Pobierz materiał i Publikuj za darmo
O możliwościach sterowania pojazdami autonomicznymi oraz przeprowadzania skomplikowanych operacji zdalnie wspomniał rektor Wydziału Prawa i Administracji na Uczelni Łazarskiego Maciej Rogalski. Jego zdaniem rewolucji związanej z 5G będzie towarzyszyć tworzenie się nowych dziedzin technologii, gospodarki oraz przemysłu.
Z kolei na temat możliwości pokrycia siecią 5G obszarów na mapie Polski z różnych powodów pozostających poza zasięgiem szybkiego internetu mówił radca prawny z kancelarii itB Legal Łukasz Bazański. W jego opinii w takich miejscach sieć piątej generacji może zastąpić dotychczasową przestarzałą już łączność radiową.
"Technologia 5G to również pole do popisu szczególnie dla młodych inżynierów, którzy mogą za jej pomocą realizować swoje ambitne pomysły. Sam mogę jedynie przypuszczać jakie rozwiązania pojawią się w najbliższej przyszłości. Jednak w pierwszej kolejności powinna pomóc wyrównać dostęp do szybkiej sieci w całym kraju" - zauważa Bazański.
Regional Cyber Security Officer CEE & Nordics w Huawei Rafał Jaczyński zauważył, że technologia 5G stanowi swoiste poszerzenie horyzontu. Oprócz korzyści wynikających ze zwiększenia prędkości transferu danych zredukuje również opóźnienia sygnału przesyłanego w sieci oraz zwiększy jej pojemność, co pozwoli podłączyć więcej urządzeń.
"Warto pamiętać, że komunikacja stanowi zaledwie 11 procent potencjalnych przychodów wynikających z zastosowania technologii 5G. Sieć nowej generacji umożliwi rozwój branż, które do tej pory były ograniczone. Potrzebowały szybszej komunikacji zdalnej o mniejszych opóźnieniach, ale nie mogły jej otrzymać" - podkreślił Jaczyński.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.02.2021, 16:38 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Rusza program edukacyjny Akademia Łowców Odpadów. Ponad 36 000 uczniów pozna świat segregacji odpadów
- 06.11.2024, 11:20
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PreZero
-
Image
„Wirtualne Muzeum Zaginionych Wynalazców” - polskie dziedzictwo technologiczne w nowoczesnej odsłonie
- 06.11.2024, 09:56
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: M.A.K. Art&Science Productions
-
Image
Prezes zondacrypto: już niebawem kryptowalutami będziemy płacić za codzienne, drobne zakupy PAP
Około 20 proc. Polaków słyszało o kryptowalutach, a 6 proc. deklaruje ich posiadanie - wynika z badania Kantar przeprowadzonego na zlecenie zondacrypto, jednej z największych regulowanych giełd krypto w Europie. „Z podobnego poziomu kilkanaście lat temu startowało upowszechnianie się internetu. Z potencjału kryptowalut już dziś zdają sobie sprawę największe banki czy instytucje finansowe” - przekonuje Przemysław Kral, prezes zondacrypto.- 05.11.2024, 11:26
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom