Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Targi we Frankfurcie po dwóch latach przerwy powróciły całkowicie do formy stacjonarnej po pandemicznej przerwie w 2020 roku i zeszłorocznej hybrydowej odsłonie. Organizatorzy Frankfurter Buchmesse przygotowali ciekawy i bogaty program zarówno dla osób z branży, wydawców, tłumaczy, jak i dla czytelników. Nowością na tegorocznej imprezie jest TikTok Stage. Ma być to przestrzeń dla tzw. booktokerów, którzy będą mogli nagrywać relacje, recenzje, spotkania i zamieszczać je na swoich profilach.
Podobnie jak przed rokiem Instytut Książki zorganizował stoisko o powierzchni 200 m2, które mieści się w hali 4.0. Zagranicznej publiczności zostaną zaprezentowane książki z katalogu New Books from Poland 2022 oraz wybór najlepszych polskich książek dla dzieci z katalogu Polish Books for Children & Young Adults 2022. Przypomniany zostanie również imponujący dorobek Programu Translatorskiego Copyright Poland, dzięki któremu na całym świecie ukazało się już około 3000 książek polskich autorów. Wśród prezentowanych pozycji specjalne miejsce zajmą książki polskich autorów tłumaczone na język ukraiński.
Jak co roku we Frankfurcie będzie też mieć miejsce premiera raportu Polish Book Market, dostarczającego branżowej publiczności wiedzy o rodzimym rynku książki.
Na polskim stoisku kolektywnym swoją ofertę będzie też prezentować aż 38 wystawców z branży wydawniczej: Wydawnictwo Literackie, Grupa Wydawnicza Foksal, Dwie Siostry, Zielona Sowa, Nasza Księgarnia, Adamada, Druganoga, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Naukowe UAM, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Bzgraf, Ozgraf, Opolgraf, Narodowe Centrum Kultury, Glossa, Mamy dla Mamy, Bosz, Media Rodzina, Marpress, Muchomor, Agora, InkBook, Publicat, Druga Strona Poznania, Bernardinum, DT Agency, Makami - Instytut Marka Kamińskiego, Fundacja Historia i Kultura, Poradnia K, Mamania, Wydawnictwo Kobiece, Rosikon Press, Pozkal, Wydawnictwo Olesiejuk, Tatarak, Rebis i Wydawnictwo Poznańskie.
Gościem honorowym tegorocznej edycji jest Hiszpania.
Instytut Książki jest narodową instytucją kultury powołaną przez Ministra Kultury do promocji polskiej literatury na świecie oraz popularyzacji książek i czytelnictwa w kraju.
Źródło informacji: Instytut Książki
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.10.2022, 11:53 |
Źródło informacji | Instytut Książki |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Do 12 maja trwa nabór VeloTalent. Artyści walczą o stypendium VeloBanku
- 25.04.2025, 10:49
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: VeloBank
-
Image
Vivat Szczepkowski! 100-lecie paryskiego sukcesu
- 25.04.2025, 10:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Milanowskie Centrum Kultury
-
Image
Majówka pełna historii – jedyna okazja w roku, aby zobaczyć na żywo Konstytucję 3 Maja 1791 r.
3 maja 2025 r. w 234. rocznicę uchwalenia przełomowego dokumentu - Konstytucji 3 maja 1791 r. - uznawanego za pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję o charakterze demokratycznym, odbędzie się specjalny pokaz oryginałów tego dziedzictwa dokumentacyjnego dla szerokiej publiczności. Manuskrypt będzie można podziwiać w godz. 12.00-16.00 w Pałacu Raczyńskich (Archiwum Głównym Akt Dawnych) przy ul. Długiej 7 w Warszawie. „Pokaz Konstytucji 3 Maja to niepowtarzalna okazja, aby zetknąć się z żywym dowodem naszej narodowej tożsamości. Zachęcam wszystkich, nie tylko mieszkańców Warszawy, do osobistego doświadczenia tej historii. Oryginał, przechowywany w Archiwum Głównym Akt Dawnych od wieków, jest nie tylko dokumentem prawnym, ale przede wszystkim symbolem niezłomnego ducha narodu. Jesteśmy dumni, że możemy go Państwu zaprezentować” - informuje dr Paweł Pietrzyk, naczelny dyrektor Archiwów Państwowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.- 25.04.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Archiwa Państwowe
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ