodowego, jak również atrakcyjne programy edukacyjne i wyjątkowa atmosfera w biurze będą wystarczającą zachętą dla polskich specjalistów IT" - komentuje Dyrektor centrum rozwoju oprogramowania DataArt w Lublinie, dr inż. Jarosław Diatczyk.
Biuro DataArt w Lublinie ulokowane jest w sąsiedztwie szkół wyższych. Centrum rozwoju oprogramowania zostało zaprojektowane w standardzie openspace. Jest wyposażone w salę konferencyjną, kawiarnię, pokoje do spotkań i odpoczynku. Pracą centrum rozwoju oprogramowania DataArt w Lublinie kieruje dr inż. Jarosław Diatczyk. Jest to osoba z bogatym doświadczeniem zarówno branżowym, jak i akademickim. Jarosław Diatczyk jest pracownikiem naukowym Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej, a także ekspertem Komisji Europejskiej w programie Horizon 2020.
O DataArt:
DataArt jest amerykańską firmą, założoną w 1997 roku, zajmującą się outsourcingiem usług IT. Zarząd korporacji mieści się w Nowym Jorku, a biura sprzedaży znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Specjaliści IT pracują w 9 centrach rozwoju oprogramowania ulokowanych w Rosji, Polsce i na Ukrainie. Czasopismo Business Week uznało DataArt za jedną z najlepiej rozwijających się firm outsourcingowych na świecie. DataArt od sześciu lat znajduje się na liście CMP's Global Services 100 liderów globalnego outsourcingu oraz przez cztery kolejne lata zajmuje górne pozycje w rankingu IAOP (International Association of Outsourcing Professionals). Niezmiennie od 2010 roku, firma DataArt znajduje się w prestiżowym gronie najlepiej rozwijających się prywatnych firm w Stanach Zjednoczonych - „Inc 500\5000”. W 2010 roku DataArt trafiła do grona 5 najlepiej ocenionych firm pod kątem perspektyw dla rozwoju zawodowego Ukrainy («Diłowoj status»). A według rosyjskiego portalu Headhunter zalicza się do pierwszej dziesiątki najlepiej ocenianych pracodawców. Według rankingu pracowników IT opublikowanego na portalu DOU, DataArt trzy lata z rzędu od 2010 do 2012 roku uznawana jest za najlepszą firmę IT na Ukrainie. W 2014 roku DataArt znalazła się na liście finałowej 2013 FstechAwards.
KONTAKT:
Julia Diatczyk
tel. kom. +48 666 560 222
e-mail: pr@dataart.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.11.2014, 16:40 |
Źródło informacji | DataArt Poland |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ