Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W rezultacie nowego zobowiązania, 3M wprowadzi do swojego portfolio konsumenckiego nowe produkty pochodzące z recyklingu lub oparte o tworzywa sztuczne pochodzenia biologicznego. Jednym z przykładów jest gąbka Scotch-Brite® wykonana w 75 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu i dystrybuowana w opakowaniach wykonanych w 100 proc. z surowców wtórnych i nadających się do ponownego przetworzenia. Firma 3M nieprzerwanie wdraża procesy umożliwiające odchodzenie od tworzyw syntetycznych i zamierza do końca 2025 roku zredukować poziom wykorzystania plastiku o 56 tys. ton metrycznych, czyli o pięciokrotność wagi wieży Eiffla.
„Inwestycje w innowacje w zakresie produkcji, w tym procesów pakowania, są dla nas niezwykle istotne. Globalnie, ilość wytwarzanego plastiku jest jednym z większych wyzwań współczesnego świata. Dlatego chcemy zużywać mniej tworzyw sztucznych i wykorzystywać plastik pochodzący z recyklingu. W ostatnim czasie w Polsce osiągnęliśmy zero landfill (brak składowanych odpadów) i przeszliśmy na energię z OZE we wszystkich biurach i zakładach w kraju. Cieszę się, że firma zdecydowała się na realizację kolejnego ambitnego celu środowiskowego” - mówi Anthony Crawford, dyrektor operacji produkcyjnych w regionie Europy Wschodniej.
Zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi jest poważnym wyzwaniem globalnym - produkcja syntetyków na bazie paliw kopalnych negatywnie wpływa na globalny klimat na skutek emisji gazów cieplarnianych. Ostatnie badania przeprowadzone przez Centrum Międzynarodowego Prawa Ochrony Środowiska (CIEL) wykazały, że do 2050 roku poziom emisji gazów cieplarnianych pochodzących z produkcji tworzyw sztucznych zrówna się z poziomem CO2 emitowanego przez 615 elektrowni węglowych, co daje wolumen 2,75 miliarda ton metrycznych dwutlenku węgla uwolnionego do atmosfery. Zmniejszając zużycie plastiku, 3M chce przeciwdziałać zmianom klimatu. Jest to zgodne z działaniami firmy na rzecz minimalizacji składowanych odpadów oraz niedawno ogłoszonym celem osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 r. W Polsce 3M już na początku 2021 r. przeszła na 100-procentowy odbiór energii z odnawialnych źródeł, co jeszcze bardziej przybliża firmę do realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju.
3M kontynuuje współpracę ze swoimi badaczami, inżynierami i naukowcami, jak również z dostawcami, klientami, organizacjami pozarządowymi i liderami społeczności w celu podniesienia poziomu cyrkularności swoich produktów i półproduktów. Od 2019 roku każdy nowy produkt wprowadzany na rynek przez firmę spełnia zobowiązanie dotyczące zrównoważonego rozwoju tzw. „Sustainability value commitment”, np. nadaje się do recyklingu, lub opiera na materiałach pochodzących z recyklingu.
Więcej informacji o tym, jak firma 3M wspiera zrównoważony rozwój znajduje się na stronie 3M.com/sustainability.
Źródło informacji: 3M
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.04.2021, 10:18 |
Źródło informacji | 3M |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom