Newsletter

Instytut Lotnictwa dołącza do Łukasiewicza

01.04.2019, 11:59aktualizacja: 01.04.2019, 11:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Sieć Badawczą Łukasiewicz
Sieć Badawczą Łukasiewicz
1 kwietnia 2019 roku powołano Sieć Badawczą Łukasiewicz. Instytut Lotnictwa w Warszawie wszedł w skład Łukasiewicza jako jeden z 38 tworzących go podmiotów.

Łukasiewicz – trzecia sieć badawcza w Europie

Głównym zadaniem Sieci Badawczej Łukasiewicz jest prowadzenie badań o kluczowym znaczeniu dla polityki kraju i komercjalizacja ich wyników. W skład Łukasiewicza wchodzi 38 instytutów badawczych, w których zatrudnionych jest niemal 8 tysięcy pracowników. Instytuty zlokalizowane są w 11 miastach w całej Polsce. Powstanie Łukasiewicza pozwoli osiągnąć efekt skali i umożliwi tworzenie kompleksowych ofert usług badawczych dla przedsiębiorców w oparciu o ich wspólny potencjał.

Łukasiewicz to efektywne zaplecze technologiczne i intelektualne administracji publicznej, ale przede wszystkim realny pomost między nauką a gospodarką. Jego powstanie pozytywnie wpłynie na działalność mikro, średnich i małych przedsiębiorców, którzy zyskają łatwiejszy dostęp do wyników badań naukowych i prac rozwojowych.

Nowopowstały Łukasiewicz tworzy trzecią co do wielkości sieć badawczą w Europie.

Instytut Lotnictwa elementem Łukasiewicza

Instytut Lotnictwa, jako jeden z 38 podmiotów, tworzy Łukasiewicza. Należy on do najstarszych placówek badawczych w Europie. Oficjalnie powstał w 1926 roku, chociaż jego korzenie sięgają roku 1918. Przez 93 lata działalności naukowcy i konstruktorzy pracujący w Instytucie Lotnictwa wnieśli wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki i obronności Polski.

Instytut Lotnictwa dostarcza najwyższej jakości usługi badawczo-rozwojowe dla lokalnych i globalnych partnerów przemysłowych, w szczególności z sektorów lotniczego i kosmicznego, w celu uzyskania bezpośrednich korzyści dla gospodarki kraju.

Strategiczne obszary badawcze:

- projektowanie i badania konstrukcji lotniczych,

- autonomia i bezpieczeństwo systemów BSL,

- technologie dla silników rakietowych i teledetekcja.

W Instytucie Lotnictwa funkcjonuje sześć pionów merytorycznych: Centrum Nowych Technologii, Engineering Design Center, Centrum Badań Materiałów i Konstrukcji, Centrum Technologii Kosmicznych, Centrum Technologii Kompozytowych oraz Centrum Transportu i Konwersji Energii.

KONTAKT:

Sylwester Wyka

Zastępca Dyrektora Instytutu Lotnictwa

e-mail: ilot@ilot.edu.pl

tel. 22 188 36 00 lub 22 846 00 11 wew. 200

www.ilot.edu.pl

Strona Łukasiewicza: www.lukasiewicz.gov.pl.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.04.2019, 11:59
Źródło informacji Instytut Lotnictwa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ