Newsletter

Nauka i technologie

BOTSI reprezentuje Polskę na European Defence Innovation Days w Brukseli

31.05.2023, 10:56aktualizacja: 31.05.2023, 11:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BOTSI
BOTSI
BOTSI - jako polska firma reprezentuje nasz kraj w wydarzeniu konferencyjnym Europejskiej Agencji Obrony (European Defence Agency) związanym z najnowocześniejszymi technologiami militarnymi.

Mobilne i elastyczne zrobotyzowane stanowisko oparte na sztucznej inteligencji - proponuje Botsi na najważniejszym wydarzeniu technologii obronnych w Europie: European Defence Innovation Days.

Dział Badań i Rozwoju BOTSI opracował model mobilnego robota - wózka z wbudowaną sztuczną inteligencją mającego zdolność transportową dla robotów przemysłowych. Projekt zakłada hardware - mobilny wózek oraz prace nad software.

Rozwiązanie jest dla użytkownika końcowego proste w obsłudze codziennej oraz w szybkim przezbrajaniu stanowiska bez wiedzy programistycznej, tak jak obsługuje się smartfon. Użytkownik końcowy może zmienić konfiguracje i nauczyć wykonywania zupełnie nowych zadań, co jest dziś potrzebą jednostek produkcyjnych związanych z branżą wojskową i lotniczą. Prace Badawczo Rozwojowe (R&D) są na etapie: wirtualnego modelu robota.

„Przed nami bardzo ciekawa i długa droga przy tworzeniu środowiska opartego o AI, które definitywnie musi być proste w obsłudze i całkowicie niezależne od interwencji programistów przy zmianach zadań robota. Chcemy by użytkownik za pomocą naszego programu nie tylko zlecał zadania do mobilnego wózka, ale przez niego komunikował się z robotem i wskazywał rodzaj zadań do wykonania przez urządzenie” - mówi Karol Lazarowski, Kierownik Zespołu Robotyków.

Rozwiązania dla branży obronnej: https://botsi.pl/rynek-wojskowy/ 

BOTSI

BOTSI jest integratorem robotyki i automatyki dla przemysłu, z bardzo dużym naciskiem na rozwój wiedzy. Własne projekty badawczo-rozwojowe podzespołów dla robotyki, m.in. chwytaków, głowic oraz gotowych urządzeń dla przemysłu plasują firmę jako jedną z najbardziej innowacyjnych w branży.

Jest to firma o 100 % polskim kapitale. BOTSI powstało z połączenia firm, które tworzą polską robotykę i automatykę od ponad 20 lat.

www.BOTSI.pl

KONTAKT:

Radosław Ciepliński

tel. +48 502 435 530

e-mail: botsi@botsi.pl 

BOTSI Prosta Spółka Akcyjna

Al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

Pomorski Park Naukowo - Technologiczny Budynek II, lokal B5

Źródło informacji: BOTSI

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 31.05.2023, 10:56
Źródło informacji BOTSI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ