Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Ustawa o związku partnerskim spowoduje, że duże grupy Polaków będą odrobinę pewniejsze, że państwo i parlament dbają o ich bezpieczeństwo, samopoczucie i wspiera rozwój osobisty. To najważniejszy kapitał współczesnej Polski. Dlatego też Partia Demokratyczna popiera projekt ustawy o związku partnerskim i apeluje o jej przyjęcie jeszcze w obecnej kadencji. Przykład błyskawicznie przyjętej ustawy zmieniającej wpływy do OFE udowadnia, że koalicja rządząca nie miałaby problemów z uchwaleniem tej ustawy jeszcze przed końcem VI kadencji Sejmu.
Największym nieporozumieniem medialnym jest fakt, iż ustawa ta jest powszechnie uważana za projekt dotyczący tylko gejów i lesbijek. Tymczasem projekt ten, oparty o dobrze funkcjonującą we Francji ideę PACS, nie ogranicza swojego wpływu tylko do osób o orientacji nieheteroseksualnej. W 2006 r. we Francji zawarto 77 tys. związków partnerskich, w tym aż 90% dotyczyło par heteroseksualnych a tylko 10% par homoseksualnych. W tym samym roku małżeństwa stanowiły 82,3% wszystkich form legalizujących związki, pozostałe 17,7% przypadło na umowy PACS.
W pierwszym tygodniu czerwca 2011 r. Zarząd Krajowy Partii Demokratycznej - demokraci.pl wystosował apel do Marszałka Sejmu RP Grzegorza Schetyny w sprawie skierowania do pierwszego czytania ustawy o związku partnerskim jeszcze w obecnej kadencji (pełna treść na http://www.demokraci.pl). W apelu możemy przeczytać m.in. Partia Demokratyczna stoi na stanowisku, że miejscem dyskusji o sprawie ważnej dla kilku milionów obywateli jest forum Sejmu, a nie ulice. Bez względu na skutek prac parlamentu obecnej kadencji nie powinniśmy uciekać przed tym trudnym tematem.
Pełna treść oświadczenia dostępna na http://www.demokraci.pl.
KONTAKT:
Katarzyna Nosek
tel. kom. +48 665 888 644
e-mail: k.nosek@demokraci.pl
Źródło informacji: Partia Demokratyczna - demokraci.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 16.06.2011, 18:44 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |