Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Urodził się w Opolu, kształcił i doktoryzował z prawa konstytucyjnego w Warszawie, a uznanie czytelników zdobył nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie. Remigiusz Mróz niemal od początku swojej kariery zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów i od ponad dziesięciu lat nieprzerwanie poszerza grono swoich odbiorców. Łączy pokolenia, docierając zarówno do młodszych, jak i starszych - na jego spotkaniach autorskich pojawiają się czytelnicy w wieku od dwunastu do niemal stu lat, niejednokrotnie pochodzący z jednej rodziny.
W raporcie o stanie czytelnictwa Biblioteki Narodowej zadebiutował w 2017 roku, zostając najpopularniejszym żyjącym polskim autorem. W 2019 roku doprowadził do wydarzenia bez precedensu, prześcigając w zestawieniu nie tylko wieszczy narodowych, lecz także zagranicznych autorów - skutkiem czego od tamtej pory na pierwszym miejscu popularności nieprzerwanie znajduje się współcześnie tworzący polski pisarz.
Wśród tytułów Remigiusza Mroza najbardziej znane są czytelnikom powieści kryminalne i thrillery, autor nie stroni jednak od innych gatunków literackich. Wśród nich warto wspomnieć political fiction, powieści historyczne czy science fiction. W swoich powieściach często porusza ważne tematy społeczne, m.in. mniejszości narodowych czy przemocy domowej. Jest także ambasadorem kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet „Kocham. Szanuję”.
Powieści Remigiusza Mroza zyskują coraz większą popularność także na świecie. Trafiły już m.in. do USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Niemiec, Bułgarii, Węgier, Czech, Ukrainy, a nawet Japonii. Za granicą reprezentowany jest przez jedną z najbardziej wpływowych agencji literackich, The Knight Agency z siedzibą w Nowym Jorku.
Autor może poszczycić się ekranizacjami aż ośmiu swoich powieści, które biją rekordy oglądalności nie tylko w Polsce, lecz także na świecie - a prawa do sfilmowania prawie całej jego twórczości zostały już sprzedane.
Źródło informacji: Grupa Wydawnicza Filia/Czwarta Strona
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.05.2024, 07:00 |
Źródło informacji | Grupa Wydawnicza Filia/Czwarta Strona |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
#IJHARSnaFerie - czyli nie dajmy się oszukać nie tylko podczas ferii w sklepie i restauracji PAP
Bezpieczne ferie to także bezpieczny i świadomy swoich praw konsument - przypomina przed rozpoczynającą się zimową przerwą w zajęciach szkolnych Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) i podpowiada, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze dobrej jakości i nie dać się oszukać.- 17.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce