Newsletter

Nauka i technologie

Future Collars wchodzi na Bliski Wschód

17.10.2022, 08:00aktualizacja: 17.10.2022, 08:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Future Collars (1)
Future Collars (1)
W dniu 3.10.2022 w Dubaju Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, założycielki szkoły kompetencji cyfrowych Future Collars, podpisały umowę o współpracy z Jego Wysokością Szejkiem Ahmedem Al-Qassimi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, członkiem rządzącej rodziny. Misją szejka jest transfer oraz rozwój najlepszych rozwiązań, między innymi z obszaru EdTech do ZEA. To pierwszy krok do globalnej ekspansji Future Collars na rynki zagraniczne. Współpraca obejmuje działania w regionie Rady Krajów Zatoki, w Indiach i Afryce.

W ramach zawartej umowy strony będą wspólnie realizować przedsięwzięcie biznesowe polegające na rozwoju Future Collars jako lidera wśród firm EdTech działających w regionie GCC, Afryce i Indiach. Głównym celem jest nawiązanie współpracy z globalnymi firmami działającymi w tych krajach, które są otwarte na przeprowadzenie kompleksowych procesów reskillingowych, upskillingowych i corssskillingowych pracowników do IT - branży, która obecnie mierzy się z ogromnym globalnym problemem braku talentów, według raportu McKinsey ten problem wskazuje 87% organizacji na świecie.  

Future Collars będzie świadczyć usługi edukacyjne online z zakresu kompetencji cyfrowych, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm działających w regionie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie dążą do tego, aby nauka, technologia i innowacje stały się prawdziwą siłą napędową zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Celem jest zwiększenie wartości gospodarki cyfrowej o 100% w ciągu najbliższych dwóch lat - do 200 miliardów dolarów. Państwo od lat stawia na inwestycje w najlepsze, najbardziej nowoczesne rozwiązania technologiczne. Importuje je, adaptuje i rozwija w całym regionie. Przykładem inwestycji są programy, których celem jest wyposażenie obywateli Bliskiego Wschodu w najbardziej pożądane obecnie na rynku kompetencje cyfrowe, np. Projekt 50 NAFIS, w ramach którego zainwestowano 24 mld AED w rozwój specjalistycznych umiejętności czy Closing the Skills Gap 2020, który dzięki wyposażeniu obywateli Bliskiego Wschodu w umiejętności niezbędne w erze Czwartej Rewolucji Przemysłowej, mają doprowadzić do powstania globalnej społeczności ekspertów i liderów w dziedzinie edukacji, technologii czy IT. 

„Partnerstwo z Future Collars koncentruje się na dostarczaniu światowej klasy szkoleń. Jesteśmy pewni, że ta współpraca będzie służyć dalszemu podnoszeniu pozycji ZEA jako globalnego centrum innowacji. Szkolenia i specjalistyczna wiedza dostarczona tutejszym talentom zwiększy umiejętności przyszłego pokolenia, ugruntowując tym samym rangę ZEA jako cyfrowego centrum kreatywności i innowacji” - powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed Al Qassimi.

„Cieszymy się, że Zjednoczone Emiraty Arabskie - kraj, który od lat inwestuje w szybki rozwój cyfrowego świata i technologii oraz dostrzega ogromną potrzebę w kształceniu i wspieraniu talentów z zakresu IT - zaufał naszej innowacyjnej metodzie nauczania i dostrzegł skuteczność naszego procesu przebranżowienia pracowników do IT. Jeszcze większą satysfakcję daje nam fakt, że model nauki z polskimi mentorami, którzy są świetnie wykształceni i mają doskonałą reputację na całym świecie, został doceniany przez najbardziej scyfryzowany region na świecie, który współpracuje jedynie z najlepszymi” - mówi Beata Jarosz, współzałożycielka Future Collars. 

Future Collars od lat aktywnie i z sukcesem realizuje programy reskillingu dla dużych, globalnych organizacji, jak Amazon czy Orange, umożliwiając ich pracownikom zagrożonym automatyzacją zdobycie nowych kwalifikacji i rozpoczęcie kariery w nowej, przyszłościowej roli zawodowej, a firmom w odpowiedzialny sposób pozyskiwać umiejętności, których najbardziej potrzebują. 

„Widzimy jak ważna jest dla gospodarki i społeczeństwa edukacja z zakresu kompetencji cyfrowych. Popyt na nasze usługi wzrasta z roku na rok. W 2021 r. odnotowaliśmy wzrost o ponad 100% i spodziewamy powtórzyć ten wynik w 2022 r. Planujemy w bardzo szybkim tempie stać się globalną firmą, która będzie rzetelnym partnerem dla naszych klientów, wiodących firm obecnych na wielu rynkach, już dziś borykających się z problemem dostępu do talentów. Dzięki temu będziemy mogli skutecznie działać na rzecz edukacji cyfrowej na całym świecie, a nie tylko w Polsce” - dodaje Joanna Pruszyńska-Witkowska, współzałożycielka Future Collars. 

Future Collars od początku swojej działalności z sukcesem realizuje misję demokratyzacji dostępu do nauki i pracy w IT. Już dziś w Polsce spółka przekształciła i wsparła w znalezieniu pracy ponad 4000 osób, osiągając wskaźnik 94% skuteczności. Wśród absolwentów znajdują się osoby w różnym wieku, różnej płci i z bardzo różnorodnym doświadczeniem zawodowym. Firma od początku istnienia aktywnie działa na rzecz inkluzywności branży IT realizując różnorodne programy społeczne wspierane przez partnerów, m.in. Funduszu Różnorodności w IT, kampanię społeczną WomanUpdate.org czy Dzień Kariery Kobiety w IT. Obecnie 67% absolwentów Future Collars to kobiety.

„Kluczowym aspektem naszych działań jest wspieranie strategicznych planów rozwoju ZEA.
W obszarze edukacji, z dumą wspieramy technologie i rozwiązania, których potrzebują lokalne biznesy i instytucje, aby jeszcze bardziej rozwijać potencjał kadr. ZEA to pełna sukcesów historia umożliwienia lokalnym talentom korzystanie z zaawansowanych narzędzi i platform, a my z przyjemnością dołączamy do tego dziedzictwa” - dodaje Jego Wysokość Szejk Ahmed Al Qassimi.

Szkoła Future Collars oferuje obecnie 14 różnorodnych ścieżek do zawodów w IT (od Java Developera, testera manualnego i automatyzującego, UX Designera po eksperta od cyberbezpieczeństwa) oraz łączy swoich najlepszych absolwentów z pracodawcami na całym świecie. W tym roku Future Collars został oficjalnym partnerem Amazon Web Services (AWS) przygotowujące do zawodu Cloud Practitioner zarówno Polaków jak również uchodźczyń z Ukrainy.

Obecnie, wśród partnerów Future Collars znajdują się globalne marki, m.in.: Amazon, BNP Paribas, Santander, Accenture czy Orange.

Future Collars uczy programowania i kompetencji cyfrowych, promując trend ciągłej nauki (lifelong learning). Misją firmy jest demokratyzacja dostępu do nauki programowania i pracy w najbardziej perspektywicznej branży. Future Collars wykorzystuje potencjał, który dają nowe technologie, umożliwiając każdemu szybką ścieżkę rozwoju. Nauka odbywa się na autorskiej platformie e-learningowej. Za pośrednictwem sieci odbywają się wirtualne lekcje na żywo oraz konsultacje na czacie z ekspertami IT. Dzięki realizowanym projektom pod okiem mentorów-praktyków kursant tworzy swoje portfolio i uczy się pracy w środowisku rozproszonym. Od początku istnienia wspieramy w szczególności kobiety i otwieramy przed nimi drogę do przebranżowienia się i rozpoczęcia perspektywicznej kariery w IT lub w tzw. zawodach przyszłości, niezależnie od wykształcenia i miejsca zamieszkania. W 2020 roku Koźmiński Business Hub uznał Future Collars za jeden ze Startupów Pozytywnego Wpływu, a rok wcześniej European Venture Philanthropy za jeden z najciekawszych społecznych biznesów w regionie CEE. W 2021 roku szkoła została wyróżniona przez My Company Polska w rankingu 25 polskich najlepszych startupów. 

https://futurecollars.com | Facebook | LinkedIn

Źródło informacji: Future Collars
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.10.2022, 08:00
Źródło informacji Future Collars
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii