Newsletter

Łodzią po Wiśle. 17. Przegląd Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi

18.03.2024, 08:30aktualizacja: 18.03.2024, 08:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi - baner
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi - baner
Na 17. edycję „Łodzią po Wiśle” Szkoła Filmowa w Łodzi zaprasza 22 i 23 marca do warszawskiego kina Iluzjon. „Trzymamy dobry kurs! To kurs na dobre, młode kino i na dobre z Wami spotkania. No więc płyniemy i w tym roku” - mówi Krzysztof Brzezowski, szef Biura Promocji, rzecznik Szkoły Filmowej w Łodzi.

Na ekranie kina Iluzjon publiczność zobaczy najnowsze produkcje Szkoły Filmowej w Łodzi. W ubiegłym roku filmy studentów szkoły były prezentowane na blisko 300 polskich i międzynarodowych festiwalach, z których wróciły z ponad 110 nagrodami.

W programie przeglądu m.in. „Krokodyl”, reż. Dawid Bodzak, pokazywany w prestiżowej sekcji Semaine De La Critique festiwalu Cannes; „Warszawa, Holandia”, reż. Ming-Wei Chiang, nagrodzony za najlepszy film krótkometrażowy FPFF w Gdyni; „Być kimś”, reż. Michał Toczek, który ma na swoim koncie m.in. „Złotego Lajkonika” Krakowskiego Festiwalu Filmowego i „Jantara” Młodzi i Film w Koszalinie; dokumentalna „Garstka ziemi”, reż. Izabela Zubrycka, z premierą podczas Millennium Docs Against Gravity, prezentowana w konkursie San Sebastian IFF, programie Ji.hlava i FIPADOC, a także animowany „W lesie są ludzie” Szymona Ruczyńskiego, uznany najlepszym filmem europejskim Krakowskiego Festiwalu Filmowego, pokazywany w konkursach Leeds IFF i PÖFF Shorts w Tallinie oraz w programie Thessaloniki IDF.

Ponad 400 minut projekcji w 4 blokach filmowych!

Tegorocznym filmem otwarcia „Łodzią po Wiśle” będzie „Tyle co nic”, w reż. Grzegorza Dębowskiego, absolwenta Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi, który został nagrodzony Orłem Polskiej Akademii Filmowej w kategorii „Odkrycie Roku” oraz 6 nagrodami podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym za debiut reżyserski, za scenariusz oraz za najlepszy film w kategorii „Inne Spojrzenie”. Po projekcji spotkanie z twórcami: reżyserem Grzegorzem Dębowskim, reżyserką obsady i kierowniczką produkcji Agnieszką Skalską oraz montażystką Anną Garncarczyk, absolwentką Katedry Montażu Filmowego Szkoły Filmowej w Łodzi.

W programie „Łodzią po Wiśle” także dwa pokazy specjalne. Pierwszym będzie „An orange from Jaffa” w reż. Mohammeda Almughanniego, absolwenta Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Szkoły. Film otrzymał Grand Prix ostatniego Clermont-Ferrand IFF, a jego producentem jest działające przy Szkole Filmowej w Łodzi Studio Filmowe INDEKS wspólnie z Lumisenta oraz Synecdoche z Francji. Druga propozycja to „Room 404”, reż. Elysa Wendi i Lee Wai Shing, prezentowany w sekcji Forum Expanded ostatniego Berlinale, wyprodukowany w Pracowni Eseju Filmowego Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab, które od 5 lat z dużymi sukcesami działa w łódzkiej Szkole. Po projekcjach organizatorzy zapraszają na spotkania.

„Liczymy na to, że w dniach 22 i 23 marca spotkamy się w tym samym przyjaznym filmowym porcie, w kinie Iluzjon. Czekamy na Wasze czujne spojrzenia, głębokie refleksje i konstruktywną krytykę. Czekamy na przedstawicieli filmowej branży, na krytyków i dziennikarzy. Na publiczność naszych filmów. Zapraszamy i do zobaczenia!” - mówi Krzysztof Brzezowski.

Strona przeglądu: www.lodziapowisle.pl i www.facebook.com/lodziapowisle

Dołącz do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/7d38IwH7l

Organizator

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Partnerzy

Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny FINA, kino Iluzjon, Filmpolski.pl, Studio Filmowe INDEKS, Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab, Festiwal Kamera Akcja

Grafika: KUKI Krzysztof Iwański, www.iwanski.co

KONTAKT:

e-mail: lpw@filmschool.lodz.pl

Źródło informacji: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.03.2024, 08:30
Źródło informacji Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii