Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Strategia została przyjęta przez rząd w lutym 2017 r. Znajduje się w niej blisko kilkaset projektów prorozwojowych na najbliższe lata. To m.in. budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, programy: Mieszkanie plus, Dostępność plus; zwiększenie udziału partnerstwa publiczno-prywatnego w inwestycjach realizowanych przez państwo, rozwiązania legislacyjne np. Konstytucja Biznesu.
Minister przekonywał podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce, że SOR jest realizowana szybciej niż to pierwotnie zakładano.
„Ponad 2/3, 60 proc. Strategii zostało już zrealizowane. Ponad 1 bln zł z zaplanowanych 1,5 bln pracuje na rzecz rozwoju naszego kraju. Tempo jest szybsze niż zakładaliśmy” – zaznaczył.
SOR przewiduje w sumie uruchomienie 2,1 bln zł środków publicznych i prywatnych na rzecz polskiej gospodarki do 2023 roku.
Kwieciński zwrócił uwagę, że przez ostatnią kadencję rządowi udało się znacząco zwiększyć tempo rozwoju polskiej gospodarki – średnio 4,4 proc. PKB rocznie. Wskazał, że za poprzedników, czyli koalicji PO-PSL było to średnio 2,2 proc. PKB rocznie.
Zdaniem ministra jednym z głównych przykładów tego jak SOR wpływa na codzienne życie Polaków jest zwiększenie dochodu rozporządzalnego, czyli pieniędzy pozostających w kieszeni podatnika.
„Dochód rozporządzalny wzrósł w ciągu ostatnich trzech lat o 307 zł” – powiedział.
Szef resortu finansów oraz inwestycji i rozwoju dodał, że w ciągu ostatnich 4 lat udało się też zmniejszyć bezrobocie o połowę z 10 proc. w 2015 roku. (PAP)
autor: Michał Boroń
mick/ amac/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 07.10.2019, 12:52 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |