Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W ostatnim czasie firma HEUTHES wprowadziła do systemu ISOF-ERP obsługę elektronicznych zwolnień lekarskich. Chcąc skorzystać z e-ZLA, w pierwszej kolejności należy założyć konto na PUE. Więcej informacji w tym temacie można znaleźć na stronie www.zus.pl/ezla. Mając login i hasło dedykowane do połączenia z usługą, można przystąpić do samodzielnej konfiguracji. Po skonfigurowaniu, dostęp do zwolnień uzyskuje się w module: Rachunkowość/Płace i kolejno Zdarzenia/Zwolnienia lekarskie. Import zwolnień do systemu może odbywać się na dwa sposoby:
• ręczne wgranie pliku zip ze zwolnieniami, pobranego z PUE (opcja Importuj i kolejno plik ZIP - zwolnienia lekarskie z PUE),
• automatyczny import z serwisu PUE (opcja Importuj i kolejno import zwolnień lekarskich z serwisu e-ZLA).
Po wczytaniu zwolnień do systemu ISOF pliki z ze zwolnieniami zapisują się we wskazanym folderze DMS, a dane ze zwolnień zapisywane są w odpowiedniej tabeli w bazie. Po tym procesie dane ze zwolnień nie rejestrują się automatycznie jako zdarzenia kadrowe. Użytkownik musi wskazać zwolnienie, które chce zarejestrować i użyć opcji „Rejestruj zwolnienie”. Jeśli wszystkie dane zwolnienia są poprawne i zdarzenie nie koliduje z innym zarejestrowanym w tym samym momencie zdarzeniem, rejestracja przebiega prawidłowo, a w kolumnie „Wynik importu” pojawia się komunikat: „Zarejestrowane jako zdarzenie kadrowe”. W przypadku błędów z rejestracją zdarzenia w tej samej kolumnie pojawia się komunikat o błędzie.
Wprowadzenie obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich do systemu ISOF to kolejne udogodnienie dla klientów, które pozwala zaoszczędzić czas i eliminować zużycie papieru.
Więcej informacji na stronie www.isof.pl.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 08.06.2023, 08:30 |
Źródło informacji | HEUTHES Sp. z o.o |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |